ДОМАШНА КОЗМЕТИКА-Какви маски, кремчета и мехлемчета си правите сами?

  • 44 958
  • 265
  •   1
Отговори
# 45
  • При децата ми
  • Мнения: 6 068

Аз си правих домашна майонеза за косата, но наистина с нея трябва да се внимава, защото е богата на протеин, с който ако се прекали, има обратен ефект, както стана при мен. Аз се поовлякох малко и косата ми стана твърда  Naughty Тези дни ще си направя маска на косата с глицерин и ще споделя.  Peace

На мен също медът не ми действа добре на лицето, но на косата ми действа супер. Rolling Eyes

Аз имам няколко масла в момента, които си ползвам по различни начини и съм много доволна  Wink

Би ли споделила как правиш домашната майонеза и как маската за коса с нея?

И да споделя нещо: правя маска с домашен мед на лицето. Много лесна и много добра за моята суха кожа. На влажно лице нанасям мед, оставям го да престои 20-30 мин. и изплаквам с хладка вода. Така си почиствам лицето веднъж седмично.

# 46
  • Мнения: 332
Можете ли да споделите нещо за суха кожа и напукваща се .. освен тази с меда може да я пробвам стига да не ми се стича по лицето хах

# 47
  • Мнения: 596


Би ли споделила как правиш домашната майонеза и как маската за коса с нея?
Ето тук съм написала  Peace
А, за по-лесно измиване, аз си правя маслата на "майонеза", с прясно мляко. една част мляко, две части масла. Например последно си правих
2 с.л. прясно мляко (може да се използва яйце, вместо мляко)
1с.л. зехтин
1с.л. ЯЧРМ екстра дарк
1с.л. кокосово масло (разтопено, но не топло)
1с.л. смес от арганово, шипково и масло от чаено дърво
десетина капки лимон.
Разбивам с пасатора до кремообразна смес. Мажа първо корените, после връхчетата и колкото остане, мажа по дължините.
Заради тази консистенция на маслата, се отмиват по-лесно.
За по-лесното отмиване на маслата помага и да се измият първо с балсам, още преди да сте намокрили хубаво косата, разнасяте добре балсам, после миете пак с шампоан и после може пак да сложите балсам.
Косата ми от тази маска и от този начин на миене е много жива, с блясък и се разресва много лесно  Peace

Можете ли да споделите нещо за суха кожа и напукваща се .. освен тази с меда може да я пробвам стига да не ми се стича по лицето хах

Бих ти препоръчала да пробваш да мажеш нещо с алое.  Peace Може да добавиш към мед, към кисело мляко, към масла...
Маска от смачкано авокадо и банан също много добре подхранва Simple Smile

# 48
  • Мнения: 471
Тази маска с "майонеза" звучи чудесно  .... Ще пробвам задължително при първа възможност . Понякога мажа масла преди баня и наистина има страхотен ефект.

# 49
  • Мнения: 448
Лосион/тоник  за лице
Индрише, здравец, розмарин, мащерка и салвия(градински чай)
Накълцвам ги  и слагам да поврят 10-тина мин. във вода и още окло 30 мин. да се киснат.
Прецеждам и сипвам в шишенце. Правя малко количество(за седмица), защото не бива да стои по много време.
Обтривам цялото лице всеки ден сутрин и вечер.
Действие: Премахва излишния себум; пъпките завяхват доста по -бързо; предотвратява появата на нови пъпки; опъва кожата на клепачите; свива порите и хидратира. (Всичкото това, разбира се не на 100%  Mr. Green )
При първите няколко нанасяния  може да има леко неприятно чувство на опъване на кожата!

Когато нямам горните билки, правя тоник за лице от чай Ройбос

# 50
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052
Здравейте!
Направих си маската със зехтин още същия ден и в действителност намирам разлика. Разбира се има още какво да се желае, но сега, като че ли е по- малко омазняването. Та въпросът ми е кога пак да си направя маска ? След седмица добре ли е ?

# 51
  • Мнения: 332
Имаше една последователност, но не си я спомням точно. Първия месец по два пъти в седмицата, втория по един път в седмицата и вече третия по малко и след това почивка и пак отначало

# 52
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052
Имаше една последователност, но не си я спомням точно. Първия месец по два пъти в седмицата, втория по един път в седмицата и вече третия по малко и след това почивка и пак отначало
Благодаря ти, ще потърся из нета, дано открия нещо.


Когато нямам горните билки, правя тоник за лице от чай Ройбос


Как го правиш този тоник? Ние с ММ много го пием този чай.

# 53
  • Мнения: 448



Когато нямам горните билки, правя тоник за лице от чай Ройбос


Как го правиш този тоник? Ние с ММ много го пием този чай.
Не съм се изразила правилно  Embarassed Нищо не му правя...само си варя чай от него. Една част изпивам, а другата държа в хладилник(не повече от 4 дни) и мажа кожата на лицето с нея. След няколко дневно използване, забелязвам кожата си някак сияйна.

# 54
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052

Не съм се изразила правилно  Embarassed Нищо не му правя...само си варя чай от него. Една част изпивам, а другата държа в хладилник(не повече от 4 дни) и мажа кожата на лицето с нея. След няколко дневно използване, забелязвам кожата си някак сияйна.

аха. Супер, и това ще пробвам Wink

# 55
  • Сливен
  • Мнения: 39
Здравейте!
Ще споделя аз какво правя всяка сутрин Simple Smile
Първото нещо, което правя е да да изпия чаша с вода, сокът от половин лимон и лъжица мед.
И.... мажа си всяка сутрин лицето с кората на лимона, който съм си изцедила -  след 10-тина минути, докато си изпия чайчето го измивам.
Много хубава става след това кожата. Опитайте!

# 56
  • Мнения: 596
Здравейте, аз да си запиша снощните успешни опити...
Направих си чудна маска за коса с глицерин (обаче пак в съотношения на око  Blush)
Половин шишенце глицерин от 50мл (аз си взех синтетичен-глицерол от патеката, иначе най-добре е с растителен)
1 с.л. мед
1 ч.л. алое-гел
2 с.л. кисело мляко (предварително изцедено върху филия хляб)
сок от лимон
Сложих и малко вода
Днес косата ми е уникално мека и лесна за сресване  Rolling Eyes
Същото направих и за лице, само, че без мед. Замислих се, че май винаги след маска от него ме сърби кожата на лицето и снощи като ми протече малко от косата, докато се мажех, веднага ме засърбя...  Thinking
За това и промених маската за ексфолиране.
Накиснах бадемови трици в затоплено кокосово масло, сложих и малко английска сол. След ексфолирането, намазах другата подхранваща маска и днес кожата ми е... ммм кадифе  Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: X
Я каква хубава темичка имало!
Записвам се да следя за нови идеи.

И аз последно си правих маска с глицерин, като го добавих в смес от масла. Много омекотява косата.

Медът на лицето ми се отразява добре, но на косата не.

А тази маска с "майонеза" звучи много интересно, ще я пробвам при първа възможност, само ми трябва прясно мляко, че не го консумирам и следователно не купувам изобщо. Аз си слагам на косата домашна майонеза от едно яйце разбито в зехтин с миксер, пак има уплътняващ протеинов ефект.

# 58
  • Мнения: 341

И.... мажа си всяка сутрин лицето с кората на лимона, който съм си изцедила -  след 10-тина минути,
С кората на лимона,но от коя страна - вътрешна или външна ?

# 59
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052

И.... мажа си всяка сутрин лицето с кората на лимона, който съм си изцедила -  след 10-тина минути,
С кората на лимона,но от коя страна - вътрешна или външна ?

аз лично, не бих го правила това. Всички нитрати и всякакви други истории, с които ги бухат и мажат да имат вид, са в кората.  Sick

Да кажа, че пробвах тоника за ръце, който някой беше постнал по- нагоре, с розова вода, сок от лимон и рециново масло и много ми допада. Аз имам нещо като студова алергия и са ми ужасно груби и болезнено зачервени ръцете цяла зима, а от няколко мазания усещам вече разлика. Благодаря  Hug

Общи условия

Активация на акаунт