ДОМАШНА КОЗМЕТИКА-Какви маски, кремчета и мехлемчета си правите сами?

  • 44 958
  • 265
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 332
Аз си правих маска за коса с тривитаминол, зехтин, ракия или оцет (може и бадемово масло). Мисля, че само това бяха съставките, но маската ми помагаше много.
+ мед. И аз нея правих и от нея си докарах това омазняване. Аз родих преди 1 година и сед това започн а жестокия косопад, та поради това я правих. Овладя се косопада, но за сметка на това сега пък е кошмарно мазна. Една приятелка ми каза, че би могло да е и в следствие на бременността това омазняване, не зная.
Благодаря ви момичета, ще изпробвам хумата и ще потърся някакви билки   bouquet
Не знам от какво може да се е получило омазняването, по принцип всички съставки са полезни за косата. Моята сега капе наистина много, но и започна за 3 дни да ми се омазнява.. може би е и защото и аз сега съм в начална бременност. не знам.. надявам се да отмине. Но ползвам и маска за коса на Миосотис, която ми помага и едно спрейче за разресване с кристали и креатин Simple Smile

# 31
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052

Не знам от какво може да се е получило омазняването, по принцип всички съставки са полезни за косата. Моята сега капе наистина много, но и започна за 3 дни да ми се омазнява.. може би е и защото и аз сега съм в начална бременност. не знам.. надявам се да отмине. Но ползвам и маска за коса на Миосотис, която ми помага и едно спрейче за разресване с кристали и креатин Simple Smile

по принцип през бременността косата не капе, напротив става много гъста и жива ( някакъв си там хормон се увеличавал, но не помня кой  Crazy ). И след като родиш вече си се регулирал и затова започвало онова ми ти капене Wink Поне на мен така ми го беше обяснила една фризьорка, не зная дали със сигурност е така.
а, и да кажа, че не било хубаво по време на бременност да се ползва тривитаминол  Peace
Леко бременеене ти пожелавам  Hug

# 32
  • Мнения: 332

Не знам от какво може да се е получило омазняването, по принцип всички съставки са полезни за косата. Моята сега капе наистина много, но и започна за 3 дни да ми се омазнява.. може би е и защото и аз сега съм в начална бременност. не знам.. надявам се да отмине. Но ползвам и маска за коса на Миосотис, която ми помага и едно спрейче за разресване с кристали и креатин Simple Smile

по принцип през бременността косата не капе, напротив става много гъста и жива ( някакъв си там хормон се увеличавал, но не помня кой  Crazy ). И след като родиш вече си се регулирал и затова започвало онова ми ти капене Wink Поне на мен така ми го беше обяснила една фризьорка, не зная дали със сигурност е така.
а, и да кажа, че не било хубаво по време на бременност да се ползва тривитаминол  Peace
Леко бременеене ти пожелавам  Hug
Благодаря за информацията, дано се сгъсти малко тази коса, а и сега не го ползвам защото тук все още не мога да си го намеря и да си купя. Благодаря за бременеенето за сега нямам дори симптоми, а съм в 6 седмица Simple Smile

# 33
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Диди, пробвай да мажеш със зехтин- контролира омазняването.

# 34
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052
Диди, пробвай да мажеш със зехтин- контролира омазняването.

със зехтин ?!! Няма ли да стане по- зле, той е мазен ? Как се нанася и колко време стои ? След това отмива ли се лесно?
Решила съм да пробвам всичко, та ако стане по- зле, по- лесно да се реша за кардиналните мерки  Laughing

# 35
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Не, няма да стане по-зле. И аз така си мислех, когато ми казаха, че омазняването се контролира най-добре с масла, но след няколко месеца на зехтин се убедих Laughing.
Нанасяш по цялата дължина на косъма, увиваш косата да се затопли и стоиш максимално дълго. Аз лично когато мога престоявам така цяла нощ.

# 36
  • Мнения: 332
Диди, пробвай да мажеш със зехтин- контролира омазняването.

със зехтин ?!! Няма ли да стане по- зле, той е мазен ? Как се нанася и колко време стои ? След това отмива ли се лесно?
Решила съм да пробвам всичко, та ако стане по- зле, по- лесно да се реша за кардиналните мерки  Laughing
Можеш да сложиш оцет за по-лесно измиване, а и от него косата придобива блясък

# 37
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052
Диди, пробвай да мажеш със зехтин- контролира омазняването.

със зехтин ?!! Няма ли да стане по- зле, той е мазен ? Как се нанася и колко време стои ? След това отмива ли се лесно?
Решила съм да пробвам всичко, та ако стане по- зле, по- лесно да се реша за кардиналните мерки  Laughing
Можеш да сложиш оцет за по-лесно измиване, а и от него косата придобива блясък

хм, интересно. Още днес ще пробвам. Аз вече няколко пъти я мия с оцет, но после мирише ужасно  Sick Обяснявам си го с това, че просто е толкова омазнена вече и поема нацяло миризмата му и за това не може да се отмие. Преди като съм се мила с оцет не е било така...

# 38
  • Мнения: 596
не очаквай от зехтина веднага да има ефект да ти намалее омазняването, дори напротив. Това не съм го пробвала, но щом момичетата го казват, значи има ефект. Ползвам доста масла и само знам, че в началото може да ти се стори дори по-зле положението, но не бива да се отказваш  Peace
изрусяването не е сигурно колко ще ти помогне, може да изсуши дължините, но корените да си останат мазни. Много момичета съм виждала със сухи краища и мазни корени (руси).
Аз имах проблем с мазни корени и си ги оправих с масло от чаено дърво (мажех го против пърхут, а този ефект беше бонус). Хубавото при него е, че можеш да добавяш само няколко капки в шампоана, когато нямаш време за маски  Peace Аз ти го препоръчвам него. Можеш да комбинираш и с други масла, наистина мазнината се обира от мазнини Wink За зехтина не съм запозната, но маслата които знам, че регулират омазняването са жожоба, гроздови семки, а от чаено дърво направо убива омазняването, дори ако се прекали с него, може да изсуши кожата или косата.

И аз знам за хумата, че изсушава, също и къната  Peace

Ау, рецептата с английска сол и мед ще я пробвам.  Моля, напишете пропорциите, как се нанася на лицето, колко време стои и как се сваля.


Нямам пропорции, правя си в една малка чашка, да речем чаена лъжичка мед, щипка кафе и ръсвам малко англ.сол. Понякога слагам и кокосово масло (избирам него, защото не е течно и не се стича), за да хидратира и да се разнася по-леко маската.
Не стой много с нея, защото англ.сол си е силна и може да започне да ти щипе или да ти се зачерви кожата след това.  Peace

# 39
  • Мнения: 596
А, за по-лесно измиване, аз си правя маслата на "майонеза", с прясно мляко. една част мляко, две части масла. Например последно си правих
2 с.л. прясно мляко (може да се използва яйце, вместо мляко)
1с.л. зехтин
1с.л. ЯЧРМ екстра дарк
1с.л. кокосово масло (разтопено, но не топло)
1с.л. смес от арганово, шипково и масло от чаено дърво
десетина капки лимон.
Разбивам с пасатора до кремообразна смес. Мажа първо корените, после връхчетата и колкото остане, мажа по дължините.
Заради тази консистенция на маслата, се отмиват по-лесно.
За по-лесното отмиване на маслата помага и да се измият първо с балсам, още преди да сте намокрили хубаво косата, разнасяте добре балсам, после миете пак с шампоан и после може пак да сложите балсам.
Косата ми от тази маска и от този начин на миене е много жива, с блясък и се разресва много лесно  Peace

# 40
  • Мнения: 596
Аа, за маслената баня забравих да кажа...
Ето тук пише подробно, има и инфо кои масла за каква кожа са подходящи:
https://docs.google.com/document/d/1JaAye-e5hxKE9GsFRx9ShKNFm1XR … h0YTwwX0f4ks/edit
Темата за маслата, като цяло е много полезна и хубава Simple Smile  Peace

# 41
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052
Mari Lin, благодаря ти за съветите. Събуди интерес в мен с тия масла. Ще гледам да се образовам малко по тази тема и ще се опитам да ги приложа  Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 9 554
И на мен ми стана интересно за маслата. Ще почета малко.  Sunglasses

Да споделя малко за своята мазна коса. Имах страхотна коса без омазняване, но в пубертета майка ми веднъж ми я маза с мас. Не помня по каква причина, просто някой й беше казал нещо за маста, че ще се отрази добре и го направихме. Едва я измих, няколко дни подред се къпах с шампоан докато падне гадната мас. От тогава ми се омазнява в рамките на няколко часа след имиването.  Sick

# 43
  • Мнения: 1 117

Veninka92, ако правилно съм разбрала си в ранна бременност. Искам да ти напомня, че тривитаминола не се препоръчва при бременност, заради високото съдържание на витамин А, което може да попие през кожата...

На мен отскоро ми е изключително интересна темата за маслата и домашно приготвената козметика. Подозирам, че ще се зарибя яко, особено като видях резултати на една позната, която не бях виждала отдавна. Тя ми се стори изключително свежа и подмладена и със страхотна коса. Оказа се, че маслата и домашните маски са причината за сиянието и. Останах възхитена от резултатите, които е постигнала. Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 332

Veninka92, ако правилно съм разбрала си в ранна бременност. Искам да ти напомня, че тривитаминола не се препоръчва при бременност, заради високото съдържание на витамин А, което може да попие през кожата...

На мен отскоро ми е изключително интересна темата за маслата и домашно приготвената козметика. Подозирам, че ще се зарибя яко, особено като видях резултати на една позната, която не бях виждала отдавна. Тя ми се стори изключително свежа и подмладена и със страхотна коса. Оказа се, че маслата и домашните маски са причината за сиянието и. Останах възхитена от резултатите, които е постигнала. Heart Eyes

Да благодаря сега не го използвам, може би не съм го използвала от година Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт