Късметчето от питата си знаем вече,за всяка Януарско бебче ... 10 тема

  • 41 783
  • 723
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 131
Благодаря за темата   bouquet
Аз да се включа, на преглед съм чак към края на месеца и тогава ще видя колко сме пораснали и тогава ще преценя размера на дрешките за първите дни 00 или 01.  Simple Smile
Какви са тези предварителни контракции че и друг път съм ги чела...?       newsm78
Как мога да се включа в ФБ групата?

Наде,дай си имейла ...ще се опитам да те включа в групата  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 72
И аз да се присъединя  Grinning
на нас ни остана много малко за пазаруване , но някак без съвет не можем да се справим .
Днес например отидохме да купим шишета по 125 мл трябвало 2 на бр . отидохме и видяхме цял комплект за новородено 2х125мл 2х260 четка за миене и 2 залъгалки и не знам всичко това необходимо ли е за едно новородено като цена е 72 лв на pfilips avent с не съм наясно също като качество дали са походящи, моля мамите които са минали по този път да споделят опита си ще съм страшно благодарна  Hug

освен това вече съм в 45 дневния от вчера  newsm44


Здравейте и от мен, честито за новата темичка и само хубави новини да има в нея.  Praynig  bouquet
Деси аз съм решила като се роди малката да купя едно шише на NUK - First Choise което е за най-малките бебета (0-6 м.) , самото шише е от малките, биберона ще е с дупчица размер S - за вода. Дали ще имам нужда от друго шише за мляко, ще зависи от кърмата. Решила съм да ползвам биберони и залъгалки само на тази марка заради специалната им форма и функции (http://www.hippoland.net/manufacturers/product/list/id/520/). Simple Smile

Иначе съм вече готова 98% може да се каже  Mr. Green, леглото е готово, първите дрешки на беборанка също - имам комплект за изписване + още няколко комплектчета дрешки тънки и дебели; два космонавта , по-малкия и по тънък мисля да взема за изписването (дрешките са номерация 56 или 0-3м.); одеалца; кошница/столче за кола; количката; козметика. За кошчето взех едно покривало много  сладурско и оригинално  Heart Eyes
http://prikachi.com/images.php?images/897/7778897T.png, с него ще посрещаме беборана. Останаха ми да вземем само спално бельо, шише с биберон, бархетни пелени и нещо още беше  newsm78.
Вече нямам търпение да настъпи раждането, корема ми е станал огромен и не мога да спя на ничия страна, все се въртя а и самото обръщане ми е трудно и ми се дръпват едни сухожилия  Confused , киселините не ме пропускат вечер  Sick, беборана е все още с главата надолу и доста ниско е застанала, чувствам я понякога като гюле долу ниско, периодично имам болки около срамните кости долу или режещи болки по нагоре, все имам чувството че няма да изтрая да родя след нова година  Shocked, а може и по коледа да е. Цялата съм подута, на ръцете сутрин не ми се личат никакви кокалчета, болят ме като ги свивам и понякога изтръпват на върховете   Close, вече освен да сготвя друго не се заемам у дома, нормален сън нямам  Tired.  Малката я усещам доста голяма  baby_neutral.
Е, похвалих ви се и ви пооплаках  Heart Eyes, утре влизам в 9-ти месец иии..,ох нямам търпение вече...  Flutter

Последна редакция: пт, 12 дек 2014, 22:15 от Венче Стоянова

# 32
  • Мнения: 6
 Hug здравейте на всички мамчета, не съм никак редовна,но ви чета постоянно. Честито на  всички вече родилите, а на останалите желая успех. И нека изпълним новата тема само с положителни емоции!

# 33
  • София
  • Мнения: 336
За шишетата, ще си взема тези на Авен, новата серия Natural, комплекта 2+2. Почти съм убедена, че ще ги ползвам, тъй като и да имам кърма не вярвам да ми стига и за двете. Освен това стерилизатора и помпата (те са ми наследство от сестра ми) са Авен и като цяло нямам избор относно шишета. Утре ще се пробвам да си ползвам промо кода във Комсед за -25%, и ако стане направо ги взимам Simple Smile Ако имат козметика сигурно и нея ще накупя, може и до Лили да отскоча. Стискайте палци и креватчетата да уредя. Ако всичко свърша, ще съм много щастлива.

След около 10 дни влизам в 9-ти месец. Вече ми е по-спокойно, и дори и да тръгнат мишоците, не ми е толкова притеснено. Контракциите си вървят, постоянно съм стегната, добре че не боли Simple Smile Куцам, охкам, пъшкам, чудо на чудесата, само още таза не пука за щастие.

Това засега. Хубава вечер на всички и да стискате!

# 34
  • Мнения: 14
Честито за новата темичка Simple Smile искам да ви попитам мамита как се справяте с домакинските задължения защото аз днес направо умрях от болки в кръста (попринцип ги имам) докато изчистя и измия чиний и тоалетната Sad А да питам закакво са бархетни пелени (може да е глупав въпрос) за какво служат  newsm78  благодаря предварително  bouquet лека мамита Simple Smile

# 35
  • Мнения: 22
Здравейте,коремчета!Днес ми беше последния работен ден,от 14.12.14г.започва 45 дневният ми болничен! На 15-ти съм на консултация,предния път АГ ми каза,че ще ми пуска изследвания и ще ми взима вагинален секрет!  Честито за родените вече бебчета,да са живи и здрави и мн.радости да носят!

# 36
  • София
  • Мнения: 336
Лидия Халачева-Стоянова, трудно се справям. Подпирам се повече, по-бавничко действам, разделям си нещата, един ден чистя, един ден ходя до магазина. Но всеки ден готвя и мия чинии. Тежко е, но малко остана. После ще е още по-тежко Simple Smile

Майка ми е пратила някакви такива пелени, и аз не знам за какво точно се ползват, но явно служат за нещо Simple Smile

# 37
  • Мнения: 745

Daniviv-нямам лични впечатления от Торакса,но от приятелки знам че там и в Селена дават почти всичко за майката и бебето.Не съм сигурна за чехли примерно  newsm78

В Селена и чехли дават , само че са тънки и не стават за баня ...  Wink  Peace
Дани , дай боже всичко да е наред , и да Се разхождаме заедно после ...  Flutter Hug
Аз домакинска работа не мога върша от три месеца ... И по лекарско предписание ... Да е жива и здрава мама и свекито че помагат , иначе не знам какво щях да правя  Sick Thinking

Последна редакция: сб, 13 дек 2014, 10:44 от BoDill

# 38
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Някоя мама питаше за капки за колики,та се сетих за друго,което с предното пак зимно дете педиатърката ни изписа вит. Д и  капки Вигантол ,за главичката мисля беше,но така или иначе,след първа среща с нея при нужда изписват вс.необходимо.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Добро утро, момичета!
Аз съм будна вече повече от час. Напоследък става все по-трудно със съня поради ред причини, но няма да се оплаквам, за да не ви натоварвам.
Аз доста отдавна съм в болнични, но все още не съм готова с всичко за бебка. Няма изгледи да родя скоро, но все пак водя преговори с нея да поизчака още седмица-две. На последния преглед беше между 2300 и 2400 грама, което ми се видя доста малко. Докторът огледа всичко много обстойно и внимателно - пъпна връв, плацента, води. Каза, че бебето се храни добре и не вижда проблем. Изрази мнение, че вероятно ще е по-мъничка, но това не го притеснява. Във вторник съм отново на ЖК и трябва да ми даде документите за болницата. Нямам търпение да знам, че всичко вече е подготвено и остава само да си чакам кротко. Simple Smile
Комплектът на Avent и аз го купих, но от Амазон. Беше на доста изгодна цена. Все ще влезе в употреба. Ако не използвам всичко, просто ще го дам след това на някоя приятелка. Simple Smile

# 40
  • София
  • Мнения: 779
Добро утро и от мен !
И аз от  дни не мога да спя и само се въртя в леглото като пумпал  Joy
На училището за бременни док ни каза, че бархетна или тензухена пелена се използва веднага след баня, като се слага върху хавлията и се подсушава бебчо, защото кожата ми е много нежна и тънка -  5 пъти по тънка от нашата. Това е цялата идея да не се търка направо с хавлията, а с бархетна или тензухена пелена Wink

Намерих страхотни спални комплекти, 100% памук на LORELLI и на много добри цени  Grinning

Сет от 3 части - 22 лв.
Сет от 4 части - 29 лв.
Сет от 5 части - 38 лв.

http://www.minimod.bg/%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B … 1%82%D0%B8?page=2

Пожелавам хубав ден на всички !!!  Sunglasses

# 41
  • Мнения: 488
Добро утро  Simple Smile
Никид, Вигантола си е вит. Д, до колкото имам спомен от баткото се ползва за костите - за фунтанелата, докато се затвори. А не за колики?  newsm78
Шишетата на Авент са много добри според мен, но ако ще кърмим, май само едно ще ни трябва за водичка...
Тия пеленки - бархетни и тензухени аз ползвах за подложка на повивалника, примерно.
И за завивка през лятото, когато бебето спинка в количката, да не е съвсем голичко...
Не съм ги ползвала за да попивам водичката от бебчо...
В болницата пък ги слагаха под главичката на бебето, ако случайно повърне, да не се сменява целия комплект чаршафчета...

За домакинската работа - аз се справям на почивки. Примерно ей сега след зауска ще измия чиниите, които снощи зарязах  Laughing И ще оправя спалнята.
После ще си почина малко и се захващам с готвенето.
А помещенията като прахосмукачка, парцал, прах, баня.... днес едното, а утре другото и така...
Като видя зор и поседна за мъничко Simple Smile

# 42
  • Мнения: 14
Добро Утро и от мен мамита Simple Smile мислите ли да слагате непромокаеми протектори на матрачето и количката Simple Smile защото аз се чудя още Simple Smile гледах има доста видове : http://www.pakostnik.com/bg/detska-staia/podlojki-i-protektori  Хубав и спокоен ден Ви желая Simple Smile  Wink п.с Благодаря за отговорите за бархетна или тензухена пелена  Simple Smile   bouquet

# 43
  • Мнения: 289
Добро утро!
Относно протекторите много се чудя и аз .С каката не съм ползвала и не съм и имала пробле.Та ще вид.
Шишета ще ползвам на Нук стъклени,взела съм едно малко и едно голямо залъгалка на тяхната марка.
Бархетни пелени няма да ползвам.Каката Като я изкъпех я слагах направо върху хавлиийката и според мен  само попиваш,не търкап бебето с хавлията,че да му зачервиш нежната кожа.
Къщната работаси я върша горе-долу добре.Готвя всеки ден,всеки ден метла и парцал на пода,съдовете ги мие съдомиялната,банята е задължение на мъжлето от преди да забременея така,че като цяло нямам много тежка работа.Най-сложно ми е миенето на пода с парцала,но се справям.  Simple Smile
Иначе при нас всичко е купено.
Венче Стоянова мен сестра ми ми е купила такова покривало за столчето.Идва ми на гости миналия месец и ми вика-купила съм нещо,което много ми харесва ама незнам за какво се използва 

# 44
  • Мнения: 79
Да, това са сантиментри.
Имай предвид, че едно бебче се ражда около 50см. +/-2см. ...
А баткото ни се роди 3,600кг./52см. и 1вия месец на консултацията беше качил над килограм и беше пораснал с над 3см. .. Simple Smile

И аз се чудих кой размер да взема , защото една приятелка роди 60 см. 4 кг  Simple Smile .Но предполагам това е рядкост  Rolling Eyes  и за това взех първоначално 56 .  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт