Фраза, която мразя

  • 1 068 779
  • 19 296
  •   2
Отговори
# 10 350
  • В Космоса
  • Мнения: 9 878
Логично е да е МусалА.  От Аллах, мхм. Чак сега се замислих. Всички около мен винаги са произнасяли МУсала - от Ямбол и Бургас.

# 10 351
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
пак попаднах на "а искат да раждаме деца на тая държава" Sad Sad Sad
и за "злобните и завистливи лелки, които не търпят детски гласчета..."
и друг път съм чела постове на тази съфорумка и бях останала с добри впечатления от нея, но сега...

# 10 352
  • София
  • Мнения: 19 242
Ох, то някои по-добре да не раждат деца на никоя държава, ама ей го на

# 10 353
  • Мнения: 54 391
Ох, като чуя, че раждат на държавата, лошо ми става! Rolling Eyes

# 10 354
  • Пловдив
  • Мнения: 14 383
То май за такива случаи е измислен оня майтап "не стига, че им живея, ами искат и..." (каквото там се обсъжда - да им работя, да им спазвам правилата, да им раждам деца и пр.).

# 10 355
  • Мнения: 4 181
Всяка втора дума "човек"

# 10 356
  • Мнения: 6 468
Всяка втора дума "човек"
Тц, “чУек”.

# 10 357
  • Мнения: 626
Направо ме вбесява фразата- “има и по- зле”. Ясно е. Но защо да се сравнявам с тях... Направо излизам извън кожата си от бяс, някой като ми изрече тази крилата и философска фраза.

Да ти кажа, не е толкова зле тази фраза. Simple Smile На мен ми е помагала многократно, включително и днес.

Скрит текст:
Днес съм като муха без глава. Каквото пипна го изтървавам, препъвам се, блъскам се по шкафовете и т.н. Мисля си - я по-добре  с нищо да не се занимавам, че съвсем ще се утрепя. Да, ама решавам в тази жега да пека тиквички на фурна. По едно време отварям фурната да видя какво става и си лепнах палеца на едно горещо желязо. Такъв вой нададах, че сигурно ме чуха в съседния квартал! Simple Smile Жестоко изгаряне беше, надигна се огромен бял мехур. Слагам пръста под студената вода и такъв рев му дръпнах, че още по-зле ми стана. После стана ясно, че без мехлем няма да мина, и трябва да ида до аптеката, на адската жега, а днес при нас беше 38 градуса навън. Отивам, сълзи ми капят, пек невероятен, не знам как не получих топлинен удар. Взех си лекарството, прибрах се...а вкъщи едно хладничко, хубаво, налях си студена вода от чешмата, легнах си на любимия диван и си помислих...да, денят беше ужасен, но има и по-зле. Има хора, които няма къде да се скрият от жегата, нямат аптека от където да си вземат лекарство, ако им се наложи, нямат достъп до чиста и студена вода, която аз си налях просто така, без да се замислям. И се почувствах благодарна, че имам всички тези неща, които ние си приемаме за даденост и си ползваме без да се замисляме. Даже и пръста спря да ме боли от мехлема и в крайна сметка реших, че денят не е бил чак толкова зле. Защото наистина има и по-зле от мен, и защото оцених това, което имам.

# 10 358
  • Мнения: 6 468
Морнинг, така е.
Мен ме дразни по друга линия тази фраза, а именно като извинение за отлагане или неправене на нещо, примерно. За не амбициозност , за спускане по течението... такива нещица.
И да минава бързо болежката Simple Smile

# 10 359
  • София
  • Мнения: 3 611
Напоследък, когато има пост във ФБ /понякога и измислен/ за някакъв човек - познат, непознат, в коментарите се зарежда: "Поклон, поклон, поклон". То пък бива кланяне, бива, ама не им ли се счупи кръстът на кланящите се! 🙄

# 10 360
  • Мнения: 5 442
И "респект" също. Все поклонени и респектирани ходят.

# 10 361
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
99 на 100 от коментарите и фразите употребявани във фейсбук са ми дразнещи и затова не си го причинявам.

# 10 362
  • Мнения: 1 754
А мен ме дразни някой като каже: "Моите уважения и респект" към еди кой си. WTF?

# 10 363
  • Мнения: 9 860
А сутрината?
Даже една го произнася така: "сутраната".
"Сутрината" е диалект и го има само в Ямбол, Сливен и Стара Загора, и то рядко в днешно време.
не е рядко Simple Smile

# 10 364
  • Бургас
  • Мнения: 5 917
слезна, влезна, излезна
"Ти да видиш"
на предвид

п.п. видях много изрази "типични" за Бургас, които "чувам" за първи път /пък все тук съм си живяла/

Общи условия

Активация на акаунт