Фраза, която мразя

  • 1 076 556
  • 19 346
  •   1
Отговори
# 11 025
  • Мнения: 11 605
Да. Направила съм невъобразима комбинация с песента на Пърпъл.
Случва се. Hug

# 11 026
  • Мнения: 25 887
Не чете класиците днешната младеж, не чете... Иначе девойчето веднага щеше да затапи майка си.  Laughing

Примери – в линка по-долу:

http://ibl.bas.bg/rbe/lang/bg/%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D1%8A%D0%BA/

# 11 027
  • Мнения: 2 749
Grinning  Добре де, затапихте ме със "сладкото". Grinning Ама мен просто не ме кефи в този смисъл и това е. Grinning Сладникаво ми е, така да се каже. Stuck Out Tongue Темата е за мразене, а не дали е правилно или не, аз така поне схванах.

# 11 028
  • Мнения: 1 762
Оlia, ти така усещаш нещата и няма проблем с това. Тук просто си споделяме.

# 11 029
  • Мнения: 11
Мразя фразите Е, и? и Какво от това?, както и Какво толкова.

# 11 030
  • Мнения: 54 955
Ето, сега ми се мярна една госпожа, с месторабота ФБ. Crazy
Self Employed в Facebook

# 11 031
  • SF
  • Мнения: 21 564
Grinning  Добре де, затапихте ме със "сладкото". Grinning Ама мен просто не ме кефи в този смисъл и това е. Grinning Сладникаво ми е, така да се каже. Stuck Out Tongue Темата е за мразене, а не дали е правилно или не, аз така поне схванах.

Да, Simple Smile, 100 пъти се каза в темата, че всеки има право да се дразни от различни реплики, пък и били те книжовни от речника. Simple Smile
По-нагоре някой сподели, че го дразни фразата "Заповядай в заседателната зала!"

И един виц за тебе, защото приемаш буквално значението на "сладко". Simple Smile
Канибал казал на сина си: Майка ти наистина имаше страхотен вкус!

# 11 032
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не бе, не е въпросът толкова за "сладкото", колкото да се заяждам с пубера да не използва думи извън значението им. Това е само пример, но има и доста други не на място, което ме дразни.
Ограничаваш значението ти и принуждаваш дете да не ползва друго значение на една дума. Това е яко и граничи със задръстено.
Сигурно и сладките сънища са подправени със захар. А сладките приказки са намазани с мед. Но пък сладководните риби плуват само в сироп за баклава.

# 11 033
  • Мнения: 1 918
Дами, ще използвам темата да попитам според вас как е правилно:
“меко казано” или “леко казано”.
Например “Меко/леко казано съм възмутена.” Водим една дискусия относно този израз, а в гугъл не намирам информация. Благодаря.

# 11 034
  • Мнения: 25 887
„Меко казано“ е изразът. Другия не съм го чувала никога.

# 11 035
  • Мнения: 1 918
Благодаря. Аз също използвам “меко казано”, но се зачудих правилно ли е, тъй като често чувам, а понякога и чета “леко казано”.

# 11 036
  • Мнения: 11 605
Дами, ще използвам темата да попитам според вас как е правилно:
“меко казано” или “леко казано”.
Например “Меко/леко казано съм възмутена.” Водим една дискусия относно този израз, а в гугъл не намирам информация. Благодаря.
Леко казано съм изненадана от такъв спор. Trollface

# 11 037
  • Мнения: 4 270
Дразни ме "Днескашният ден".

# 11 038
  • Мнения: 1 437
„Меко казано“ е изразът. Другия не съм го чувала никога.
И аз, никога! 😉

# 11 039
  • Мнения: 1 762
Мен пък ме дразни дори правилната форма: "днешния ден" или "утрешния ден". Не знам що така.

Общи условия

Активация на акаунт