Фраза, която мразя

  • 1 074 239
  • 19 319
  •   3
Отговори
# 15 465
  • Мнения: 1 436
Фразата на годината "Всеки сам си прецЕня"
ПазарЯ
И по някаква причина "речено-сторено" никак не ми е приятно като го прочета/чуя

# 15 466
  • Мнения: 5 984
Писала съм преди време, но не мога да се стърпя. Преди малко, за кой ли път днес, в друга тема, срещнах "похапвам". Как никой не яде,не се  храни, не закусва, обядва, вечеря-всички хапват или похапват. Намразих я тази дума. А и не за всяка ситуация е подходящо да се употреби.

# 15 467
  • Пловдив
  • Мнения: 14 730
Мисли за журналисти ми навяват думи като тази, макар често да не са употребени от журналист, разбира се.
Преди доста години, сещам се, в някакъв вестник от типа на "Всичко за всеки" пишеше колко са полезни черешите и как заедно с тях "ще налапате" витамини, антиоксиданти и квото там съдържат. Толкова глупаво употребен и ачик оригиналничещ ми се видя тоя глагол, че още го помня.

# 15 468
  • Мнения: 41 550
Похапвам си има определен заряд и нюанс и си е съвсем редовна дума.   "Ям", "храня се" и прочее значи нещо подобно, ама не съвсем. Похапвам е нещо като "замезвам", но ако няма алкохол Wink

# 15 469
  • Мнения: 5 984
Да, де. Писала съм, че не е подходяща за всеки случай. Къде съм казала, че не е редовна дума. Но да кажеш-редовно похапвам в този ресторант.... Всички похапват. Горките. Как пък един не се нахрани като хората.

# 15 470
  • here and now
  • Мнения: 4 330
То с тези цени и порции, как да се нахрани човек? Похапват...
Мен ме дразни "Няма страшно."

# 15 471
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 218
Мен ме дразни безсмисления поздрав "Ко прайш?" и още по-безсмисления отговор "Нищо". Rolling EyesNeutral Face

# 15 472
  • Мнения: 54 742
Похапвам не ме дразни, но преди години съм чувала "отивам да лапна".

"Ко прайш" ме дразни много. Винаги отговарям в буквалния смисъл. Примерно "отивам на работа".

# 15 473
  • SF
  • Мнения: 21 465
Похапвам дойде от една реклама "Да похапнем вкусно в Хепи". Въртяха я, въртяха я - Да похапнем заедно със звездите (има се предвид известни личности). После я смениха с "Да боднем", защото има и друг подтекст.

Похапване за мене е, когато не сме гладни, не е обяд или вечеря за наяждане, а просто нещо дребно и набързо. "Да похапнем сега, за да не огладнеем по време на тренировката." - примерно.

# 15 474
  • Мнения: 3 325
С "ко прайш" съм свикнала и не ме дразни толкова.
Ама в София ме шокираха с това "шо стаа".
Сега се сетих за "ко стаа" и отговора "кот ляга"...

# 15 475
  • SF
  • Мнения: 21 465
Моля????
GrinningGrinningGrinning

# 15 476
  • Мнения: 3 325
Хаха, като бях по- млада постоянно го чувах този "разговор" и ха-ха  хи- хи, много им беше забавно Grinning

# 15 477
  • София
  • Мнения: 2 849
Мен ме дразни безсмисления поздрав "Ко прайш?" и още по-безсмисления отговор "Нищо". Rolling EyesNeutral Face

Има още по-дразнещ вариант "Ко си прайкаш?"

# 15 478
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 218
Има още по-дразнещ вариант "Ко си прайкаш?"

Оле, да. Това е ужасно! ScreamSatisfiedSweat Smile

# 15 479
  • Мнения: 41 550
Ма стига, де. Никой не говори така, това са детски приказки или иронична закачка между познати. Къде ги чувате тези неща не мога да разбера.

Общи условия

Активация на акаунт