Фраза, която мразя

  • 1 070 127
  • 19 307
  •   2
Отговори
# 9 585
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
ъхъ! Simple Smile

# 9 586
  • Мнения: 25 624
На 100%.

Преди малко по Нова. Изприщвам се всеки път, когато го видя или чуя, особено в медиите.

# 9 587
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
"дефектирам"

# 9 588
  • Мнения: 25 624
Е, „дефектирам“ си е медицински термин или почти. От „дефекация“. За предпочитане е пред разговорните форми.  Laughing
Освен ако няма друго значение, което ми убягва.

Скрит текст:
ПП Спомням си преди години студенти по медицина използваха израза „викат ме“, преди да посетят тоалетната. От „позив за дефекация“.  Laughing

# 9 589
  • Мнения: 54 445

Давам дефект.
Не мисля, че е има връзка с физиологични процеси.

Мен агресирам ме дразни.

А най-новото.
Логопежка. Laughing

# 9 590
  • Мнения: 1 907
„Дефекирам” е онова, физиологичното. От „дефекация”.
Сигурно съм го писала преди, щом ми излиза тази тема, защото ме дразни много отдавна: „Болнични съм”, „Отпуска съм”. Също: „Оперирах си еди какво си”, „Прегледах си еди какво си”... Възвратни форми на неща, които не е възможно или поне не е желателно сам да правиш...макар че „Подстригах се” си е прието и не ме дразни.

Последна редакция: пт, 01 фев 2019, 20:22 от Елиас

# 9 591
  • Мнения: 25 624

А-а-а, разбрах. Благодаря.  Simple Smile

Благодаря и на теб, Елиас.  Simple Smile

# 9 592
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Как' Сийке, за дефект на уред съм го срещала "дефектирам". Точно защото и на мен ми звучи близо до медицинския термин ме дразни. Wink
Но пък явно на ползващите го им звучи интелигентно.

# 9 593
  • Мнения: 54 445
„Дефекирам” е онова, физиологичното. От „дефекация”.
Сигурно съм го писала преди, щом ми излиза тази тема, защото ме дразни много отдавна: „Болнични съм”, „Отпуска съм”. Също: „Оперирах си еди какво си”, „Прегледах си еди какво си”... Възвратни форми на неща, които не е възможно или поне не е желателно сам да правиш...макар че „Подстригах се” си е прието и не ме дразни.

Това как да е.
Ама "Пенка я правиха операция"? Crazy

# 9 594
  • Мнения: 25 624
Да бе, разбрах, че „дефектирам“ е роднина на „входирам“, „агресирам“ и останалите нови думи, навлезли масово напоследък в българския език.
Грешката е моя, че винаги съм го бъркала с „дефекирам“.  Laughing

# 9 595
  • Мнения: 1 907
Сега няма да се спра, защо ли ми дойде известие за тази тема Joy
Много кифленското „Страшен ботуш си купИх” или „Ей, та'а има страшно око”!
Веднага си представям някакви инвалиди без половината им рождени органи Anguished

# 9 596
  • Мнения: 7 278
Уау. Не знам тази простотия как стана популярна.

# 9 597
  • София
  • Мнения: 4 328
защо възклицанията са простотия?

# 9 598
  • Мнения: 7 923
Това не е ли реплика от стар български филм? Един мъж зяпаше циците на една жена и възкликна: Еййй, тая има страшни... очи!
Може и да греша. А, греша.
Допълвам: Стефан Данаилов във филма "Дами канят" : Ау, ти знаеш ли, че имаш страшни очи!

# 9 599
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Наистина ли не виждате единственото число в поста на Елиас?

Общи условия

Активация на акаунт