Фраза, която мразя

  • 1 218 173
  • 20 286
  •   1
Отговори
# 1 815
  • София
  • Мнения: 12 374
 Shocked Постът ми беше изцяло ироничен. Не към теб, а към новите словообразУВАТЕЛИ".

# 1 816
  • Мнения: 7 171
Ти пък, лишено от логика. Словообразуват си хората на воля.
Щом има плажувам, защо да няма ваканцувам? И щом има ловувам, съвсем логично е да обогатим езика ни и с риболувам  Wink

Аха, обаче ще е риболовувам, не риболувам. Дори и в бъркотията на словообразуването има логика.  smile3534 smile3534

# 1 817
  • Мнения: 3 782
Вие пък, кой риболува днес? Хората молуват.  Mr. Green

Май в "Новите думи", която заключиха навремето, за пръв път някой донесе "молуването", "молеца" и "моларката".  Laughing

Антигона, не знам откъде се сетих. Песен ли беше това?

# 1 818
  • Мнения: 7 685
Да, Ники, паметен турбо чалга хит.

# 1 819
  • Мнения: 3 782
При тоя текст, не се учудвам.  Laughing Другото ми предположение беше бг рап.

# 1 820
  • Мнения: 4 265
Shocked Постът ми беше изцяло ироничен. Не към теб, а към новите словообразУВАТЕЛИ".

Разбрах иронията ти Peace В този смисъл се съгласих, че всякакви словоблудства си изглеждат точно на място и (абсолютно иронично) написах, че ако съм се усъмнила в логиката на едно или друго, веднага си връщам думите назад!

# 1 821
  • София
  • Мнения: 12 374
Софи, приема се  Laughing

Иначе вчера касиерката в магазина попита дребната дали ''слушка мама и тати''. Ейй, вбесява ме този въпрос просто, а като добавим и формата ''слушкам'' вместо ''слушам'', съвсем се разскърцвам.

Дребосъчка обаче я закова с едно съвсем откровено Не!  Mr. Green

А, Herz, значи аз съм неразбралата - извинявай  Hug

# 1 822
  • Мнения: 12 932
Мразя саркастичното "Миличка/милички", пренебрежително, отвратително е.

# 1 823
  • Мнения: 4 199
Кафета-мафета и подобни май тръгна от Митьо Пищова Mr. Green - джакузита-макузита Laughing , той е от провинцията, де Laughing .. Но едва ли това има значение Laughing . В едно риболовно предаване един казва много често "риболувам" Crazy , много ми е странно, лишено от логика.
Е точно днес се сетих, че това много ме дразни и мислех да го спомена. И една колега с нейното ''сещаш ли се'', на края на всяко изречение Twisted Evil

# 1 824
  • Мнения: 12 932
Еди колко си ""евра", вместо "евро".

# 1 825
  • SF
  • Мнения: 27 928
Това е заради левА, доларА, франкА... Оттам им идва объркването.

# 1 826
  • Мнения: 591
Умирам от смях/глад/студ...
 Никак не ми харесват, а и аз ги използвам  Naughty

# 1 827
  • София
  • Мнения: 12 374
Еди колко си ""евра", вместо "евро".

Това ме побърква като го прочета/чуя  #Shocked

# 1 828
  • София
  • Мнения: 7 673
"Него" ден.  Sick

# 1 829
  • Мнения: 337
"Находки" по отношение на дрехи втора употреба. Особено когато "находките" са си чисти парцали.

Общи условия

Активация на акаунт