Фраза, която мразя

  • 1 218 204
  • 20 286
  •   1
Отговори
# 1 905
  • Мнения: 4 765
Аааа, разбрах, интер идва от интересува . Аз помислих, че е от Интернет и умувах какво значи " Ко ма Интернет "  Crazy

# 1 906
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Мен ме дразни "...и те така"  Rolling Eyes Откъде се появи не знам, но последно време често го чувам.Изреждат нещо си, нещо си ... и те така. Даже не знам правилно ли го чувам  Grinning
Чувала съм го от хора от Плевен и наоколо.
В нашия край аналогът е "и тъй на".
За 18 години живот в Плевен не съм го чувала, но във врачанския край съм го чувала.
Всъщност си мислех за Монтана, но защо съм написала Плевен, нямам представа. Да, и Враца също.

# 1 907
  • Мнения: 1 777
Мисля да обявя награда за този, който се сети какво се има предвид под "се1" Joy

# 1 908
  • Мнения: 12 933
Мисля да обявя награда за този, който се сети какво се има предвид под "се1" Joy
Все едно newsm78  Laughing Или не? Laughing Каква е наградата, кафеварка тип джезве Grinning

# 1 909
  • Другата България
  • Мнения: 44 033
Лесно е.
Все едно, все тая.
Нещо като 4ю. Grinning

# 1 910
  • Мнения: 3 782
В някои порции си е баш така. А какво ще кажете за "сутришно кафе" и "експресо" Wink
О, да, неправилно прочетените италиански думички са направо отделен жанр - еКспресо, чИабата, пистаЧо, БианЧи... Crazy

Шамфъстъкът не е ексклузивно италиански.  Wink На италиански може да е пистакио, но на английски се произнася писташиоу, на френски - писташие, на немски - пистацие. Тъй че неправилността зависи от гледната точка.

Не пипайте свободния словоред в българския, поне едно нещо да ни е гъвкаво и свободно.  Laughing

Последна редакция: чт, 07 май 2015, 15:24 от Nickkie

# 1 911
  • Мнения: 1 777
Лесно е.
Все едно, все тая.
Нещо като 4ю. Grinning

На вас ви е лесно, аз се озорих, докато разбера. : ))

# 1 912
  • IT
  • Мнения: 3 702
Сега чух "... ме прави да се чувствам...." и се сетих за дразнещата ме фраза "имахме невероятно/хубаво/.../ време с ......"-на английски може и да е правилна, но на български е  Shocked
Всъщност си мислех за Монтана, но защо съм написала Плевен, нямам представа. Да, и Враца също.
Доходило ти се е до Плевен. Simple Smile

# 1 913
  • Sofia
  • Мнения: 4 059
Лесно е.
Все едно, все тая.
Нещо като 4ю. Grinning

На вас ви е лесно, аз се озорих, докато разбера. : ))

А какво ще кажете за 10х?  Party

# 1 914
  • Мнения: 7 685
Още по-елементарно и от се1. 10х - thanks - благодаря/мерси.

# 1 915
  • София
  • Мнения: 7 673
"Ко ма интер" Така недовършена думата много ме дразни.
"Здрави ли сте?" Откачам като чуя този въпрос и категорично съм забранила да ми се задава.

Какво означава това? А какъв е проблемът със "Здрави ли сте?", има някаква предистория, или...? Не схванах.
Абе дразнещо си е наистина. "Здрави ли сте?" на мен ми звучи като прокоба. Много по-добре ми звучи "Как сте?", примерно.

# 1 916
  • Мнения: 2 658
Аз се дразня на "кво ме интерва". Само "интер" не съм чувала.

"Не ме интерва" се употребяваше масово от съучениците ми. Детските ми години отдавна отминаха, не съм го чувала скоро.

# 1 917
  • UK
  • Мнения: 4 139
И аз, но се сетих, и ме дразни. Simple Smile

# 1 918
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В този ред на мисли употребата на "комп" вместо компютър е също дразнеща. БГ вместо България

# 1 919
  • Мнения: 7 006
Дразни ме честата употреба на "викам"  ooooh!  Някои хора толкова са свикнали да я използват, че са забравили думи като "рече, каза, сподели"  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт