Фраза, която мразя

  • 1 218 216
  • 20 286
  •   1
Отговори
# 3 150
  • Мнения: 1 612
Шлякатарник!!!
Отвращава ме тази дума!

# 3 151
  • DE
  • Мнения: 9 068
А какво означава Шлякатарник  newsm78

# 3 152
  • Мнения: 1 612
А какво означава Шлякатарник  newsm78

Жена, която си раздава розичката под наем на промоция.

# 3 153
  • Пловдив
  • Мнения: 21 681
Като каза за шлякатарник - на мен пък ми се повдига от думата "разпоретина" с горе-долу същото значение.

# 3 154
  • В Космоса
  • Мнения: 10 159
На мен ми звучи гадно "чистофайница".

# 3 155
  • Мнения: 1 277
"Уникално" със сигурност сте го обсъдили, но ще го спомена и аз.

То нищо неуникално не остана!

# 3 156
  • Мнения: 1 055
А какво ще кажете за гьовендия  Sick Тези назнания са... нямам думи

# 3 157
  • София
  • Мнения: 3 615
А какво ще кажете за гьовендия  Sick Тези назнания са... нямам думи
Скоро не съм чувала тая дума, но си мисля, че е гЮвендия. Sunglasses

# 3 158
  • Мнения: 10 300
Последните думички си носят отрицателния заряд, не е нужно да звучат красиво и деликатно. Но, разбира се, не е нужно и да се използват.

# 3 159
  • София
  • Мнения: 12 489
Изключително много ме дразни тихичко честито  Sick.

# 3 160
  • Мнения: 7 815
Изключително много ме дразни тихичко честито  Sick.

Какво е това? "Тихичко честито", казано заедно, или "честито", казано тихичко? Не съм чувала нито един от двата варианта, в какви ситуации се използва?

# 3 161
  • Мнения: 10 300
Изключително много ме дразни тихичко честито  Sick.

Какво е това? "Тихичко честито", казано заедно, или "честито", казано тихичко? Не съм чувала нито един от двата варианта, в какви ситуации се използва?
Пример: Твоя приятелка ти споделя, че е бременна. Обаче ти знаеш, че тя има зад гърба си някой друг спонтанен аборт, съответно сега е много притеснена дали всичко ще е наред. Ти й казваш "тихичко" честито. Тихичко, за да не те чуе дяволът. Simple Smile

# 3 162
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
А какво ще кажете за гьовендия  Sick Тези назнания са... нямам думи
Скоро не съм чувала тая дума, но си мисля, че е гЮвендия. Sunglasses
Тази идва от турски.

Изключително много ме дразни 'Всички са така" като оправдание да не си размърдаме гъза и да подобрим ситуацията. Бившият ни шеф ни завлече с доста голяма сума пари. Вместо да се дигнем и да го накълцаме на зарчета, колегите - уж интелигентни, образовани и титулувани - се скатават зад тая фразичка. Нещастници Sick

Други: "Много хубаво не е на хубаво", "Скромността краси човека" и "Тихо, да не чуе дяволът".

# 3 163
  • Варна
  • Мнения: 7 255
Ау, Делфи, бодна ме право в сърцето.
Човек да не смее да се зарадва пък за нещо, веднага ми изскача насаденото "много хубаво не е на хубаво" и от сорта.

За тихото пожелаване Софи е обяснила смисъла, в който се ползва.
Примерно неуспешна предна бременност, съобщаване за настояща и тихичко пожелаване за успех, предвид неудачите преди това.  Peace Тихичко е пожеланието, докато не стане сигурно, че всичко ще е наред. Друг случай-подобрение след зла болест.

# 3 164
  • Мнения: 64 902
Дразни ме "яко".
Не знам защо стана толкова модерна тази дума?

Общи условия

Активация на акаунт