Фраза, която мразя

  • 1 218 139
  • 20 286
  •   4
Отговори
# 17 070
  • Мнения: 746
Мдаааа, ако се използва отбор вместо подбор - може ( въпреки че не ми звучи добре).
В случая се касаеше за състезание (маратон) и имаше призив за “най-колективен отбор”.

# 17 071
  • Мнения: 30 460
Е, да, в този пример е неуместно. С „колективен“ се е опитвал да замести „задружен“ ли? Все е тъпо.

# 17 072
  • Мнения: 64 898
Колективен отбор за мен е тавтология.

# 17 073
  • Мнения: 8 576
може ли специалистите по английски да кажат само на мен ли ми се струва идиотско 'you are the very best'
излизат много резултати в гугъл, но....?

# 17 074
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 42 757
нормално е.
не просто най-добрата, а най-най-добрата.

# 17 075
  • Мнения: 287
Е, това е жаргон, малко шеговито, лигаво. Има например и bestest friend.

# 17 076
  • Mars Hotel
  • Мнения: 5 398
Нито е жаргон, нито е лигаво. Напълно легитимна употреба на т.нар. intensifier. Използва се за подчертаване и за драматичен ефект.

# 17 077
  • Мнения: 8 576
благодаря, в linkedIn го чета и малко му нямах доверие

# 17 078
  • Мнения: 30 460
Много ме дразни изразът „течен прах за пране“. Не се ли усещат тези хора, че това е оксиморон?

# 17 079
  • Мнения: 8 576
рекламата на Зелената сделка по радиото
'ти искаш мир, но се бориш.....'

# 17 080
  • Мнения: 64 898
Много ме дразни изразът „течен прах за пране“. Не се ли усещат тези хора, че това е оксиморон?

Както навремето "наливна захар".

# 17 081
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 42 757
при нас беше "насипна", това "наливна" го видях за първи път във форума и още ми е странно.

рекламата на Зелената сделка по радиото
'ти искаш мир, но се бориш.....'

да воюваш за мир е същото като да се чукаш за девственост Sad няма много логика.

# 17 082
  • Пловдив
  • Мнения: 21 675
И "наливни цигари" се срещаше.

# 17 083
  • Мнения: 55 863
И "наливни цигари" се срещаше.

Това трябва да е архаизъм, понеже по турско време се е казвало "пия тютюн" Grinning

# 17 084
  • Пловдив
  • Мнения: 21 675
Хехе, вярно, да, има съответствие. Grinning
Но е явно като наливната захар.

Последна редакция: вт, 04 окт 2022, 15:18 от Магдена

Общи условия

Активация на акаунт