Фраза, която мразя

  • 1 218 264
  • 20 286
  •   2
Отговори
# 18 375
  • Мнения: 30 481
Не е грешно. Честит означава щастлив.

http://ibl.bas.bg/rbe/lang/bg/%D1%87%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%82/

# 18 376
  • Мнения: 3 329
И аз така поздравявам за Рожден ден понякога FlushedFlushed

# 18 377
  • Мнения: 8 578
то преди 'много благословена' имаше и 'бъди сбъдната', ама това съм се отказала да го мисля какво е Simple Smile

# 18 378
  • Мнения: 12 937
"Бъди споделена" бие всичко. Май наскоро стана дума и тук за него, споменавам го, защото тези дни го срещнах два пъти в пожелания.
"Честит/а да си" ми харесва и го ползвам. Simple Smile

# 18 379
  • Мнения: 25 754
Само "Бъди!", без нищо друго, е най-модерното. Демек, пожелаваш му на човека "бъди!" и той си решава сам какво точно да бъде.

# 18 380
  • Мнения: 64 908
Сега прочетох и се сетих за "планер".
Защо е нужно, какво му е на "бележник"?

# 18 381
  • Мнения: 30 481
Хм, откога планер означава бележник?
Аз го знам като безмоторен самолет.

# 18 382
  • Мнения: 12 937
И аз не съм чувала някой да казва планер на бележник. Simple Smile
Може би от план? Simple Smile

# 18 383
  • Мнения: 55 905
Сигурно става дума за органайзерите, нали пак са тефтери, ама пригодени за планиране.

# 18 384
  • В градината...
  • Мнения: 16 148
Че какво му е на това да бъдеш много благословен? Супер е. Изобилно благословен по-добре звучи, но и много е добре.

# 18 385
  • Мнения: 1 605
Е как така "много благословен/а"? Не е ли "много", както и степенуването типично за качествените прилагателни? Не съм сигурна, разсъждавам си просто, но на мен не ми допада как звучи.

# 18 386
  • Мнения: 327
Че какво му е на това да бъдеш много благословен? Супер е. Изобилно благословен по-добре звучи, но и много е добре.

Това е същото като "много бременна"

# 18 387
  • Мнения: 452
"Да ги нашарите" (да имате деца от различен пол). Бърка ми в здравето.

# 18 388
  • SF
  • Мнения: 27 951
Сега прочетох и се сетих за "планер".
Защо е нужно, какво му е на "бележник"?

По-добре от "адженда".
Но "планер" и аз свързвам с летателно средство. Липсва ми представката "пара-", "делта-".

# 18 389
  • Мнения: 17 114
"Планер" идва от употребата на чужди езици, там така се казват тези разграфените бележници.

Общи условия

Активация на акаунт