Работещи майки с деца

  • 17 674
  • 110
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 38 985
За мен пък децата са нещо като тест дали работодателят ИЗОБЩО е точен.
Ако те вземе с детето - вземе те.
Аз с дете на 3 години за 1 година 2 пъти съм взимала болничен и то единия път аз бях болна.
И още нещо - с дете или без, работното ми време по договор е 8 часа/ 5 дни и няма да бачкам и минута повече!

# 16
  • Мнения: 3 228
За мен пък децата са нещо като тест дали работодателят ИЗОБЩО е точен.
Ако те вземе с детето - вземе те.
Аз с дете на 3 години за 1 година 2 пъти съм взимала болничен и то единия път аз бях болна.
И още нещо - с дете или без, работното ми време по договор е 8 часа/ 5 дни и няма да бачкам и минута повече!
По точно не бих могла да го кажа! В края на крайщата работим за да живеем, а не живеем за да работим! И аз не съм прекалявала с болничните, обаче моето дете почти не боледува/голям късмет/

# 17
  • Мнения: 712
За мен пък децата са нещо като тест дали работодателят ИЗОБЩО е точен.
Ако те вземе с детето - вземе те.
Аз с дете на 3 години за 1 година 2 пъти съм взимала болничен и то единия път аз бях болна.
И още нещо - с дете или без, работното ми време по договор е 8 часа/ 5 дни и няма да бачкам и минута повече!
По точно не бих могла да го кажа! В края на крайщата работим за да живеем, а не живеем за да работим! И аз не съм прекалявала с болничните, обаче моето дете почти не боледува/голям късмет/
newsm10
За съжаление обаче, голяма част от работодателите не го разбират това.

# 18
  • Мнения: 3 228
Много добре го разбират, но не им се иска да го приемат Naughty

# 19
  • Мнения: 15 092
Има работни места, които трудно се вместват в рамката 8-17, 5 дни в седмицата.

# 20
  • София
  • Мнения: 12 561
Принципно да, работим, за да живеем. Но с парите от 4-часов работен ден на мен лично не ми е ясно как точно се живее, че и се отглежда дете.

# 21
  • Мнения: 712
Nana, не говорим за 4-часов работен ден. Но когато ми плащат смешна сума за 8 часов работен ден, няма как да изискват от мен да работя по 10 часа. Просто няма да го направя, ако ще и на челна стойка да застанат.
Предишните ми работодатели например нямаха проблем с това да имаш дете и да работиш. Имахме няколко колежки (пък и колеги) с малки деца и никога никои не им е казал копче. Дори по молба на персонала бяха изместили с 30 мин работното време, за да може без проблем да прибират децата си от градина. Родителите бяха говорили с останалите от персонала дали имат против и после го внесохме като колективно предложение. Това по никакъв начин не се отразява на дейността на фирмата, а родителите са много по-спокойни и отдадени на работата си. Когато не трепериш ежедневно, дали ще успееш да стигнеш навреме до градината или училището си мислиш за задълженията. Освен това заплатите бяха доста високи и никои не протестираше ако се наложеше да поработим повечко (в крайна сметка е нормално понякога да има извънредни ситуации)

# 22
  • Мнения: 308
За мен пък децата са нещо като тест дали работодателят ИЗОБЩО е точен.
Ако те вземе с детето - вземе те.
Аз с дете на 3 години за 1 година 2 пъти съм взимала болничен и то единия път аз бях болна.
И още нещо - с дете или без, работното ми време по договор е 8 часа/ 5 дни и няма да бачкам и минута повече!
По точно не бих могла да го кажа! В края на крайщата работим за да живеем, а не живеем за да работим! И аз не съм прекалявала с болничните, обаче моето дете почти не боледува/голям късмет/

Бачкането малко повече минути понякога е неизбежно. Да не се залъгваме, всяка от нас е оставала малко повече на работата, защото се е налага. Понякога има и спешни ситуации.

# 23
  • София
  • Мнения: 38 985
Е, сега пък се хванахте за думата!
Налага се понякога, мисълта ми беше, че има някои работодатели, които още на интервюто си правят сметка как ще бачкаш извънредно и естествено, за без пари.

# 24
  • Мнения: 3 228
Е, сега пък се хванахте за думата!
Налага се понякога, мисълта ми беше, че има някои работодатели, които още на интервюто си правят сметка как ще бачкаш извънредно и естествено, за без пари.

Точно!
Аз извънредно не съм оставала, обаче съм си взимала работа за в къщи - работата го позволява, а освен това се заплаща допълнително.
Иначе естествено, че ако имаш клиент няма да го изгониш като стане 17 часа, все пак не сме в държавната администрация Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 5 762
Подкрепям напълно горните няколко мнения,няма да цитирам,че ще стане "чаршаф". Изключително много работодатели злоупотребяват с оставането "няколко " минути,повечето искат винаги да оставаш извънредно и ако си тръгнеш навреме се гледа с лошо око. Както и много служители остават извънредно (без конкретно да има причина) ,за да направят "добро впечатление". 
Оставам понякога извънредно,но искам да имам и личния си живот,да имам време поне малко да поговоря с детето,събота и неделя да са си мои,за да свърша всичката си лична работа,да си играя с детето и т.н.
Много от познатите ми втурнали се да са перфектните служители с извънработно време и съботи/неделя или са сами в живота,или децата се гледат от единия родител,в най-лошия случай от баба и дядо.

# 26
  • Мнения: 193
Започнах нова работа, когато синът ми беше на 1 година и 4-5 месеца. Вече ходеше на ясла и беше свикнал там. Аз пък бях все още студентка и правех дипломна работа. На интервюто, когато шефът ме попита и аз съответно казах, че имам дете той ми отговори:
-То дори е по-добре, че вече имаш дете, а няма тепърва да забременяваш  (но го каза по-деликатно от мен сега) Wink
Така че има шефове всякакви, но момичетата по-горе са прави- въпрос на приоритети е. Аз първата година почти не отсъствах заради детето, а то много ми боледуваше милото. Взимаше си болнични баща му/баба/дядо както дойде. Сега въобще не се притеснявам да отсъствам и никой нищо не ми казва, но вече са наясно, че ме искат във фирмата. А имам и колега, с който се заместваме взаимно, така че мога да си го позволя. Работното ми време е от 8.30 до 17.30 и е главният фактор, който ме накара да избера тази работа пред други.
Успех!

# 27
  • София
  • Мнения: 580
За мен пък децата са нещо като тест дали работодателят ИЗОБЩО е точен.
Ако те вземе с детето - вземе те.
Аз с дете на 3 години за 1 година 2 пъти съм взимала болничен и то единия път аз бях болна.
И още нещо - с дете или без, работното ми време по договор е 8 часа/ 5 дни и няма да бачкам и минута повече!

Много точен коментар ! Наистина си проличава от това - какъв е работодателят. В крайна сметка, ще продължа да търся докато намеря подходящия вариант за мен.

# 28
  • Мнения: 2 532
Записвам се, че и на мен ми предстои търсене на работа. Преди учех задочно в друг град и дойдеше ли време за очни/изпити и почваха да ме гледат накриво. Няколко фирми смених по тази причина, а сега с малко дете не ми се мисли как ще ме гледат. И мен по интервюта са ме питали имам ли деца и кога смятам да имам ooooh!

# 29
  • Мнения: 84
Аз до сега също не съм взимала болничен, но работя от къщи, като се разболее малкия. Това си е сложно, без някой да ти помага, но все пак се получава. Преди да имам дете, само на едно интервю са ме питали, дали имам деца и кога възнамерявам да имам. Беше в доста известна, голяма и престижна фирма. Просто, като чух въпроса им отговорих, че няма смисъл да продължим с интервюто при подобни условия. Съвсем естествено е жена между 25 - 35 да има дете в някакъв момент. Аз работодател, който поставя подобни въпроси и условия, не бих желала да имам. Честно казано, предпочитам да ми зададат на интервюто този въпрос и да се изясним още от тогава, отколкото после да се гледаме лошо.

Общи условия

Активация на акаунт