Работещи майки с деца

  • 17 673
  • 110
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 995
Да се включа и аз в тази тема. Не ползвам обедна почивка и си търгвам един час по-рано от работа, за да не остава детето ми последно в яслата. Сега, обаче, ми се налага да си търся нова работа.

# 46
  • София
  • Мнения: 580
Здравейте на всички,
В крайна сметка реших да сменя работата си.
Открито казах на бъдещия си работодател на интервюто, че имам малко дете.
Каза, че нямало проблем, но да видим все пак...
Някак ми олекна, защото няма да се притеснявам дали ще тръгна навреме, дали няма да имам някаква друга извънредноспешна работа в офиса и да закъснея за градината...При нас няма варианти друг човек да го взема.
Радвам се, че стана така Simple Smile

# 47
  • Мнения: 50
Здравейте,момичета! wavey
Попаднах на темата,като търсих подобна информация!Минала съм по-пътя на въпроса newsm78 -как да направим денонощието повече от 24часа, Joy за да ми стигне са децата,за работата и за кеф.Реших го със смяната на посоката на мислене.Избрах си работа,която да ми дава възможността да си определям работното време АЗ.Няма тук да спамя с подробности,но помислете за такава работа и ще си решите проблема.Има доста възможности,стига да знаете какво обичате да правите!Успех ви желая!! Simple Smile

# 48
  • Мнения: 29 970
Здравейте,момичета! wavey
Попаднах на темата,като търсих подобна информация!Минала съм по-пътя на въпроса newsm78 -как да направим денонощието повече от 24часа, Joy за да ми стигне са децата,за работата и за кеф.Реших го със смяната на посоката на мислене.Избрах си работа,която да ми дава възможността да си определям работното време АЗ.Няма тук да спамя с подробности,но помислете за такава работа и ще си решите проблема.Има доста възможности,стига да знаете какво обичате да правите!Успех ви желая!! Simple Smile

И каква е тази работа? Освен да работиш за себе си, с което трябва да направиш голямо вложение, което едва ли е по силата на голяма част от майките.

# 49
  • Мнения: 3 228
Общо взето и аз намерих баланс със смяна на работата, с работа с гъвкаво работно време, по - нормална работна атмосфера и възможност да си оставам да работя в къщи  за няколко дни, когато ми се налага.
Работя в същата сфера както преди, просто смених фирмата. Значително по - спокойно ми е, имам време за детето, ходя навреме, дори една от първите в градината, имам време и за едно кафенце след работа с детето и други майки с деца, както и за разходка когато времето позволява

# 50
  • Мнения: 29 970
Имала си късмет с новата работа! Обикновено, като започваш на ново място, не знаеш точно как е, особено за работата от вкъщи за няколко дни и самостоятелното определяне на раб.време. Рядкост е това според мен. Как разбра, че на новото място ще ти е по-спокойно преди да започнеш там?

# 51
  • София
  • Мнения: 38 977
Аз не съм спирала да търся работа от вкъщи, но в България възможностите за това са супер ограничени. Има един тон офис работа, която може да се прави от вкъщи, но БГ работодателите има още мноооого да се развиват, докато им дойде акъла за това, което в чужбина правят от години.

# 52
  • Мнения: 3 228
Имала си късмет с новата работа! Обикновено, като започваш на ново място, не знаеш точно как е, особено за работата от вкъщи за няколко дни и самостоятелното определяне на раб.време. Рядкост е това според мен. Как разбра, че на новото място ще ти е по-спокойно преди да започнеш там?

Ами на старата работа вече не се издържаше, появиха се неща с които категорично не можех да направя компромис и се наложи да напусна без конкретна идея за нова работа, просто нямах друг избор. Новата работа се появи след около две седмици. Обаче работя в съответната сфера около 10 години и имам и необходимите контакти.
За работното време - не бих казала, че си го определям сама, но винаги мога да изляза, ако ми се обадят от градината, винаги мога да закъснея или да си тръгна по - рано, ако се наложи.
Та в случая може би малкото късмет и необходимата квалификация и опитът ми Embarassed донесоха баланса в работата

# 53
  • Мнения: 15 092
Ние имаме колега, който работи от вкъщи, но работата му се различава от моята, тоест, неговата работа не е свързана с клиенти, с офис бумащина и т.н., така че много зависи от професията.

# 54
  • Мнения: 50
Цитат
И каква е тази работа? Освен да работиш за себе си, с което трябва да направиш голямо вложение, което едва ли е по силата на голяма част от майките.
Natali_ не винаги за частен бизнес ти са необходими големи финансови вложения!Аз започнах моята работа със оборотен капитал от 150лв преди 11 години!Сега пак можеш с толкова да започнеш,ако искаш!Ако те интерсуват подробности ще ти ги обясня в лично съобщение!
Важно е само да знаеш какво точно искаш и както казва veselka1 възможността си идва при теб.

# 55
  • Мнения: 84
nada8, ами разкажи ни на всички, че ми стана много интересно. Аз лично вече няколко пъти се опитвам да пробия със собствен бизнес, но не ми се получава. Чудя се къде бъркам. Не ми е ясно, какъв ще е тоя бизнес, дето само 150 лв. ще инвестираш? То само регистрацията и първи месец от поддръжката на фирмата, ще ти излезе повече. Ами счетоводство, консумативи...няма ли в този бизнес? Ако става дума вече за някакъв вид фрилансърска дейност, честно казано не бих го нарекла собствен бизнес, защото от опит знам, че в тази сфера можеш да изкарваш достатъчно пари само ако си програмист, уеб дизайнер или с подобна ИТ професия.

# 56
  • Мнения: 3 228
И аз се интересувам от идеите на nada8 и ще се радвам да ги сподели

# 57
  • Мнения: 38
Странно е как, всяка една тема на подобна тематика, се превръща в "кой е по-по-най. Пишат се постове, които едва ли не карат обикновената майка, която работи от 9 до 18, постоянно има пълен кош за пране и често децата й вечерят филия с лютеница, да се чувства като последна дупка на кавала.
Няма какво да се лъжем, никак не е лесно, особено в  нашата татковина, където (не говорим за големите IT компании, които са в София) е много трудно да си намериш работа, ако имаш дете.
Повечето жени, работят не с великата идея да градят кариера, а защото с една заплата е почти невъзможно да се издържа семейство с 1+ деца.
За по-малките градове, работата от вкъщи, звучи като епизод от Стар Трек, а това да отиваш и да си тръгваш от работа, когато искаш е.... ами като приказка на братя Грим.



# 58
  • Мнения: 3 978
Аз пък се чудя, тези жени нямат ли мъже, че работа, домакинство и деца лежат на техните плещи?

# 59
  • Мнения: 38
Не всички имат, сещаш се... Разводи, тнт...
А тези, които имат и те работят и дори да си делят задълженията, работата си се трупа на плещите на единия или на другия.
Освен това, не е държавна тайна, че има мъже и "мъже". Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт