Мами, хранещи бебето с домашно приготвена храна

  • 59 478
  • 756
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 1 678
За закуска правя на малката елда или киноа с плод; имам зърна лимец и ми се иска да разнообразя с него, по-назад бях чела за мама, която го кисне, вари и пасира; мисля и аз така да процедирам и се чудя колко време да го кисна и после колко време да го варя.

Бих искала и да ви попитам кога давате каша (оризова, овесена и т.н.) - сутрин или следобед?

# 706
  • София
  • Мнения: 1 006
Аз правя каша сутрин! И то винаги с плод я сервирам! Следобедно давам кус-кус или киноа!

# 707
  • Мнения: 1 412
Някой може ли да ми каже как да си направя прословутата" бяла каша"

# 708
  • Мнения: 46
Някой може ли да ми каже как да си направя прословутата" бяла каша"

От какво е тази каша?

# 709
  • Мнения: 1 412
Брашно, масло, сирене

# 710
  • Мнения: 46
И аз мисля, че може като вашия сос, просто да не е пикантно и твърде солено или твърде мазно. С малко чесънче, масло или някаква друга мазнина, доматите, маслини ако хапва. Със сирене или кашкавал, ако е даван вече.
Аз си купих нахут и се чудя как да го направя  newsm78 Само да го пасирам(той яде и парчета, може да се опитам просто да го намачкам) и после...сирене и масло...някаква по-интересна рецепта ми се иска.
Не е ял белтъци, кисело и прясно мляко. 
 
lovelivelife, направих опит за бисквити, но станаха някак меки. Сложих овесени трици, сварена елда и банан.Намачках, сложих малко канела и кокосово масло и с лъжицата направих дълги правоъгълници върху хартия за печене.
Но станаха меки, малко като консистенция на кексчета/мъфини. как да ги направя да са твърди като бисквити?
Но пък са вкусни, страшно са сладки, все едно захар съм сложила. Той си ги хапва.Залях ги вчера сутринта с малко детски чай и сложих сирене, нещо като попара се получи  Laughing

Не е добре в бисквитите да има само трици за бебе, трябва си и самите овесени ядки. Вероятно сместа е била твърде течна и затова са станали меки. Пробвайте по-гъсто да го направите. Аз оформям с рингове и пека до готовност като проверявам на всеки 10минути как са с клечка за зъби.

# 711
  • Мнения: 683
Много полезна тема. Simple Smile Дъщеря ми е на година и три месеца и често се изчерпвам откъм идеи. Crazy Давали ли сте кленов сироп на вашите деца? Проблем ни е пиенето на течности,различни от мляко и сок...Подслаждам вода или чай с кокосова захар , но ми се иска да я сменя малко, а мед все още не съм и дала.Дали кленовия сироп ще е подходящ?

# 712
  • Мнения: 727
А ти от каква възраст подслаждаш водата на детето и даваш сок? Когато детето е свикнало да пие подслаена вода, нормално е да отказва да пие "натурална". Ако на тази възраст изтървете положението с подсладените напитки, след известно времен детето съвсем няма да иска да погледне вода.

# 713
  • Мнения: 683
Водата специално я подслаждам с малко фреш. На чая слагам кокосова захар, но от известно време и него ми го отказва.Още от бебе вода не иска...голям проблем ми е.Опитвала съм по всякакъв начин,дори с лъжичка.На 5-та лъжица се изнервя и се отказва.На мен питането ми е конкретно за кленовия сироп. Simple Smile

# 714
  • Мнения: 6 395
Моето дете не пие нищо друго освен вода........нищо по-хубаво  Peace Peace единствено ми е кофти, че не пие чай, ама давам попара от време на време и поема  Wink

# 715
  • Мнения: 46
Водата специално я подслаждам с малко фреш. На чая слагам кокосова захар, но от известно време и него ми го отказва.Още от бебе вода не иска...голям проблем ми е.Опитвала съм по всякакъв начин,дори с лъжичка.На 5-та лъжица се изнервя и се отказва.На мен питането ми е конкретно за кленовия сироп. Simple Smile

Нищо му няма на кленовия сироп. Може и меласа да ползвате. Но наистина децата, които не пият вода на бебешка възраст, не значи че няма да пият изобщо вода, все пак млякото е в голям процент вода. И наистина практиката с подсладена вода може да се окаже проблем в бъдеще.

# 716
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен.  Търся от няколко дена отговор на следния ми въпрос , но не откривам все още нищо. Някой може ли да ми каже дали е давал кефир на бебе и на каква възраст. Ние сме на 9 месеца ядем козе сирене с голяма наслада, но кефир не знам дали е редно да се дава. Благодаря за вниманието и дано има някой с опит по темата .

# 717
  • Мнения: 430
Здравейте и от мен.  Търся от няколко дена отговор на следния ми въпрос , но не откривам все още нищо. Някой може ли да ми каже дали е давал кефир на бебе и на каква възраст. Ние сме на 9 месеца ядем козе сирене с голяма наслада, но кефир не знам дали е редно да се дава. Благодаря за вниманието и дано има някой с опит по темата .
Здравей, coloredlips!
По схемата, която аз захранвам кефирът се въвежда с киселото мляко през деветия месец Wink

# 718
  • Мнения: 3
Благодаря за информацията. Сега ни е момента да го пробваме аз мислех, че не би трябвало да е проблем и за това реших да споделя с вас  Heart Eyes

# 719
  • Мнения: 1 412
Сварих на детето картоф, морков, лук и грах. Въпроса ми е може ли да добавя жълтък в супата или да го дам отделно? . 1г и 4м сме,  от скоро давам жълтък

Общи условия

Активация на акаунт