Мами, хранещи бебето с домашно приготвена храна

  • 59 477
  • 756
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 1 006
Защо да не може? Щом вече е въведен е все едно как ще му го дадеш. Само че, ако е суров, остави супата да поври по-дълго с него!

# 721
  • Мнения: 6 395
На година и 4 мес, ядеше вече мощно наред обща храна  Shocked Shocked какви са тея схеми, какво е това чудо, тепърва да им мерите с лъжичка съставките  Shocked

# 722
  • Мнения: 1 412
Аз не меря лъжичките, те първа-не робувам на схеми, но се съобразявам какво давам. Не съм давала яйце в чист вид и не знам в какво да го добавя и как се комбинира. Не е излишно да се попита



# 723
  • Мнения: 430
Малко уточнение: жълтък е едно, цяло яйце съвсем друго. Жълтък може да се дава и през 6-7 месец (зависи от схемата на захранването), но с белтъка трябва да се изчака поне до годинка, тъй като е силен алерген.

# 724
  • Мнения: 1 412
Знам какво е яйце, белтък и жълтък. Давала съм храна готвена с яйце и то на година и три месеца. Но отделно само жълтък, когато беше по- малка не съм давала

# 725
  • Мнения: 430
Знам какво е яйце, белтък и жълтък. Давала съм храна готвена с яйце и то на година и три месеца. Но отделно само жълтък, когато беше по- малка не съм давала

Petit 21, не се заяждам, просто от последните ти два поста не става много ясно какво искаш да сложиш в супата и просто направих уточнение.  Wink

Сварих на детето картоф, морков, лук и грах. Въпроса ми е може ли да добавя жълтък в супата или да го дам отделно? . 1г и 4м сме,  от скоро давам жълтък

Аз не меря лъжичките, те първа-не робувам на схеми, но се съобразявам какво давам. Не съм давала яйце в чист вид и не знам в какво да го добавя и как се комбинира. Не е излишно да се попита

# 726
  • Мнения: 1 412
Да може да не съм се изразила правилно,въпроса беше за жълтъка  Peace

# 727
  • Мнения: 637
Момичета , не ми е много ясно следното : На адаптираните млека пише ,че трябва да се консумират до един час след приготвяне , а как става да се слага в храната?Примерно аз мисля да и приготвя крем с АМ поне за два дни?

# 728
  • Мнения: 1 412
Аз миисля, че АМ не трябва да се вари. АМ се слага непосредствено преди консумация на храната. Може да приготвиш крем с вода и преди да го яде бебчето да сложиш АМ

# 729
  • Мнения: 6 395
На година и 3 месеца е голям човек вече , до годинката се захранва по принцип, след това се храни.....на година и половина минават на обща храна, демек от тенджерата. Колкото повече ги пазите, толкова по чувствителни ще са, особено ако няма в семейството история с алергии или астма си е направо смешно даговорим желтък ли белтък ли на толкова голямо дете. На тая възраст ядеше вече , по 1-2 цели за закуска с краствица и маслини моето , сега добавяме и ябълка и сирене, че само яйцата не стигат.


Адаптираното мляко след 2 рият час се вкисва.....направи екесперимент, остави малко и го вкусай след това. Кърмата издържа около 24-48 часа в хладилник, тъй като има естествени консерванти, в адаптираното мляко умишлено няма, защото е за малки бебета.

# 730
  • Мнения: 430
Мами, имам една чуденка относно кашата от просо. До момента малкият е хапвал само каша от киноа (цели зърна сварени, които после пасирам). Вчера купих брашно от просо и искам да захраня с него - и питането ми е как се приготвя каша от брашно?  newsm78 Вари се предполагам, но в какво съотношение вода/просо и колко време?!  newsm78

# 731
  • Мнения: 1 412
На година и 3 месеца е голям човек вече , до годинката се захранва по принцип, след това се храни.....на година и половина минават на обща храна, демек от тенджерата. Колкото повече ги пазите, толкова по чувствителни ще са, особено ако няма в семейството история с алергии или астма си е направо смешно даговорим желтък ли белтък ли на толкова голямо дете. На тая възраст ядеше вече , по 1-2 цели за закуска с краствица и маслини моето , сега добавяме и ябълка и сирене, че само яйцата не стигат.


Адаптираното мляко след 2 рият час се вкисва.....направи екесперимент, остави малко и го вкусай след това. Кърмата издържа около 24-48 часа в хладилник, тъй като има естествени консерванти, в адаптираното мляко умишлено няма, защото е за малки бебета.
много си права за пазенето, но има изключения, както нашшия случай-алергия и захранването върви по-бавно

# 732
  • Мнения: 46
Дайте идеи как да е по-вкусно пщрето от карфиол и броколи, какви подправки бихте сложили?

# 733
  • Мнения: X
Дайте идеи как да е по-вкусно пщрето от карфиол и броколи, какви подправки бихте сложили?
Броколи давах с ориз и моркови, а карфиол с картоф и морков

# 734
  • София
  • Мнения: 860
Към всички пюрета добавях мъъъъъничко сол и лъжичка зехтин, или друга мазнина - има едно комбинирано "олио" на Холе, а в плодовите каши слагам канела. Това по съвет на нашата лекарка-хомеопат. И правех всевъзможни комбинации от по 3 зеленчука, слагах и магданоз и копър, варени на пара и после пасирах и тях с останалото, също и по мъъъничко варен на пара лук съм слагала.

Общи условия

Активация на акаунт