Мами, хранещи бебето с домашно приготвена храна

  • 59 474
  • 756
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 430
Дайте идеи как да е по-вкусно пщрето от карфиол и броколи, какви подправки бихте сложили?
1/4 сурово авокадо или 1/2 ч. лъжичка г(х)и Wink

# 736
  • Мнения: 49
Здравейте,
може ли да ми кажете как точно приготвяте в домашни условия пюре от пащърнак. Колкото и дълго да го варя после като го пасирам винаги остават вътре едни като конци!  Confused

# 737
  • София
  • Мнения: 860
Може след като го пасираш да го прекараш през едра пластмасова цедка - натискаш с лъжица и то излиза отдолу, аз така махам конците.

# 738
  • Мнения: 727
Аз го разполовявам по дължина, варя го и когато е готово махам сърцевината, която всъщност са тези конци. 

# 739
  • София
  • Мнения: 358
Дайте идеи как да е по-вкусно пщрето от карфиол и броколи, какви подправки бихте сложили?
1/4 сурово авокадо или 1/2 ч. лъжичка г(х)и Wink

Броколи комбинирам с морков и примерно царевица (ако бебето яде) или пък инстантна царевична каша. На следващия път е с картоф. На мен ми е вкусно. Карфиола пак с морков и оризова каша(сварен ориз) а на другия път с картоф. Може магданоз или копър да се добави, а защо не и праз.
И двете ми деца обичат миризливите зеленчуци (баткйото вече не, но като бебе също ги обожаваше)

Да ви питам някой прави ли пюрета за няколко дни напред? Като го сложа в бурканче и затворя капачката колко време трябва да го варя във вода за да хлътне капачката?

# 740
  • Мнения: 727
Около 10-тина мин. трябва да вариш. Но можеш и да затоплиш леко бурканчето предарително, наливаш горещото пюре, след което объръщаш бурканчето с капака надолу и чакаш докато изстине. Стерилизира се перфекто и няма нужда от варене.

# 741
  • Мнения: 364
Момичета знам, че в кашата от брашно и масло няма нищо полезно и не съм му правила, но когато беше при баба му тя му сготвила и той много я е харесал.. Можете ли да ми кажете правите ли каши с други видове брашно, а не с бяло.. Благодаря ви  Peace

# 742
  • София
  • Мнения: 358
Около 10-тина мин. трябва да вариш. Но можеш и да затоплиш леко бурканчето предарително, наливаш горещото пюре, след което объръщаш бурканчето с капака надолу и чакаш докато изстине. Стерилизира се перфекто и няма нужда от варене.

Блаодаря. Това с пълненето с гореща манджа и обръщане го правя за големия и идеално се стерилизират.
Обаче при пюретата за бебе докато пасирам зеленчуците, докато си смеся и оформя две три порции всичко изстива много. Дори да загрея бурканчетата пак не хлътва сама капачката. За това се чудих колко време се вари за да се стерилизира. А колко се пълни бурканчето? до широкия ръб, илипо-надолу? Малко се притеснявам че е за бебето и да не се развалят нещо. МАкар че ги държа макс 3 дни в хладилника.
Момичета знам, че в кашата от брашно и масло няма нищо полезно и не съм му правила, но когато беше при баба му тя му сготвила и той много я е харесал.. Можете ли да ми кажете правите ли каши с други видове брашно, а не с бяло.. Благодаря ви  Peace

Ами зависи колко е голямо бебе. Може да вземеш многозърнеста бебешка каша. Или да купиш пълнозърнесто брашно от лимец или други подобни от био магазините и да пробваш. Аз на по-голямо дете съм правила каша с царевичен или пшеничен грис (не че са по-полезни от бялото брашно).

# 743
  • София
  • Мнения: 860
А защо не от инстантните каши? Има всякакви - елда, просо и т.н., те поне са полезни.

# 744
  • Мнения: 364
детето е на 1 год. и 2 месеца.. Каши съм купувала на Милупа, Хумана и Слънчо и не иска да ги яде.. Предложете някоя каша  Peace

Гледала съм когато яде купено да е БИО, а колко е БИО не знам  Outta Joint
Ще посетя някой био магазин скоро да им разгледам брашната chef
Благодаря ви  bouquet

# 745
  • София
  • Мнения: 860
Аз давах на Holle и на Sunval - не само био, даже са деметер. Много ги харесваше на тази възраст, има чисти брашна, а има и мешани с плодове и т.н. Има и комбинации от различни зърнени култури.

# 746
  • Мнения: 727
А колко се пълни бурканчето? до широкия ръб, илипо-надолу? Малко се притеснявам че е за бебето и да не се развалят нещо. МАкар че ги държа макс 3 дни в хладилника.

До ръба максимум!  Peace

# 747
  • Мнения: 93
Здравейте мама и аз съм от прохождащите в тази материя...та въпроса ми е как точно да приготвя оризова каша на бебка?А и не само оризова.Исками се да я храня с домашни пюрета и каши.Но нямам идея как да приготвям кашите.И изобщо задължително ли е редовното им даване 

# 748
  • Мнения: 660
Аз искам д аправя сухари за хрупане,взех пшенично ръжено брашно,ама нещо не станаха,много твърди са и не хрупат като готовите.Може ли съвет или рецепта как д анаправя така хрупкави?

# 749
  • Мнения: 3 924
Аз искам д аправя сухари за хрупане,взех пшенично ръжено брашно,ама нещо не станаха,много твърди са и не хрупат като готовите.Може ли съвет или рецепта как д анаправя така хрупкави?

За хрупкане можеш да направиш крутони Peace Първо си направи хляб,след това го нарежи на филии, на малки кубчета и ги изпечи във фурната за около 20 мин. на 180-200 градуса .За хрупане са идеални.

Общи условия

Активация на акаунт