Банята - тема 22

  • 85 112
  • 770
  •   1
Отговори
# 15
  • Сф
  • Мнения: 4 742
Мерси, Раличка. Не се бях замисляла за гланца, ама какво да се прави. На проекта ни малко по- керемидено стои "розовото", но на живо е по розово лилавеещо. Поръчахме ги и почнах да не ги харесвам  Tired

# 16
  • Мнения: 5 920
Ти на кое казваш розово? Защото аз на монитора виждам точно керемидено и много ми харесва  Hug Всъщност и розово да е, пак ще се връзва с останалите цветове, но според мен е керемидено и е много хубаво  Sunglasses
Относно гланца - повечето хора може би нямат колебания, моите основни са заради много  варовитата ни вода и това, че варовикът от водните пръски много повече личи по гланца, отколкото по мата. Ако цветовете са много светли, еднакво не личи, но при по-цветни плочки е така. Не мисля, че има за какво да се притесняваш  Hug

# 17
  • Мнения: 28 874
Нашата баня е в тъмнокафяво и много личи от пръските на водата.... Confused Колкото и да търкам, все не е достатъчно.... Crazy

# 18
  • Мнения: 5 920
Аз поради тази причина избегнах тъмни цветове ( а и за такива помещения повече харесвам по-светъл интериор) - нито е бяло, нито е тъмно, така, че никакви пръски се надявам да не ме притесняват  Rolling Eyes

Натали, а мат или гланц са?

# 19
  • Мнения: 28 874
Натали, а мат или гланц са?

А, де?!? Много ме затрудни.... Имитация са на тъмно дърво....
Ето снимка:

Скрит текст:

# 20
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 377
Добро утро и от мен момичета.На пролет започва големият ремонт и вече сме на вълна мислене.Спря ли сме се на плочки MARAZZI.Това е десена
Скрит текст:
.Ако може някой да сподели мнение.Лично аз не съм много въодушевена.Харесаха ми,ама.... нали знаете не е да ги видя и да кажа това са моите плочки.Също събирам мнение и за душ кабините на Интеркерамик.
Благодаря ви  Hug Hug Hug

# 21
  • Мнения: 5 920
Много хубава баня, Натали   bouquet Доколкото виждам, са мат  Peace

Пепински, хубави са плочките, но щом не са "твоите", не си го причинявай. Няма нищо по- неприятно от избор, който правиш колебливо, и за който после ще съжаляваш. Баня не се прави всяка година, така, че е важно да ти харесват - те ако в началото не са ти на сърце, няма как да ги заобичаш в последствие  Hug

# 22
  • Мнения: 28 874
Много хубава баня, Натали   bouquet Доколкото виждам, са мат  Peace


Благодаря ти!   bouquet
За мен е малко тъмна, че си трябва по-голямо търкане и поддържане, а и стъклената преграда също - всяка капка си личи. През ден търкам с вълшебните гъби /ако се сещате/ и с кърпа за стъкло.... Crazy

# 23
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 377
Уффф Rallichka  то нито едни плочки не са моите  ooooh!.А до сега сме разгледали доста.Тия за сега са ми най на сърце.Като качество как са Marazzi  newsm78

# 24
  • Мнения: 5 920
Аз лично никаква идея нямам за качестовото на които и да е плочки - майсторите, които лепят мисля, че са по-компетентни. Честно казано, не виждам ако са 1-во качество какви проблеми могат да се очакват от едни плочки  newsm78

Натали, тъкмо ми идва навреме снимката ти, за да те попитам за паравана - виждам, че е статичен - т.е. не е плъзгащ се - каква дължина покрива и плиска ли вода извън него? А ширината на поддушовото пространство?  В колебание сме какво точно да сложим - плъзгащ параван или такъв, като твоя, но мат стъкло. много по-красиво е така, но ме е страх да не пръска в останалото пространство  newsm78
Снощи накарах майстора в банята да кърти прагчето - уж се бяхме разбрали да огражда  1м. разстояние като ширина за под душа, той го направил на 80см  Confused Е как да вкараш и дете  да изкъпеш в тая теснотия, да не говорим за други изпълнения  Blush Махна го, днес още плочки трябва да ни доставят и пак да го прави. Но пък каквото пипне - перфектно е, пу-пу  Heart Eyes

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Въпреки че завършихме банята преди няколко месеца, почти година оставам тука да разглеждам вашите красоти

# 26
  • Мнения: 28 874
Оф, писах, писах и ме изхвърли!!!  Crazy

Та, Раличка, височината на паравана е по моя преценка около 2 м. и не пръска отгоре. Напред е може би метър или по-малко. Довечера ще измеря и ще ти кажа, ако те интересува. Понякога пръска напред, ако е много силна водата, но съвсем малко.
Аз също исках да е матирана преградата, че на тази личи много всяка капка, но мъжът ми каза, че визуално ще се намали помещението, както и, ако се сложи плъзгаща преграда към душа. /с което се съгласих, де..../. Отдолу е около метър ширина с праг, за да не прелива.
Мога да снимам, ако искаш повече снимки..... Peace

# 27
  • Мнения: 5 920
Натали, благодаря, не е нужно да снимаш - представям си го перфектно, защото при нас е почти същото - имаме граден праг, трябва ни височина 2м. Ширината на банята е 1.65 и си мисля, че ако сложим 1м. широка преграда, остават 65 см за минаване, което е ОК. Притесненията ми са свързани с това да не пръска вода след този 1 метър ширина, защото в останалата част от банята ще има МДФ врата (която не вярвам да е устойчива на вода) и шкафчето от пдч - дори и по малко да пръска всеки път, пак е проблем.
Плъзгащите врати наистина затварят много помещението, вчера ми донесох мостра от поликарбонат (така ги правят повечето сега, за да няма опасност от счупване и е по-олекотена конструкцията) - ами толкова евтино и нелепо ми стои това, че не искам да си го причинявам  Sad
Спомняш ли си колко ви струваше горе-долу преградата?

# 28
  • Мнения: 28 874
Нашата врата на банята също е МДФ, не е устойчива, но то не пръска до нея. Като казвам пръска, имам предвид съвсем малко и то по плочките извън мястото на душа /така да го кажа/. Напръсква ми се пред отвора на преградата. Иначе не знам колко ще струва, че е правена преди време..... newsm78 Но стъклото е дебело и някакво по-специално, така че ще се оскъпи от това.

# 29
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 844
И аз мисля, че не е добре да пръска вода по МДФ, веждала съм на няколко места рездути мебели. Поликарбонат и на мен не ми хареса за преграда. Родителите ми си сложиха с плъзгаща врата и пвц дограма и много скоро след слагането не се плъзгаше добре. Тромава работа, трудно се отваря и затваря, а освен това улеите и между мухлясват и почерняват, чернилката се качва нагоре между панелите, а там изобщо няма достъп да се изчисти.

Общи условия

Активация на акаунт