Банята - тема 22

  • 85 185
  • 770
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 943
Още веднъж - мерси   bouquet Решихме, че ще направим едно пробно къпане като стане банята , за да видим точно до къде ще пръска и ще решим тогава. Ако е на минимално разстояние и извън прагчето, няма проблем - така или иначе съм свикнала да попивам с моп. Ако е много - ще има плъзгаща врата и така.

Уау, Манди, ти си ми нарисувала най-грозния сценарий  #Crazy Знам си аз, че ще има и такива "екстри"  Confused

# 31
  • Мнения: 29 254
Да допълня - като правихме вратите ни препоръчаха врата, която е отвътре ПВЦ, отвън си е с цвят, т.е. като другите в жилището. Ние обаче решихме да си е цялата МДФ, т.е. и отвътре да си е с цвят, защото на мен ми се струва, че ПВЦ врата щеше да стои много не на място в тази тъмнокафява баня, а имаме и тъмнокафяви мебели за баня....

# 32
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 846
Ами аз за това съм се спряла на едно статично стъкло и нормална стъклена врата с две панти и това ще е. Никакви прехлупващи се плоскости не искам. Матирано или прозрачно ще е стъклото ще го мисли като му дойде времето. Отказахме се от стъклените тухлички.
При нас вероятно ще има проблем с пръскането от душа. Самия душ е срещу скосения таван и там трябва някакво водоустойчиво покритие, даже по едно време мислехме плочки да лепим, но някак си не ми се струва удачно.

# 33
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 382
Да допълня - като правихме вратите ни препоръчаха врата, която е отвътре ПВЦ, отвън си е с цвят, т.е. като другите в жилището. Ние обаче решихме да си е цялата МДФ, т.е. и отвътре да си е с цвят, защото на мен ми се струва, че ПВЦ врата щеше да стои много не на място в тази тъмнокафява баня, а имаме и тъмнокафяви мебели за баня....
Eeee  ПВЦ- то и вътре можеше да е в цвят.Не е задължително да е бяла.Ние сме решили да слагаме плъзгаща врата на банята за да спестим място.Ще се плъзга отвън в коридора

# 34
  • Мнения: 29 254
Да допълня - като правихме вратите ни препоръчаха врата, която е отвътре ПВЦ, отвън си е с цвят, т.е. като другите в жилището. Ние обаче решихме да си е цялата МДФ, т.е. и отвътре да си е с цвят, защото на мен ми се струва, че ПВЦ врата щеше да стои много не на място в тази тъмнокафява баня, а имаме и тъмнокафяви мебели за баня....
Eeee  ПВЦ- то и вътре можеше да е в цвят.Не е задължително да е бяла.Ние сме решили да слагаме плъзгаща врата на банята за да спестим място.Ще се плъзга отвън в коридора

Може, но предлагат само един тон кафяво, което изобщо не ни подхождаше, а пък и при нас водата не стига до вратата. А, да и цената на ПВЦ-то беше двойна!

# 35
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 382
Да допълня - като правихме вратите ни препоръчаха врата, която е отвътре ПВЦ, отвън си е с цвят, т.е. като другите в жилището. Ние обаче решихме да си е цялата МДФ, т.е. и отвътре да си е с цвят, защото на мен ми се струва, че ПВЦ врата щеше да стои много не на място в тази тъмнокафява баня, а имаме и тъмнокафяви мебели за баня....
Eeee  ПВЦ- то и вътре можеше да е в цвят.Не е задължително да е бяла.Ние сме решили да слагаме плъзгаща врата на банята за да спестим място.Ще се плъзга отвън в коридора

Може, но предлагат само един тон кафяво, което изобщо не ни подхождаше, а пък и при нас водата не стига до вратата. А, да и цената на ПВЦ-то беше двойна!
Да по принцип е така.ПВЦ то е скъпо,но мъжо е в тая сфера и има доста познати.Някои в нашият град обличат ПВЦ то с фолио,така че може да се намери разнообразие.

# 36
  • Мнения: 2 076
Записвам се при вас , тъй като тепърва ще правим баня . Искахме нещо такова , но така и не намерихме трите цвята от една и съща серия http://prikachi.com/images/815/7880815u.jpg

# 37
  • Мнения: 5 943
Манди, а нямате ли плочки в цялата баня, та се притесняваш за скосената стена  newsm78 Не разбрах  Embarassed

Натали, разбирам те - и аз не харесвам визията на ПВЦ врата, особено като се стремим да е възможно най-естетично  Flutter Даже и да е кафяво, пак ми е грозно  Confused

За плъзгащите врати - в апартамента над нас имат  - удобно е само от гл. точка на пестене на място. А е такъв шум плъзгането, че да не ти казвам - всяка сутрин разбирам кога влизат и излизат от тоалетната и влизат в банята  Laughing

 ♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥ , много свежо  Heart Eyes

# 38
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 846
Скрит текст:
Ох, направих на paint напречен разрез на банята, но не знам как да го вмъкна тук. Някой ако знае да помага на лични
Плочките ще са в цялята баня, ниската стена е около 1,60 м  и от тази височина започва скосен таван (покрива на къщата) до 2,10 м. отсрещната стена си е нормална височина 2.10 м. и там ще е душа, та се притеснявам, че от душа ще пръска на скосената част от тавана.

# 39
  • Мнения: 5 943
А, сега разбрах добре - т.е. таванът от определено място се скосява и скоса се пада пред душа, нали? За плочки не знам дали могат да се лепят  newsm78, но можеш да използваш латекс/боя за мокри помещения - ако е качествен няма да имаш проблеми  Peace На запад доста хора въобще не слагат плочки в банята - само такъв латекс или тапети  Wink

# 40
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 846
Точно така е. Явно такава боя ще търсим за душ пространството. Дано наистина е водоустойчива. аз даже имах  първоначарна идея само душ пространството да е облицовано с плочки, а останалата част от банята, която няма да се мокри , при наличие на параван, да е с боя, но ММ си искаше плочки навсякъде.

# 41
  • Мнения: 635
Скрит текст:
Ох, направих на paint напречен разрез на банята, но не знам как да го вмъкна тук. Някой ако знае да помага на лични
Плочките ще са в цялята баня, ниската стена е около 1,60 м  и от тази височина започва скосен таван (покрива на къщата) до 2,10 м. отсрещната стена си е нормална височина 2.10 м. и там ще е душа, та се притеснявам, че от душа ще пръска на скосената част от тавана.
Точно такива са и размерите на банята, която правим в момента и аз избрах душа да е на високата стена, а на тавана слагаме хънтър ПВЦ плоскости от 25см и според мен и да се пръска няма да се раздува...........

# 42
  • Мнения: 186
Лилс, страхотна баня.

Аз гледам хидромасажни вани - някой да е пазарувал на скоро? Може ли да сподели опит. Аз попаднах на сайт на Хидросистемс - купува ли сте от тях?
Ние явно имаме такава от 7 години вече (ходих сега да видя какво пише на копчето). С разни там джетове и екстри. Аз нямам никакви забележки, освен че вече не я ползваме активно. В началото - да, сега вече почти не я виждаме (явно децата съвсем са ни замаяли и не стигаме до този лукс). Като форма е много красива, една извита, фина красавица. Сега търсих за нов апартамент от тези на Идеал Стандарт и нещо не ми хващат окото, а бях забравила за нашата. Ти сега ме подсещаш да ги разгледам. Ако имаш конкретни въпроси - питай.

# 43
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Ние имаме китайска хидромасажна вана. Вече 3 г се ползва сравнително активно. Без лятото - 2 пъти седмично децата. Даже в момента се пълни. Доволни сме, дано е здрава.

# 44
  • Мнения: 471
Fata, Meggysan, благодаря за мненията - ще си задам въпросите след като посетим конкретния магазин и ни пообеснят за различните възможности, че съм доста босичка по темата и дори не знам какво да питам  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт