За хиперинсулинемията отново! Тема №12

  • 57 311
  • 755
  •   1
Отговори
# 15
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
100 ТСХ ли newsm78 А повтори ли го в друга лаборатория да не е някаква грешка. Иначе снаха ми беше с над 90,но след операция на ЩЖ. За около година го вкараха в нормите с постепенно увеличаване на дозата Л тироксин.
Иначе си мисля, че може и от преди да си ги имаш. Е при мен Хашимотото се отключи 2 години след раждането-сина ми боледува много миналата зима и след това почнах да чувствам неразположенията та затова си мисля, че тогава е станало. Но ИР го открих преди 4 години и след това забременях.
Хм за качването на кг с хапчетата не мога да кажа нищо-дали пък не задържаш вода newsm78.
Аз напълнях след почването втория път на метформина, но пък след това открихме, че имам хашимото и като започнах да пия Л-тироксин за седмица смъкнах 2 кила. Опитай ако можеш да караш и без хляб за момента.
Предполагам е пълнозърнест хляб с квас вместо мая, но си е хляб все пак

# 16
  • ВАРНА
  • Мнения: 19
Какъв е този хляб без мая? Кажи марка. Или сама си го правиш?

Lagarde, има го в Кауфланд, Май Маркет, СБА

# 17
  • ВАРНА
  • Мнения: 19
100 ТСХ ли newsm78 А повтори ли го в друга лаборатория да не е някаква грешка.


Не 100, а дори над 110...Ще ходя на 10.02. на второ мнение и сигурно ще ме прати на изследвания.

# 18
  • Мнения: 32 204
Какъв е този хляб без мая? Кажи марка. Или сама си го правиш?

Lagarde, има го в Кауфланд, Май Маркет, СБА

Видях им сайта. И пише, че са с мая.

# 19
  • Мнения: 800
Содената питка е без мая.
Според мен маята не е съществен въпрос, важно е брашното. Да бъде пълнозърнесто, а не преработено и рафинирано. И разбира се, да не се прекалява с количеството на хляба.

# 20
  • Мнения: 2 821
Здравейте и благодаря за новата тема   bouquet

Влизам да се похваля, че за един ден каране на ски съм надолу с 1.5 килограма /от тези килограми дето не мърдаха от няколко месеца/. Каквото и да си говорим истината е, че трябва много спорт.

Успех на всички  Simple Smile

# 21
  • ВАРНА
  • Мнения: 19
Какъв е този хляб без мая? Кажи марка. Или сама си го правиш?

Lagarde, има го в Кауфланд, Май Маркет, СБА

Видях им сайта. И пише, че са с мая.

На сайта не знам кой от всичките е, но е 470 грама и пише, че е с натурална закваска.

# 22
  • София
  • Мнения: 343
Здравейте,момичета!Съвсем нова съм в темата.Днес ми правиха обременяване с глюкоза и ИРИ.На 60-тата мин глюкозата ми е 9,5, а инсулин 111,2.Може ли някой да ме ориентира?

# 23
  • София
  • Мнения: 10 642
Здравейте,момичета!Съвсем нова съм в темата.Днес ми правиха обременяване с глюкоза и ИРИ.На 60-тата мин глюкозата ми е 9,5, а инсулин 111,2.Може ли някой да ме ориентира?

На 60 мин е нормално и глюкозата, и инсулина да са завишени, по-важно и на 120 мин какви са

# 24
  • София
  • Мнения: 343
На 120-та мин глюкозата е 5,1 ,инсулин 15,47

# 25
  • София
  • Мнения: 10 642
На 120-та мин глюкозата е 5,1 ,инсулин 15,47

Мисля, че резултата ти е прекрасен, но все пак си отиди при доктора.
Иначе по правило на 120 мин стойностите трябва да са близки до изходните, т.е. до тези на 0 мин Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 11 781
Дай цялото изследване с референтни стойности.

# 27
  • София
  • Мнения: 10 642
Това е функционално изследване, референтни стойности няма. Гледа се как организма реагира и разгражда дадено вещество

# 28
  • София
  • Мнения: 343
Да,на 60 и 120 мин няма референтни стойности.Има стойност 3-24,9 ,но това е на гладно

# 29
  • София
  • Мнения: 11 781
За мен инсулина на 120-та минута е много висок и кр.захар. Но не съм лекар. Peace

Общи условия

Активация на акаунт