За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 46

  • 56 213
  • 748
  •   1
Отговори
  • Мнения: 200
Стари теми: За бързи въпроси и отговори, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17,18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45

и аз да попитам нещо имам 2 въпроса. Понякога на лицето или на шийка на беба се появяват по една или две червени петънца, като ужилено после се махат след определено време, а забелязвам, че под брадичката в малък участък има нещо като засъхнало, но зачервено лишейче . Какво може да е това ? по принцип е с много суха кожа . Не съм давала нова храна скоро и изобщо дали е от храна

Последна редакция: ср, 25 мар 2015, 15:45 от Адри́

# 1
  • София
  • Мнения: 1 809
На голямата ми дъщеря й растат едновременно 3 кътника. Възможно ли е от това да вдигне температура? Предполагам че да, и педи така каза, но да проверя  Laughing Казваше, че я боли венеца, даже плака в неделя, беше с 38, в понеделник я водихме на зъболекар, да й сложат лекарство, мислех че става въпрос за кариес, зъболекарката каза, че й растат кътниците и от това я боли. От понеделник сутринта не е вдигала темп., но снощи пак плака че я боли отново и като й премерих темп. беше 36,9. Дали има връзка?
На малката също й растат зъби, та е купон. Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 44 288
Galina28 - все пак не си отрязала върха на пръста нали? Няма какво да го мислиш. Мини и малко с риванол и толкова и от лепенка няма нужда.

meggle  - не е изключено, но може и съвсем да не е от тях Т...все пак 3 кътника си е мъчително да излизат заедно.

# 3
  • Berlin
  • Мнения: 11 321
И много внимавайте как ги режете тия нокти, че много лесно се издълбават. На сина ми така съм поорязала повечко ноктите на безимените и после като пораснат няма да им е приятно сигурно. Моите също са така, пак на същите пръсти.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 359
И за запис да питам

тъй като и аз бая съм издълбала ноктите на дребния - оправя ли се някак ?
на безименния положението е....  Confused

# 5
  • Berlin
  • Мнения: 11 321
Май не се оправя, поне при големия няма как.

# 6
  • София
  • Мнения: 44 288
То май за това препоръчват в началото да се реже с бебешка ножичка, не може да задълбаеш с нея навътре в нокътя и да се опитваш нарочно.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 809
Angel мерси, знам че може да е от какво ли не тази температура, но тя като е болна винаги е с около 40 и винаги я държи поне по 4 дни, като под 38 е я сваля, та затова се зачудих тоз път.
Точно и аз това щях да напиша, че и аз с бебешка само и на двете съм рязала и никога не ми се е случвало. Явно е от ножичката. На голямата на крачето съм ги късала в началото, бяха ни съветвали така на едно училище за бременни и аз се доверих, ама там съм й повредила на палчетата. Sad

# 8
  • Мнения: 509
http://www.bg-mamma.comwww.bg-mamma.com/index.php?topic=826714.n … topicrefid=11#new Ето тази тема е за рязане на нокти чифкайте я там, а е и от скоро като гледам. А сега аз пак да си попитам само на моето бебе ли му стават такива петънца? newsm78

# 9
  • Berlin
  • Мнения: 11 321
Аз не мога с ножичка, имам си, но и моите не мога да си изрежа с ножичка, какво остава за бебешките.

# 10
  • София
  • Мнения: 44 288
Не, на много деца със суха кожа им стават. Може и АД да е. Трябва да го види лекар и да  ползваш най-малкото подходяща козметика...  трябва да наблюдаваш и дали не е обвързано с някаква храна, прах за пране, омекотител  и т.н.

# 11
  • Мнения: 509
Омекотител вече не позлвам , нова храна не съм давала. Чудя се да не е от някоя играчка?

# 12
  • Berlin
  • Мнения: 11 321
След като бебето ти е с много суха кожа, би трябвало да знаеш как да я поддържаш. При моите деца като много малки бебета им ставаха лишейчета по крачетата, но с много мазане с кремове за суха кожа отминаха. Не са били зачервени обаче, само се усещаше на пипане.

# 13
  • София
  • Мнения: 44 288
Под брадичката може да се раздразва и  ако се слюнчи повече или ако се стича там храна някаква и не почистваш и подсушаваш добре, особено ако е по-пухкаво бебе и има гънчици там... само там ли става?
Иначе - да, трябва добре да се грижиш за  сухата му кожа.
Съмнявам се да е отт играчка, всъщност надали е и от прах, иначе щеше да има на други места, където се опират дрехите... т.е. надали ако е само там е точно контактен дерматит някакъв.

# 14
  • Мнения: 509
След като бебето ти е с много суха кожа, би трябвало да знаеш как да я поддържаш. При моите деца като много малки бебета им ставаха лишейчета по крачетата, но с много мазане с кремове за суха кожа отминаха. Не са били зачервени обаче, само се усещаше на пипане.
за сухата кожа с Бюбхен гел за къпане и лосион за след баня е мажа, но това изпръхнало черено петънце как да го намажа с Бюбхена нещо не ми се връзва а и е малко под бузата там не мажа с нищо по принцип. Кожата и е много суха по крачетата и коремчето предимно , но никога там е нямала по- груби участъци

Общи условия

Активация на акаунт