За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 46

  • 56 210
  • 748
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 44 286
Ако се спреш на Чико не взимай от шишетата с биберон, който наподобява майчината гърда, защото не си струват парите.
Защо? Кое не ви хареса в тях - материала или цената?
Аз имах и стъклено шише на Чико, но не го използвах, защото беше тежко.
Предполагам за тези става дума?
http://kasida.bg/userfiles/productthumbs/thumb_58026.jpg

# 691
  • София
  • Мнения: 3 789
Точно за тези. Моят ги отказа категорично, но може би защото не съм кърмила...

Момичета, от 1 седмица давам Био баланс бебе, заради трудно изхождане, действа му добре. Има ли значение кога се дава - сутрин, вечер или е все тая?

# 692
  • Sofia
  • Мнения: 4 542
Мисля,че няма значение. Аз от 1 месец давам по два пъти на ден и гледам да е в началото и края на деня.

# 693
  • София
  • Мнения: 3 789
Мисля,че няма значение. Аз от 1 месец давам по два пъти на ден и гледам да е в началото и края на деня.

Благодаря!

# 694
  • Мнения: 184
Здравейте, какво бихте казали за бебе, което спи с отворена уста? Понеже малката спи с наклон заради повръщане, вечер забелязвам, че спи с отворена уста. На 2,5месеца е. През деня като си прави дрямки не е така. Какъв съвет бихте ми дали?

# 695
  • Мнения: 604
Аз не виждам проблем. И моята дъщеря спи с отворена уста откакто се роди, вече е на 6 ещмесеца

# 696
  • Мнения: 2 988
Ако се спреш на Чико не взимай от шишетата с биберон, който наподобява майчината гърда, защото не си струват парите.
Защо? Кое не ви хареса в тях - материала или цената?
Аз имах и стъклено шише на Чико, но не го използвах, защото беше тежко.

Точно за показаните от Angel Dust става дума.
Биберонът е много къс, бебето не може да го засуче както трябва и млякото постоянно му тече от устата. Не е толкова голяма разликата в цената, но просто не си заслужава, защото поне в нашия случай, използвахме шишето изключително рядко и то само за вода или чай.

Надявам се да съм го обяснила както трябва.

# 697
  • София
  • Мнения: 44 286
Предполагам са къси именно, за да  наподобяват макс  гърдата и зърното, което не е все пак мнооого дълго... т.е. за да сучат по  макс подобен начин, както от гърда. Защото иначе до колкото знам начина на сучене на бебето от гърда и от шише е различен.

Иначе моят му бях купила от физиологичните чико - криво и прави, дохранвала съм 1-2 пъти, после съм давала вода, чай сок, а след година и мляко от такива. Никакъв проблем не е имал с тях и не ми се е налагало да търся други - т.е. бях доволна.

# 698
  • София
  • Мнения: 39 884
Разбрах за кои биберони говорите. Аз съм свикнала с каучуковите, все едно Чико произвеждат само такива  hahaha

# 699
  • Мнения: 2 988
Предполагам са къси именно, за да  наподобяват макс  гърдата и зърното, което не е все пак мнооого дълго... т.е. за да сучат по  макс подобен начин, както от гърда. Защото иначе до колкото знам начина на сучене на бебето от гърда и от шише е различен.

Иначе моят му бях купила от физиологичните чико - криво и прави, дохранвала съм 1-2 пъти, после съм давала вода, чай сок, а след година и мляко от такива. Никакъв проблем не е имал с тях и не ми се е налагало да търся други - т.е. бях доволна.

Да но пропуснах да отбележа, че освен, че е къс, биберонът е и много твърд. Поне на моето бебе не беше удобен.

# 700
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 109
Имам малък стаж като майка и родител, и днес открих че има "Кърпички за гушкане"  Thinking
Някои ползвал ли е такова нещо? Как да "навия" бебето да гушка точно това?

# 701
  • Мнения: 1 110
За първи път чувам за такива кърпички. Какво представляват?

Редактирам се.. Simple Smile Гугъл помогна, но не знаех, че се казват кърпички  Peace

# 702
  • София
  • Мнения: 44 286
http://www.baby.bg/userfiles/productimages/product_27562.jpg нещо от сорта - играчки, някои деца много ги харесват да си ги стискат, дъвчат и т.н., други не им обръщат грам внимание, както с всички останали играчки.

# 703
  • Мнения: 6 791
А защо трябва да гушка това нещо? Честно казано не виждам нужда или полза от такова чудо.

# 704
  • София
  • Мнения: 44 286
Защо много деца спят с плюшени животни (в някаква възраст), каква е нуждата или ползата от това?
"Трябва" - кой е казал, че непременно трябва.

Общи условия

Активация на акаунт