За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 46

  • 56 208
  • 748
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 110
Имахме такава "играчка", но много бързо излезе от употреба. При никненето на зъбки я буташе в устата, страх ме беше ... Сещам се, че веднъж дори му се повдигна.

# 706
  • Мнения: 576
 Бяха ни подарили такава кърпа и моето като беше на няколко месеца си я слагаше на лицето и риташе с крака, беше му забавно, но после разбрах, че прави същото и с калъфката която му слагах под главата и с тензухена пелена.За мен, едно бебе може да мине и без такова нещо.

# 707
  • Мнения: 5 513
Никога не е имал играчка,кърпа и т.н. с която да заспива.Всъщност той плюшени играчки не харесва.Просто интереса е бил нулев към тях.

# 708
  • София
  • Мнения: 3 789
Един мек лигавник или нежна кърпа върши същата работа. На моя приятелка детето и досега заспива само с лигавник на лицето, а 'кърпичката' е направена да се печелят пари от това.

# 709
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Един мек лигавник или нежна кърпа върши същата работа. На моя приятелка детето и досега заспива само с лигавник на лицето, а 'кърпичката' е направена да се печелят пари от това.

+1  Peace
Наскоро разбрах какво е това и за какво се ползва. Видях го в ръцете на 3 годишна госпожица, много свикнала с тази кърпичка и ми стана интересно. Тя си го държеше пред устата и носа, първо помислих че е някакъв вид маска а после баща и (колега) ми обясни. Моите рядко спят с играчка и то трябва да е нова, не обръщат внимание на наличните вече а интерес за сън още по-малко  Peace

# 710
  • Мнения: 1 817
Мами, вашите бебета как заспиваха или заспиват на пет месеца, в смисъл в колко си лягат и в колко стават??

# 711
  • София
  • Мнения: 2 359
Мами, вашите бебета как заспиваха или заспиват на пет месеца, в смисъл в колко си лягат и в колко стават??

моя момък лягаше към 20:30ч. и ставаше около 6:30/7ч. с 2/3 мрънкания за биберон  Peace

# 712
  • Мнения: 604
Беба винаги заспива към 23-24, става към 9-10, също с 2-3 мрънкания за биберон или цица (това мрънкане го нямаше преди да оочнат зъбите, но тогава пък имаше нощно хранене)

# 713
  • Мнения: 200
Моето бебе заспиваше рано към 19-20 часа. Събуждаше се 1 или 2 пъти нощно време за водичка или цица и спеше до 7-8 часа. През деня спеше по малко - две по 40 мин.

# 714
  • Мнения: 509
Точно за тези. Моят ги отказа категорично, но може би защото не съм кърмила...

Момичета, от 1 седмица давам Био баланс бебе, заради трудно изхождане, действа му добре. Има ли значение кога се дава - сутрин, вечер или е все тая?
аз и до сега кърмя, но отказва този биберон

# 715
  • Мнения: 486
Здравейте. За изследванията на шест месеца се ходи в лаборатория и после се носят резултатите на педиатъра ли?

# 716
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Зависи от лабораторията, аз не съм носила никога резултати. Ходим до лаборатория, после звъня на лекаря и само му казвам къде и кога сме дали проби от там насетне тя си отваря онлайн резултатите и си ги разпечатва за досието (аз си искам от лабораторията ID и парола да си ги видя и аз) Peace

# 717
  • Мнения: 5 513
Здравейте. За изследванията на шест месеца се ходи в лаборатория и после се носят резултатите на педиатъра ли?
И така става.Ако ти е удобно.Иначе питай ЛЛ.Аз не ходя да вземам напраление ,защото не ми се губи времето да се мотая напред -назад.Като отидеш я питай.

# 718
  • Мнения: 576
 Взимаме направление на консултацията за шестия месец или годинка и после имаме един месец, в рамките на който да направим изследванията. Аз ги правих когато наближаваше следващата консултация, за да са актуални и ги носех на ЛЛ. При нас, ако ги направим в поликлиниката в която ходим на ЛЛ и ги пращат директно, но на мен ми е малко далече, а и обикновено е пълно с разни болни хора и пенсионери и за това ги правим в частна лаборатория, която работи и със ЗК.

# 719
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Едно питане и от мен, хич не съм наясно кой точно имунизационен календар да погледна. Преди седмица свеки води децата на профилактичен преглед (трябваше да е през март а аз не можех да се освободя, та затова изчаках нейната отпуска). Сестрата и казала че нашия набор 2009 г. има ваксина през април (изброила и точно каква), но жената забравила спомни си днес за ваксината и ми каза. Сега се чудя каква е тя  newsm78 Някой има ли информация?

Общи условия

Активация на акаунт