За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 46

  • 56 218
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5 513
Реимунизация на 6г. за ДТК и полиомиелит.
А вие защо ходите през 6м на профилактични?

# 721
  • Мнения: 1 530
Момичета на 1 годинка отново ли има профилактични кръв и урина ? И след навършване на 1 годинка на детето колко често се ходи на детска консултация ?

# 722
  • Мнения: 576
Има и на 1 година кръв и урина, а после през три месеца са консултациите, но на 1г.и 1м. имахме ваксина.

# 723
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
desitkata77, благодаря   bouquet
Изискване е когато искаш детски надбавки да си посетил по график всички профилактични. Пакета от документи включва и бележка от ЛЛ на децата (поне така беше септември когато последно подавах документи за детски)  Peace

# 724
  • Мнения: 5 513
Аз ходя веднъж годишно на профилактичен.И нямам проблем с детските.След 2г ходя веднъж годишно.
Като беше на 3г. някой ми беше казал,че трябва да са
през 3 м.Питах аз ЛЛ да не объркам нещо.Тогава тя ми каза,че на 3м. ходят деца с увреждане,изоставане в психично или физ. развитие.А след това са на 6 м.За нас е веднъж годишно.И ако сме нещо болни тогава минава и профилактичния.Не го водя отделно.
Затова попитах.Не че ще го помъкна здрав.Тегло и ръст ще и ги кажа по телефона.

# 725
  • София
  • Мнения: 39 901
На 6г. Реимунизация против дифтерия,тетанус,коклюш и полиомиелит. (Тетраксим).

Не помня какво беше станало миналата година, май я нямаха. Разбрахме се с педиатърката, че ще ми звънне. Но не сме само ние на главата ѝ. Звъни ми миналата седмица. Аз си мисля за една ваксина, тя за друга. Правиха му манту.
Разбрахме се след Великден да му направят пропуснатата.

# 726
  • Мнения: 5 513
Значи ще я купуваме,ако стане така.
Манту не е ли на 7г.?

# 727
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
На 3 м. е до 2 г. консултацията, тогава питах за предстоящите години и това ми се каза на 6 м. до 7 г. ако не греша. То едното мерене ни е септември за ДГ директно взимам бележките и бележките за детски. А пролетта (март) за първи път отидоха здрави на консултация, винаги чакам и все нещо си лепваме та и ние комбинирахме до сега (вирус и профилактичен). Ще ги заведа за ваксината този месец (стига да сме здрави). Ако няма ще изчакаме, когато тогава и без това още нямаме 6 г.  Peace

# 728
  • Мнения: 298
Здравейте,майчета!Искам да попитам дали е нормално акото на бебето да е кафяво?Мойта е на 2 месеца и половина от 2 дена и е кафяво акото давала съм и и сок от ябълка може ли да е от това?Благодаря за отговорите предварително.

# 729
  • София
  • Мнения: 39 901
Значи ще я купуваме,ако стане така.
Манту не е ли на 7г.?
На 7 е. 2008ми набор ги имунизират тази година. Едва ли два месеца са фатални (навършва 7 на 30ти май).

При него проблема е пропусната от миналата година. Разбрахме се да отидем след празниците. Ще трябва да му давам Ериус по схема.

# 730
  • Мнения: 17
Здравейте мамчета! Имам проблем, дори не знам временен или постоянен е. Та малкия преди 3-4 дни беше хванал вирус порвъщаше и беше разстроен, ходихме на лекар всичко се оправи, но от тогава не иска да стой сам. Дори до кухнята не ми дава да отида реве сякаш е болен, а преди вируса си играеше сам и на паяка стоеше. Ходихме на лекар да не би да му има нещо но няма нищо, здрав е. Не зная уплашен е след вируса ли не знам, но дори на паяка не иска да стой, макар че сядам на земята до него. Иска само в мен, не мога нищо да свърша вкъщи. Моля за съвет. Благодаря Ви !

# 731
  • София
  • Мнения: 44 334
Ами взимай го с теб.

# 732
  • Мнения: 6 791
Здравейте,майчета!Искам да попитам дали е нормално акото на бебето да е кафяво?Мойта е на 2 месеца и половина от 2 дена и е кафяво акото давала съм и и сок от ябълка може ли да е от това?Благодаря за отговорите предварително.
След като даваш нещо различно от мляко, реакция на коремчето е. Дали е нормално не знам. За мен бебето е прекалено малко за подобен експеримент.

# 733
  • Мнения: 576
 
Здравейте,майчета!Искам да попитам дали е нормално акото на бебето да е кафяво?Мойта е на 2 месеца и половина от 2 дена и е кафяво акото давала съм и и сок от ябълка може ли да е от това?Благодаря за отговорите предварително.
А защо реши да даваш сок на толкова малко бебе?Дори и най- екстремните педиатри не препоръчват захранване преди 4-ти месец.Аз не бих правила такива експерименти.

# 734
  • Мнения: 72
Здравейте,майчета!Искам да попитам дали е нормално акото на бебето да е кафяво?Мойта е на 2 месеца и половина от 2 дена и е кафяво акото давала съм и и сок от ябълка може ли да е от това?Благодаря за отговорите предварително.

Нормално е като смениш храната,но аз не мога да разбера защо толкова рано си започнала и по точно с ябълка,тя има много киселинност и може да му стане нещо на стомахчето.Ние сме 6 месеца почти и сега започвам да и давам каквото и да било.Мисля с морков да почна.Според мен е много рано за вас.Но ти си знаеш.

Общи условия

Активация на акаунт