Тренировки в домашни условия и здравословно хранене - Тема 65

  • 32 010
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 197
Льоли, мерси!  bouquet Звучи вкусно, прекалено вкусно.
Аз не издържах и се зарових в Скот Юрек, където си бях запомнила една рецепта за гранола.
Скрит текст:
"Тайната на тази рецепта се крие в накиснатите овесени ядки и конопеното мляко. Накисването на овесените ядки води до освобождаването на ензими, които имат благотворно влияние върху храносмилането. Конопеното семе е богато на омега-3 мастни киселини, а конопеното мляко е плътно, но леко допълнение към хрупкавата гранола. Тази закуска е отлична преди или след сутрешна тренировка или състезание.
1-2 ч.л. кокосово масло
4 ч.ч. сурови овесени ядки, накиснати във вода за 6-8 часа (или за цяла нощ) и отцедени
1 ябълка, изчистена от семките и нарязана на филийки
½ ч.ч. кокосови стърготини
2 ч.л. канела на прах
2 с.л. кленов сироп или 1 с.л. нектар от агаве
1 ч.л. ванилия
½ ч.л. морска сол
½ ч.ч. нарязани сурови бадеми
½ ч.ч. нарязани тиквени семки
2/3 ч.ч. стафиди"
Припокрива се с твоята идея, само не разбирам какви ще са тия сурови овесени ядки, дето първо ги разкисва на каша, пък после ги мели минута и половина в комбайн. newsm78

# 16
  • Мнения: 6 978
Благодаря за темичката! Simple Smile

Записвам се да следя, изтеглих си БР да имам нещо освен Шон за правене, че малко ми писнаха ФБ.

# 17
  • Мнения: 207
Мери   bouquet

Честит Рожден ден на Люба   bouquet Дечицата са куклички  Heart Eyes И на Би сладурките също. Браво и на талантливите дъщерички на Мерида и Непокорна. Ох, много е хубаво да гледам снимки на бонбоните ви. Нали си нямам момиченце. Искам внучка да я кипря и да ми ползва пудрата ( Би  Joy)

Билянка и Фит и двете сте страхотни  Hug Много красиви спортни момичета имаме тук.

Льоли, това с дом. гранола е идея и звучи много вкусно. Ще се пробвам да измайсторя нещо подобно през почивните дни. Ще го направя като барчета или крекерчета и ще добавя малко протеин. Мерси   bouquet
Писали сме заедно с Дана. Ще погледна и нейната рецепта и може да комбинирам продукти  Peace

Аз съм сериозна тази седмица и с тренировките и с храненето. Оставам в понеделник и на йога след спининга за 30мин. Страхотен стречинг ми е.
Не знам дали от Л-карнетина, но апетитът ми чуствително е намалял. Не се налага да обикалям хладилника толкова често.
Непокорна, моят карнетин е течен с вкус на диня. Много приятен за разлика от хапчетата, които преди се опитвах да вземам. Аз мразя хапове и може би, защото не пия често стомахът ми отказва да ги приема.
Аз карнетина и малко с медицинска цел го приемам. С хипер функция на щ. жлеза съм и за мен е добре, но да ви кажа, че при хипо функция, особено, когато се вземат всекидневно лекарства не е препоръчителен.

Докато пишех Гугълчето ме е махнала от аватара си  Joy  Mr. Green и е сложила мадама да прилича на нея  Flutter  Grinning

Последна редакция: чт, 12 фев 2015, 01:14 от tqna

# 18
  • UK
  • Мнения: 1 930
D_ana, ама това на Скот Юрек не е май гранола (аз си представям, че гранолата е печена и хрупкава, което няма как да стане с накиснат овес Simple Smile ). На рецептата на Скот Юрек тук и викат bircher мисля. Без значение са тези неща всъщност, звучи добре и неговата рецепта. Аз съм правила някои неща от книгата му и бяха наистина вкусни.
tqna,    bouquet , дано ти хареса!

# 19
  • Бостън
  • Мнения: 13 633
Прекрасни деца да кажа и тук - и на адашката и на Би!  Да ги нащипете по дупетата  Grinning

Самата Би = заслужено великолепна!
Само една малка забележка имам по предложения седмичен план - лично на мен ми е малко странно да правя йога и след това нещо като HIIT както е дадено за единия ден. Каквато и да е йогата аз обичам да я завършвам с тотално отпускане, заспивала съм в шивасана. Абсурд е след това да направя каквото и да кардио или силова. Затова ако не издребняваме да мислим, че редът е задължителен - сутрин ХИИТ-а, вечер - йогата.

Отчитам 75 мин бързо ходене по баирите в студа (-10С) и чистене на сняг.

# 20
  • Мнения: 4 406
Мери, благодаря за новата темичка Hug И честит рожден ден Hug
Би, страхотна си Hug Това малката ли е Hug Че кога стана толкова голяма Hug

Боли ме кръстът, много гири размахвах вчера. Знам си лека - нещо на Били ще направя днес. Т.е. след малко.
Обещавам - няма да си купувам протеинови блокчета. Много химия имат. Сега съм се поизприщила от тях.

Приятни тренировки, момичета Hug

Последна редакция: чт, 12 фев 2015, 08:54 от Jerry F

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Добро утро!
Много ви благодаря, момичета за милите думи и за мен, и за пиклите! Много ме зарадвахте и трогнахте! Благодаря ви, страхотни сте!
Мери, благодаря за темата и ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! ДА си жива и здрава, много щастлива, късмет и любов да те обгръщат, все така да си с тренировките и да се сбъднат желанията ти!  bouquet
БИ е просто великолепна! А малката кукла е уникална! Какви очи! Да е жива и здрава!
Отчитам Сует интервалс, Макс 30.
Изчезвам!  bouquet
Лек и усмихнат ден!

# 22
  • Мнения: 8 163
Мери,   bouquet за темата

Би, великолепие! А малката е направо... Ах, че пак ах!

Мама Барба, за повече белтъчини яж не само бобови, но зеленолистни, кълнове и поници.

Симпа, граховият има по-неутрален вкус. Конопът не подхожда на всичко.

Мери и Люба, живи, здрави, силни, красиви!

***

За веганската тема:

Скрит текст:
Утре заминавам за Соф. Като се върна, ще довършвам и ще пускам тема.

Последна редакция: чт, 12 фев 2015, 07:26 от Фея Кръстница

# 23
  • Мнения: 247
Запис и от мен в новата тема.
Мери, благодаря за темата и ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН  newsm59 ! Да си жива и здрава, много щастлива, късмет и любов ти желая!
БИ,  простоси великолепна! И малката е голяма сладурана!
Надявам се по-късно да се отчета с тренировка!

# 24
  • 1st floor
  • Мнения: 9 132
Честит рожден ден на Мери!!!  bouquet Жива и здрава да е, и все така мотивирана и вдъхновяваща!!!


D_ana, благодаря за клипчето, още днес ще го метна. Не е дълго и ще го сложа преди кардиото. Джилиян не ми се прави постоянно и в повечето кардио дни от БР се мятам на кростренажора или правя друго кардио. Чакам и да се затопли за да тичам на игрищата до нас. За днес съм на Тае Бо с Били Бланкс.  Heart Eyes Утре също имам почивен ден и ще съм на кростренажора, а от събота започвам втората фаза на БР. Нямам търпение! Laughing Малко променям графика на тренировките и ги напасвам към моя работен. В почивките правя кардио сутрин, защото имам време, в работните дни - след работа силовите. Но иначе спазвам броят им.

Би и малката госпожица са страхотни! Grinning

# 25
  • Мнения: X
Би страхотна си Simple SmileСамо колко си фина  Heart Eyes .А малката ти точица е една голяма красавица Simple SmileСамо какви очички има Simple SmileПрекрасна е  Simple Smile.
Mери  newsm59 желая ти много здраве и щастие !
 Виждам пишете за мурсалския чай пишете.Отдавна се замислям дали да си взема и днес най накрая ще го направя .
Вчера си направих БР тренировка 1 4 ти ден ми е от както я почнах.Много добре се чувствам с Джилиан.За тренировка 2 обаче ми трябват ластици и се чудя какви да си взема .Бихте ли ми препоръчали.Гледах ,че има съпротивление различни килограми и нищо не разбирам от тези ластици  :oops .
За хапване да си дам отчет и за него.Тази сутрин съгреших опитах си няколко лъжички фъстъчено масло  Embarassed . Мисля да закуся 1 кофичка обезмаслено кисело мляко, 2 с.л. стафиди, 3 с.л. овесени ядки , за обяд не съм решила какво ще е .За вечеря ще се събираме с приятелки по женски и мисля да е домати с моцарела и евентуално пъстърва на скара или сьомга .Яде ми се риба страшно много .Нещо от два месеца насам не готвя риба  Embarassed

# 26
  • Мнения: 741
Еййй момичетаа не мога да ви догоня...

Любче, Мери честит рожден ден и от мен. Пожелавам ви много здраве, щастие, борбеност и никога да не се отказвате от мечтите си  Simple Smile

Би страхотна си, малката е уникална също  Simple Smile

Отчитам на Руми тренировка за горна част - умирай трудно  Simple Smile

Хайдее приятен четвъртък, а утре ще е най хубавия ден, защото е петък 13, много го обичам  Simple Smile

# 27
  • Мнения: X
Мери, благодаря за темата!  Hug

Да ви поздравя и тук, накуп с Госпожа Ризова- да сте много щастливи, обичани, успешни, в хармония със себе си и света около вас!  Hug  bouquet Heart Eyes

Би, и аз да се включа възторжено към снимките от последния ти пост. Поздравления и браво- и за едното, и за другото  Laughing

Фея, лек път!

А сега и моя отчет- Кайла, цяло тяло. Озорих се този път, много се изпотих, много. Не само по стандартните места + длани и китки, но и по глезените дори  Shocked Но съм супер доволна. Току що си привърших смутито- КМ, протеин, круша, селъри. За после имам сварени яйца, авокадо, лук, лайм. Слюноотделих току що.  Laughing И пак съм си направила ароматна вода като вчерашната- джинджифил, лайм, зърна от нар.
 
Разглеждах се в огледалото преди малко, мисля, че съм се посъбрала, но не съм се замервала тези дни. Утре, ако не забравя ще си сваля "анамнеза"  Joy

# 28
  • Мнения: 5 405
Благодаря ви, момичета  Hug

Да ви почерпя  Grinning После ще снимам и тортата на систъра  Mr. Green

Скрит текст:


# 29
  • в света на неограничените измерения
  • Мнения: 254
Мери, голямо благодаря за темата и много здраве и сбъдване на всичкити ти планове в живота.  bouquet

Аз  продължавам по план БР, но започнах често да разнообразявам и с тези кратки упражнения на Павла за целулит.

Много ме кефи в последно време и йогата на тази мацка.  Препоръчвам.

Общи условия

Активация на акаунт