Милано - 5

  • 84 467
  • 743
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 96
Здравейте! Горещо препоръчвам хотел Демо. Близо до Чентрале е, на 100м от метро  станция, чист, уютен със страхотнаааа закуска!!! Heart Eyes

# 406
  • София
  • Мнения: 2 098
Здравейте! Четох доста от темата и по-старичките, но все съм пропуснала нещо, извинявам се, ако се повторя. Ще сме 7 дни в Милано в края на март - с 3-годишният ми син. Започвам да правя карти на забележителности, градове наоколо, които да посетим и събирам всякаква полезна информация, че винаги пътувам много подготвена, иначе съм неспокойна. Та... засега планът е такъв. Пристигаме  Бергамо рано сутринта. Разбрах, че няма значение какъв ще е автобуса да Стационе Чентрале Милано. Хотелът ни е близо централната гара, но ще пристигнем рано, та мисля веднага да отидем до центъра - Дуомо, до парка и Sforza Castlе. За Santa Maria delle Grazie трябва ли предварително да купувам някакви билети за влизане вътре?
Относно билетите - ще ползваме автобуси 81 и 43, че спират до хотела и метро също. Трамвай 1 вероятно също. За автобусите и трамвая важи едни билет, така ли? А за метрото се купуват други? От къде да купим за автобусите и да търся ли нещо изгодно като за семейство?
Около гарата и въобще из града има ли малки магазинчета с някакво хапване на крак, защото с 3-годишният ми син е мнооого сложно и почти невъзможно да седнем на спокойствие да се храним в ресторант?
Мисля почти всеки ден да сме в друг град. Приемам предложение за близки места и такива, където има какво да се види. Засега плановете ми включват Бергамо, Верона, Лаго ди Комо... Много ми се иска нещо по италианската или френската ривиера, но може би най-лесно ще е до Генуа. Как да стигнем до там? Някой беше писал, че до Комо се стига от другата гара Гарибалди, но ми се струва, че и от Централната гара можем да стигнем до тези градове, нали? Трябва ли да купувам предварително билети, ще спестя ли нещо?
Имам още много въпроси, но засега толкова. Предварително благодаря за отговорите!  bouquet

# 407
  • Мнения: 6 031
Здравейте! Четох доста от темата и по-старичките, но все съм пропуснала нещо, извинявам се, ако се повторя. Ще сме 7 дни в Милано в края на март - с 3-годишният ми син. Започвам да правя карти на забележителности, градове наоколо, които да посетим и събирам всякаква полезна информация, че винаги пътувам много подготвена, иначе съм неспокойна. Та... засега планът е такъв. Пристигаме  Бергамо рано сутринта. Разбрах, че няма значение какъв ще е автобуса да Стационе Чентрале Милано. Вярно!
Хотелът ни е близо централната гара, но ще пристигнем рано, та мисля веднага да отидем до центъра - Дуомо, до парка и Sforza Castlе. Можете!
За Santa Maria delle Grazie трябва ли предварително да купувам някакви билети за влизане вътре? - Ако искате да видите Тайната вечеря  - ДА!
Относно билетите - ще ползваме автобуси 81 и 43, че спират до хотела и метро също. Трамвай 1 вероятно също. За автобусите и трамвая важи едни билет, така ли? А за метрото се купуват други? От къде да купим за автобусите и да търся ли нещо изгодно като за семейство? Еднакви са билетите. Аз винаги ползвом карта.
Около гарата и въобще из града има ли малки магазинчета с някакво хапване на крак, защото с 3-годишният ми син е мнооого сложно и почти невъзможно да седнем на спокойствие да се храним в ресторант? Има.
Мисля почти всеки ден да сме в друг град. Приемам предложение за близки места и такива, където има какво да се види. Засега плановете ми включват Бергамо, Верона, Лаго ди Комо... Много ми се иска нещо по италианската или френската ривиера, но може би най-лесно ще е до Генуа. Как да стигнем до там? С влак, а сигурно вече има и автобуси. Мярках скоро автобусни билети на промоции.
Някой беше писал, че до Комо се стига от другата гара Гарибалди, но ми се струва, че и от Централната гара можем да стигнем до тези градове, нали? - Макар и рядко, има влакове, които тръгват от ц.гара до Комо.

Трябва ли да купувам предварително билети, ще спестя ли нещо? - Винаги, когато използвате различен влак от регионален, то предварителното купуване носи по-ниска цена.
Имам още много въпроси, но засега толкова. Предварително благодаря за отговорите!  bouquet

Това в червенкото е от мен.
Да допълват и останалите.

# 408
  • Мнения: 3 609
И аз се включвам в темата. Заминаваме за Милано на 22 март ( имам РД тогава) с полет на Уиз, ще сме на деня в Бергамо и после 2 дни в Милано. Аз съм била вече, но мисля, че има какво да се види. Ще следя за идеи!  bouquet

# 409
  • София
  • Мнения: 2 098
Мимии, благодаря! Значи, ако си купим 10 билета - може да ги използваме и за автобуси, и за трамваи, и за метро? Ако е по-добре с карта - каква да е тя и откъде да я купим?
За автобуси до Генуа - пак ли на централна гара да ги търся? Да разбирам, че ако ползваме регионални влакове до съседни градове, няма нужда да купувам предварително онлайн билети, защото няма разлика в цената? А да взимам ли и за връщане? Какво да им кажа на билетопродавачите, че от предходната ми разходка из Тоскана не ми разбираха английския? Вярно ли е, че уикендите има някакви семейни билети за влакове?
Има ли откъде да се снабдя с карта със забележителностите и транспортните връзки, има ли инфо центрове?
И последно... засега  Confused Препоръка за забележителности, градове, които са близо на час-два с влака и си заслужава да се посетят.
Мерси!  bouquet

# 410
  • Мнения: 19 019
flixbus са едни от автобусите
билетът се купува на сайта им https://www.flixbus.com/ там има и инструкции къде точно спират във всеки град

# 411
  • Мнения: 14 493
За регионалните влакове няма разлика в цената, но моят съвет е да си ги купиш предварително от тук, защото е голямо чакане на гарата в Милано. Има и машини за билети, но аз с такъв не можах да се оправя (беше във Флоренция, а и други туристи преди мен също не можаха).

# 412
  • София
  • Мнения: 2 098
Може ли малко указания как да купя билетите за регионалните влакове онлайн. Трябва ли да посочвам час? И после как ги валидирам, какво разпечатвам на гарата?

# 413
  • Мнения: 13
Привет , имам нужда от малко пояснения. Искам да изненадам съпруга ми и закупих два самолетни билета за Милано за отиване на 24 януари с wizz air и връщане на 26 рано сутрин. Досега не съм била в Милано , но съпругът ми е ходил два пъти и има представа за града. Тъй- като имахме много тежки лични преживявания ,   още не съм запазила хотел. Чудя се дали две нощувки в Милано или да запазя една нощувка в Милано и една в Бергамо . Мъжът ми не е ходил в Бергамо и може да му хареса.Питането ми е следното: Дали е подходящо и интересно в Бергамо да се разходим и спим там на 25 януари и там дали знаете подходящо хотелче което да ни осигури трансфер на сутринта до летището за ранен полет на wizz air?Също се чудя дали ще има още зимни намаления в Милано с оглед на това че имам двама малки сладури , който ще ни чакат у дома.До колкото разбрах от гарата в Милано мога да взема влак и автобус който спира в самото градче Бергамо или бъркам. Дали да търся хотел за нощувка в Милано до гарата ако на другия ден ще спим в Бергамо или да гледам в друг район ?

# 414
  • Мнения: 19 019
Може ли малко указания как да купя билетите за регионалните влакове онлайн. Трябва ли да посочвам час? И после как ги валидирам, какво разпечатвам на гарата?

когато го купуваш се обвързваш с дата и час на пътуване и не можеш да променяш след това!
не е необходимо да го валидираш

Il biglietto Elettronico regionale è emesso già convalidato. Non è possibile anticipare la partenza, non è ammesso il cambio del biglietto e non è rimborsabile.

SLAVIKRISI
има намаления първите седмици на февруари даже
Бергамо е супер за 1 ден  Peace влакът от Милано ви вози до Бергамо, от там може пеша или с автобус

# 415
  • Мнения: 13
Супер , мисля тогава да запазя една нощувка първия ден в Милано, на следващия ден да отидем в Бергамо. Не може ли вместо влак автобус ако има да ползваме до Бергамо. Гледах за Милано хотел Sempione и Ibis styles Milano. Кой ще препоръчате? Не е нужно да е непременно до гарата важно ми е да е близо до някоя линия на метро защото ще се мотаем около Дуомо предимно.Как стои въпроса с Бергамо ? Гледах там за спане bed and breakfast Donizzeti но стаите им са с обща баня , по - скоро търся самостоятелна баня.Препоръчайте място за спане в Бергамо където може да се придвижим на сутринта рано до летището.Гледах че града се дели на две има старинна част .Притеснява ме дали тези хотели които гледам са ОК защото цените им в booking са ниски около 90-100 лв стаята.

# 416
  • Мнения: 19 019
bed and breakfast почти винаги са с обща баня
Долната част на Бергамо е новата, горната Citta Alta e историческият център, на 2 нива е, има влакчета фуникуляри за качване, може и с автобус

# 417
  • Мнения: 96
Здравейте,

Някой ли ходил ли е по заведения вечер по време на престоя си в Милано? Интересувам се някой да ми препоръча дискотека?  Grinning

# 418
  • София
  • Мнения: 2 098
От летището в Бергамо как да стигнем до самия град, вероятно до гарата или където е най-удобно за качване до старата част? Защото пристигаме рано реших първия ден да пообиколим Бергамо, вместо да отидем в хотела в Милано и на другия ден да пътуваме специално.
На връщане от гара Чентрале Стационе в Милано къде да търсим автобуси до летището в Бергамо? Пак ли са на 30 минути?

Мерси за отговорите!  bouquet

# 419
  • Мнения: 6 031
Здравейте,

Някой ли ходил ли е по заведения вечер по време на престоя си в Милано? Интересувам се някой да ми препоръча дискотека?  Grinning

Имаме специалист по въпроса!  Heart Eyes
Но ... отсъства в момента.   Laughing

От летището в Бергамо как да стигнем до самия град, вероятно до гарата или където е най-удобно за качване до старата част? Защото пристигаме рано реших първия ден да пообиколим Бергамо, вместо да отидем в хотела в Милано и на другия ден да пътуваме специално.
На връщане от гара Чентрале Стационе в Милано къде да търсим автобуси до летището в Бергамо? Пак ли са на 30 минути?

Мерси за отговорите!  bouquet
Има автобус от летището до Бергамо.
За летището също има автобуси - 3 фирми са. През 10-тина минути има тръгващ автобус. Автобусите тръгват отстрани на гарата. Като застанете с лице към гарата - в дясно вървите. На картата се виждат спрелите автобуси.

Общи условия

Активация на акаунт