Милано - 5

  • 84 329
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 167
А за пътя Беладжио-Комо с рейс някой може ли да ми каже нещо? Живописен ли е, има ли много завои?

Да, пътят е интересен, трябва да седнете от удобната страна към езерото. Времето е малко над час, автобусите тръгват през два часа. Автобуса беше С30 и струваше към 3 евро, сега не знам. Спира до ферибота, на паркинга. Шофьорите си познават пътя и не е като някой да кара за първи път по участъка. Минавали сме го няколко пъти, както и с кола, за нас не е проблем.
Но все пак по вода е доста по-добре...
Благодаря за отговора! По вода планирам да е кратката отсечка Варена-Беладжио, че много-много не си падам по пътуване по вода.

# 736
  • Мнения: 1
Здравейте,
ше минавам с кола покрай Милано и ще имам няколко часа да се отбия да разгледам центъра.
Видях, че влизането в централната част на града (с автомобил) се заплаща 5евро в часовете 07:30 - 19:30. Аз по всяка вероятност ще съм там след 19:30.
Ще мога ли да паркирам някъде без да ме глобят и колко ще ми струва? Simple Smile
Планувам да направя вечерна разходка в центъра.

Благодаря!

# 737
  • Milano
  • Мнения: 3 612
За синя зона ли става въпрос?

След 19ч е по две евро на час за първите два часа престой, от третия натам не плащаш...т.е. с 5 евро можеш да си стоиш до 8 сутринта.

http://www.comune.milano.it/wps/portal/ist/it/servizi/mobilita/sosta_parcheggi

Има и паркинги.

# 738
  • Мнения: 37
Здравейте,
Искам да задам конкретни въпроси към хора които живеят и/или са пътували вече до Милано.

1) 24-часовата карта (48-часовата) за градския транспорт важи ли и за нощния транспорт или за него билетите (картите) са различни? - Например, валидирайки я в 17:00 часа на 01.08 ще важи ли за целия период до 17:00 часа на 02.08 колкото си пъти искам да се кача и сляза?

2.) Нощният транспорт - NM1, NM2, NM3 - нощни линии на метрото ли са или препокрити линии на метрото чрез автобуси?

Благодаря

# 739
  • Milano
  • Мнения: 3 612
DZhG,

1. Важи и за нощният транспорт.

Дори един нормален билет, ако е валидиран след 00.00 важи до 6ч сутринта (след 4.30 почва ограничението от 90мин.)

Дневните и двудневните билети не съм ги ползвала лично, но на сайта на АТМ пише, че важат съответно 24 и 48 часа от валидирането (а не до края на деня), следователно ''да'' на въпроса ти.

2. автобуси са и съответно трябва да им намериш спирката (малко по-трудно за ориентиране е на спирката на Дуомо).

# 740
  • Мнения: 37
DZhG,

1. Важи и за нощният транспорт.

Дори един нормален билет, ако е валидиран след 00.00 важи до 6ч сутринта (след 4.30 почва ограничението от 90мин.)

Дневните и двудневните билети не съм ги ползвала лично, но на сайта на АТМ пише, че важат съответно 24 и 48 часа от валидирането (а не до края на деня), следователно ''да'' на въпроса ти.

2. автобуси са и съответно трябва да им намериш спирката (малко по-трудно за ориентиране е на спирката на Дуомо).

Искрени благодарности  Wink

# 741
  • Мнения: 6 031
Mими, може да добавиш и че за да влезнеш в т.нар. Черкиа деи Бастиони трябва да си платиш 5 евро на ден в делнични дни от 07.30ч до 19 или 19.30 (с изключение на празници и август)

http://www.comune.milano.it/wps/portal/ist/it/servizi/mobilita/A … _cerchia_bastioni

В момента ме мързи да обяснявам Laughing и да търся с точност.

Като наближи време за нова тема може да ме подсетиш.


Подсещам те.  Hug
Напиши нещо обобщено за паркирането, моля.  bouquet
Аз се боря с новата тема и се надявам да успея днес да я пусна.

# 742
  • Мнения: 4 550
Mими, може да добавиш и че за да влезнеш в т.нар. Черкиа деи Бастиони трябва да си платиш 5 евро на ден в делнични дни от 07.30ч до 19 или 19.30 (с изключение на празници и август)

http://www.comune.milano.it/wps/portal/ist/it/servizi/mobilita/A … _cerchia_bastioni

В момента ме мързи да обяснявам Laughing и да търся с точност.

Като наближи време за нова тема може да ме подсетиш.


Подсещам те.  Hug


Година и три месеца по-късно.  hahaha

# 743
  • Мнения: 6 031
Заповядайте в НОВАТА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт