Високо CRP и СУЕ моля помогнете

  • 31 703
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 240
от една седмица съм леко настинала-болки в гърлото много леко подкашляне  и чак ме удари в ушите.Ходих на лекар личната каза да си взема само нещо за смучене и витамин C,доста отшумяха нещата с гаргари ,лимонов сок и посочените лекарства ,но днес самоинициативно реших да си пусна изследвания ПКК,СУЕ,CRP
 ПКК-всичко в норма
СУЕ----20/   при горна граница ---15
CRP----12,2/ при горна граница 5,0
личната като ги видя веднага аугументин антибиотик.Въпроса ми е това толкова ли е страшно ,че да се мине веднага на антибиотик и неможе ли да се продължи с хапчета за смучене примерно---- хексоралитетен N за смучене ,гаргари и седене в къщи повече плодове .Личната нищо не каза само каза ,че са лоши изследванията.Ние сме в период в ,които тъкмо решихме за бебе  и сега това.
Моля за помощ!!!Тези стойности не се ли повишават при грип и настинка личната не иска нищо да ми обясни само каза антибиотик и това е ...

# 1
  • Мнения: 19 296
Няма нужда от АБ. Не са високи стойностите. Гърдите нали са чисти?
Продължавай със симптоматичното лечение и стой вкъщи.
Прави си инхалации за кашлицата.

# 2
  • Мнения: 4 170
В организма ти има инфекция, затова са ти високи тези стойности. Слушай лекарката и си почивай повече.  Peace

# 3
  • Мнения: 1 705
Скоро си била болна, СУЕ не е високо, аз бих поизчакала да видя накъде ще тръгнат нещата, ще имам ли сериозни оплаквания, температура, нещо друго. Само болки в гърлото, без подути сливици и гнойни налепи, не бих лекувала с антибиотик.

# 4
  • София
  • Мнения: 240
Багодаря за отговорите ,но все още не оздравявам ,а вече минаха 18 дни от разболяването ми .Онзи ден си пуснах носен и гърлен секрет и всичко е нормално .Незна какво да правя -унг лекар каза да си слагам коларголови капки и итова е ,много ме е страх ,защото вероятността да съм бременна е много голяма .Вече почвам да се чудя дали някога ще съм пак здравааааа  smile3518 Тези лекари нищо не правят само парите си давам по тях ,момичета ако имате идеи, моля за съвет. newsm17

# 5
  • Мнения: 19 296
А какви са ти симптомите?

# 6
  • София
  • Мнения: 240
Боли ме гърлото и имам хрема ,забравих да спомена ,че поддържам една постоянна температура 37,00/37,1 която си е постоянна и не пада така си седи .В момента правя инхалаций с лайка и сода и гаргара със смрадлика ,смуча прополки и слагам капки виброцил от тях доста се оправих и леко ме боли едното ухо и в него си слагам капки ,много се замислям дали да не си взема аугументина (антибиотик).Така ме е страх ако съм бременна с тая постоянна температура,ще разбера дали съм бременна чак към 08,03,20145,а дотогава направо ще полудея Simple Smile

# 7
  • Мнения: 19 296
Това, че имаш субфебрилна температура толкова време не е добре. Посъветвай се пак с лекар за антибиотика и евентуална бременност. Последният УНГ каза ли да го пиеш? Да не би да си направила отит..

# 8
  • София
  • Мнения: 240
каза да го пия  ,после каза да пробвам първо с коларголовите капки ,ама мен ме е страх заради това ,че може да съм бременна ,а й не ми се виждаше толкова страшно за антибиотик ,не съм на лего ,не се чувствам зле само малко хрема и болки в гърлото и ухото леки болки  следя си температурата 37,00/36,8 /37,00/36,8/36,7  променя се .А и сега тия празници моята лекарка не си вдига телефона от сутринта се опитвам да се свържа с нея да ми каже какво да правя и нищоооооо Sad Ще полудея направо от притеснениеееее.

# 9
  • Мнения: 19 296
Опитай се да се успокоиш. Не е висока температурата, но е продължила дълго. Може и организмът ти да е отслабнал и да не може да се справи. Ако си от София, освен да пробваш да отидеш в спешното на Окръжна. Там е сравнително спокойно и да се примолиш да те прегледат, защото може да си бременна. Може да ти пуснат пак CRP. Другият вариант е където личната има договор. Носи маска, за да не лепнеш нещо допълнително.

# 10
  • София
  • Мнения: 240
Благодаря много заемам се .

# 11
  • София
  • Мнения: 240
А ако съм бременна дали това е опасно с тая температура .ЕЕххххх направо незнам тъкмо се наканихме за бебе и сега това нещата не са добреееееееееее Sad

# 12
  • София
  • Мнения: 240
И така сега се връщам от лекар,не съм очарована въобще аз му говоря ,че може да съм бременна ,а той си
говори ли говори и ми обеснява ,че ми нямало нищо кой знае какво та да тръгна по нощите по лекари.Накрая ми изписа да пия инфлуфиц по1 таблетка на 2 часа ,аз го питам той ще ми помогне ли за температурата ,а той -----"еми щом ви го изписвам".Аз го питам ставали за бременни ,защото има такава вероятност ,а той "Щом ви го изписвам".На това му се вика лекар.

# 13
  • Мнения: 919
Не се притеснявай чак толкова, според мен е възможно температурата да е и от бремеността, ако има такава. Инфлуцид е хомеопатично и става дори за кърмачета. В краен случай ще пиеш антибиотик, има такива, които стават за бременни. Може да си вземеш и тонзилотрен или прополки, те са за гърло и стават за бременни.

# 14
  • Мнения: 19 296
Освен това температурата ти е ниска и самата тя в тези стойности не е опасна за плода.

Общи условия

Активация на акаунт