Математически турнири - 31

  • 90 475
  • 741
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 719
http://www.nepomucenum.de/facher/mathematik/mathematik-aktuelles … -mathematik-2015/
Некоректната задача на сайта на гимназия в Германия:
“An der Tafel stehen fünf natürliche Zahlen. Peter berechnet alle möglichen Summen von je zwei dieser Zahlen, erhält aber nur drei verschiedene Ergebnisse: 57, 70 und 83. Welches ist die größte Zahl an der Tafel?

(A) 69    (B) 56    (C) 53    (D) 48    (E) 42″

Последна редакция: ср, 25 мар 2015, 22:23 от One of you

# 421
  • до реката
  • Мнения: 295
От линка с резултатите от Сливен.

Забележка: Поради допусната грешка и разместване в една от задачите в темите за 7-8 клас (22 задача) и 3-4 клас (24 задача), по препоръка на организаторите на „Европейско Кенгуру” се присъдиха по 5 точки за въпросната задача на всеки участник, независимо от посочения от него отговор.

При децата в 145-то днес са казали на някои от тях точките им, но официално не ги видях изнесени засега. Те са втори клас.

;Моля посочи ми къде точно да намеря това.Става въпрос за 3-4  клас.

# 422
  • София
  • Мнения: 12 243
polia78bg ето от този линк съм извадила текста, който цитираш
Резултати Сливен - http://smb-sliven.seliminski.com/kangaroo.html
Забавили са ги заради сгрешените задачи за 7-8 и 3-4 клас.

# 423
  • Мнения: 9 973
А смг кога ще ги пусна.синковец е 1 кл.и не е разбрал   

# 424
# 425
  • София
  • Мнения: 116
Има резултати за Дупница. Не знам как се слагат линкове.

Дупница  - http://hrbotev.com/



# 426
  • Мнения: 169
Може ли малко помощ за решението на една задача? При нас в Германия кенгуруто беше още миналия четвъртък и учениците имат право да си изнесат листа със задачите. На една от задачите нашият не могъл да я реши и заградил произволен отговор, обаче аз като един математически инвалид също не се справих. Съава въпрос за задача от комбинаторика, нямам представа дали е била дадена и в България:

"Приятелката ми продиктува седемцифрения си тел. номер, но аз успях да запиша само шест цифри. Не знам коя цифра липсва и на кое място е, номерът може да започва и с нула. Колко поредици от седем цифри биха могли да са номерът на приятелката ми?" Отговорите са 55, 60, 62, 64, 68. Кой е верният и как би следвало да се реши задачата?

Сигурно има някакви кратки пътища, а не написване на безкрайни колони от цифри, което моят категорично е отказал да направи, но нашите не са учили абсолютно нищо от комбинаторика. Да не казвам кой клас е, че ми е неудобно. Математиката за даден клас в Германия по мои наблюдения е с около две години назад от българската, като всяка година сравнявайки с учебниците на наши приятелски деца виждам, че дистанцията се увеличава.

# 427
  • Мнения: 2 298
Според мен СМБ трябва да излязат с официално становище по въпроса. Пишете на СМБ на имейл: smb.sofia@gmail.com

На сайта на СМБ Сливен, съобщението е премахнато вече.

# 428
  • Мнения: 2 687
-

Последна редакция: ср, 25 мар 2015, 16:38 от arino

# 429
  • Мнения: 1 732
Според мен СМБ трябва да излязат с официално становище по въпроса. Пишете на СМБ на имейл: smb.sofia@gmail.com

На сайта на СМБ Сливен, съобщението е премахнато вече.

Това е добра идея!

# 430
  • Мнения: 353
сега разбрах, че дечицата 1-2 клас, които са поканени за нац.кръг, се явяват на задачите 3-4 клас. извиете, ако знаете всички, но казвам все пак, ако някой не знае, някой като мен Crazy

A откъде го разбра това? Миналата година синът ми беше класиран на нац. кръг на кенгуруто и не беше така.

# 431
  • Мнения: 2 687
абе изтрих си мнението. според мен тази жена (от офиц.инст.) може би не беше наясно за малките класове.
и аз виждам в нета за 1 клас национално  Crazy
ще питам пак  Crazy

# 432
  • София
  • Мнения: 12 243
Миналата година и моята дъщеря се явява на нац.кръг на кенгуруто, което сега е прекръстено на национално и задачите си бяха за първи клас.
Надявам се и тази година да участва и да се представи отново добре  Simple Smile

# 433
  • Мнения: 1 732
Според мен СМБ трябва да излязат с официално становище по въпроса. Пишете на СМБ на имейл: smb.sofia@gmail.com

На сайта на СМБ Сливен, съобщението е премахнато вече.

Това е добра идея!

Писах, върнаха ми следния отговор

"Информацията НЕ Е ВЯРНА!

5 точки се дават на задача 22 на темата 7-8 клас,

на всички участници, независимо какъв отговор са

посочили. "

# 434
  • Мнения: 66
ами така май е логично

както излезе условието за 3-4 клас си беше коректно....

Общи условия

Активация на акаунт