Грешките, които допуснах при отглеждане на децата си

  • 102 079
  • 505
  •   1
Отговори
# 30
  • Плевен
  • Мнения: 1 617
Детето ми е на 3 годинки и от скоро ходи на градина.Засега поне не се сещам нещо което да бях променила ако имах възможност,съответно сбъркала.По-скоро се радвам,че от малка обичам да следвам моето си мнение,независимо кой какво ми казва,дори лекар да е.Затова се радвам,че не се поддадох на дрънканиците на педиатърката на детето ми,че бебе се кърми на 3 часа със задължителна нощна почивка за стомаха.Благодарение на  това,че правех всичко наобратно каквото ми кажеше тя кърмих детето си съвсем успешно 2 години,без капака АМ да дам.Захраних в началото на 6-ти месец когато детето ми показа че е готово за друга храна освен кърма и с това смятам си спестих злоядството.Харесва ми,че възпитавам в него вкус към по-здравословната храна,и съответно да обича и яде много пресни плодове и зеленчуци.,докато много мои приятелки се оплакват,че децата им не ядат никакви плодове,какво остава за зеленчуци.Като млада майка бях малко по-лежерна по отношение на стерилизирането,гладенето и всички такива,затова бях и по-отпочинала когато излизахме на разходки.Засега не бих променила нищо,нито от бременността,нито след раждането на детето ми.По нататък ще видя какво ще стане,но засега съм доволна!

# 31
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
   Аз мисля, че моята грешка е, че и досега пие мляко през нощта, но не намирам начин да го спра този лош навик.  Confused Също при второто ще гледам да не го гушкаме толкова много, че дъщеря ми до преди 2 месеца ми заспиваше на ръцете и като я оставях се събуждаше. Нея от новородена всички роднини като я видеха и не я оставяха , все на ръце е била и това не е много добре.
   Също съжалявам, че понякога се изнервям и й крещя.  Embarassed

# 32
  • Мнения: 1 630
   За грешки, не знам, но определено не мога да се отърва от въпроса "А дали постъпвам правилно?" винаги, когато правя нещо и какви ще са последиците. Майчинството е изпит без конспект, явяваш се неподготвен, разбираш си оценката след 30 години и нямаш право на поправителен. Дано децата ни са достатъчно добри след време да ни простят грешките, волни или неволни, уж всичко за тяхно добро правим, но пътят към ада........знаете си.  Peace
   А иначе, все имам чувството, че майките в днешно време са много натоварени с информация, при това разнородна- "кърми го на поискване", "не, кърми го на 3 часа", "остави го да реве" , " не го оставяй да реве", "нека лапа, така си прави имунитет" ,"не го оставяй да лапа, ще се разболее", "ваксинирай го", "не го ваксинирай".....спокойно можеш да луднеш. И това е само началото.  ooooh!

# 33
  • София
  • Мнения: 5 658
С първото ми дете съм допускала основно грешки в захранването и храненето като цяло. Тогава нямаше информация, интернетът не беше широкодостъпен, педиатрите си караха по соц школата, та стържех ябълки и цедях в марли като изумена. Набързо приключихме и с кърменето, логично. Гладех дрешки като шашава, пък отвътре, пък отвън, така се правело. С второто ми дойде акълът в главата, имах възможност да се реванширам пред себе си за всички глупости.

# 34
  • Мнения: 509
   За грешки, не знам, но определено не мога да се отърва от въпроса "А дали постъпвам правилно?" винаги, когато правя нещо и какви ще са последиците. Майчинството е изпит без конспект, явяваш се неподготвен, разбираш си оценката след 30 години и нямаш право на поправителен. Дано децата ни са достатъчно добри след време да ни простят грешките, волни или неволни, уж всичко за тяхно добро правим, но пътят към ада........знаете си.  Peace
   А иначе, все имам чувството, че майките в днешно време са много натоварени с информация, при това разнородна- "кърми го на поискване", "не, кърми го на 3 часа", "остави го да реве" , " не го оставяй да реве", "нека лапа, така си прави имунитет" ,"не го оставяй да лапа, ще се разболее", "ваксинирай го", "не го ваксинирай".....спокойно можеш да луднеш. И това е само началото.  ooooh!

Абсолютно съгласна съм с теб за всичко и аз съм, като теб винаги мисля какво ще стане и си рисувам мечки най-различни  Tired

# 35
  • София
  • Мнения: 147
За грешки досега сериозни не мисля,че съм допускала.Кърмила съм и двамата до една година.
Малката сама се отказа,то и нямаше вече тъй като не се  събуждаше през нощта за кърмене.
Много съм ги гушкала и целувала, и продължавам все още в същия дух Laughing Мъжът ми се кара,че баткото е станал много лигав,при всяка трудност почвал да плаче,но аз мисля просто че такъв му е характера.
Мен друго ме притеснява като roxanna, че в училище баткото може да има проблем с по-буйни и невъзпитани деца.Той не е агресивен и е много добронамерен към всички.В парка когато ходим
се случва да попаднем на по-агресивни деца,той не знае как да реагира,и се чудя какво да му обяснявам и как да го възпитвам за да не го тормозят после в училище.

# 36
  • Мнения: 1 408
Много хубава тема! Чета и в някои постове откривам собствените си грешки. Първата и най-голяма грешка беше прекалено предпазливото захранване на сина ми. Той имаше жестоки колики в продължение на 9 месеца и изпадах в паника, когато трябваше да му предложа нещо ново, различно от млякото. В резултат на което в момента детето ми не яде много неща и водим война за правилното хранене. Ако някога имам второ дете, няма да подходя така, сигурна съм. И другата много голяма грешка е, че често си изпускам нервите за дреболии. Не се оправдавам, вината е изцяло в мен.
Не отчитам като грешка, че спахме заедно доста дълго време, че се приспивахме на ръце, на крака и изобщо както дойде, само да има контакт между нас, че го гушках много. Вече е голям, стига ми почти до рамото и много рядко ми позволява да го гушкам дори насаме. А ако има някой наоколо-абсурд. Това сега ми липсва. Често стоя до леглото му и го галя, докато спи. Така поне не може да ми избяга  Simple Smile  Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 19 326
Light power,
Сега видях, че си бременна Simple Smile
Скрит текст:
Аз едва ли мога да те посъветвам, защото е много отговорно решение, а и децата са супер различни, реагират различно, живеят в различна среда. Аз също се притеснявам и от двете възможности.
Използвай времето да четеш и да се информираш. Според мен не е казано, че човек трябва тотално да не ваксинира, но може да си прецени риска кога коя ваксина да сложи, коя да не слага,  да избере моновалентни ваксини или пък ако види реакции да ги отлага/ спира на мига, а не да се оставя лекарите да му замазват очите и т.н.
В нашия случай трябваше да ги спра още когато получи АД във втория месец (тогава се слагаха първите ваксини там) и в зависимост от това как се развива да решавам нататък.

Последна редакция: пт, 27 фев 2015, 15:21 от Пролетен дъждец

# 38
  • Мнения: 14 499
Не се сещам за такива грешки.

Само ми се струва, че трябваше да спазя правилото 40 дена след раждането да не се излиза навън, но то това повече за мен, отколкото за бебето.

# 39
  • Мнения: 35
    Аз не съм мама, но ще  кажа грешката на моята майка... А дано никоя да не я повтори Peace


В началото когато започна цикълът ми да идва, изпитвах ужасни болки... Припадах от болка, повръщах и винаги  "замръзвах" от болка...
Майка  ми  обръщаше внимание дотолкова колкото да се  погрижи за мен на физическо ниво - храна, лекарство, легло... Нито веднъж обаче не дойде да ме прегърне и да ме успокои... Тя точно тогава се сещаше за някоя моя "простотия" и ми го натякваше.... Сякаш на мен ми беше хубаво много...

 Преди две години ми се случи ужасно нападение, майка ми знаеше, въпреки това... точна тая вечер избра да се цупи и държи като малко дете  ooooh! защото като каза да я погледна за да ми покаже плат ( плат, моля ви се при положение, че аз все още не знаех на кой свят се намирам!) аз казах че ми е лошо #Crazy а иначе се погрижи за всичко да, но не се сети да ме прегръща...
За това се сеща само като й нося хубава новина и на празници, и пред младежи (б.р. - на 25 съм Peace )

Да не говорим че когато се срещаме с мои приятели, все ги окупира  ooooh! Сякаш е на тяхната възраст  Tired

# 40
  • София
  • Мнения: 928
Здравейте! Поздравления за прекрасната тема   bouquet Моето дете е на 2г и 8 месеца. Грешката, която допуснах е, че избрах да я нося в кенгуру вместо в слинг. А в слинг може и да се кърми, и детето заема много по-добра и естествена позиция на тялото, отколкото в кенгуру.
За ваксините също се укорявам  Confused Има ги всички задължителни, а много исках да не ги слагам, или поне не всички. За съжаление законодателството в нашата държава не ни дава право на избор.  Sad Бог да ни пази дечицата!  Praynig

# 41
  • Мнения: 496
Не се сещам за такива грешки.

Само ми се струва, че трябваше да спазя правилото 40 дена след раждането да не се излиза навън, но то това повече за мен, отколкото за бебето.
Стана ми интересно и ако е удобно, ще помоля да споделиш повече защо мислиш, че е грешка излизането навън преди 40тия ден след раждането.

# 42
  • Мнения: 21 571
  

За ваксините също се укорявам  Confused Има ги всички задължителни, а много исках да не ги слагам, или поне не всички. За съжаление законодателството в нашата държава не ни дава право на избор.  Sad Бог да ни пази дечицата!  Praynig



   След като не сте имали последици, или някаква негативна реакция, защо се укоряваш?
   Ваксинирала си детето си срещу тежки заболявания, както е редно, всичко е минало добре, струва ми се, че няма за какво да съжаляваш.

  Разбирам хората, за децата на които е - или впоследствие се е оказало, противопоказно и им съчувствам. но ми се струва, че от толкова приказки и мода яко започваме да се объркваме.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 902
Ванилина,потресох се Rolling Eyes

Хора,вие сериозно ли мислите,че това са грешки..захранили в 6-тия,вместо в 7-мия,кенгуру вместо слинг,излизане до 40-тия ден newsm78,дано само това да са ви грешките Peace

Аз отчитам за грешка това,че съм ужасно изнервена на моменти и си го отнасят децата doh

# 44
  • Мнения: 14 499
Не се сещам за такива грешки.

Само ми се струва, че трябваше да спазя правилото 40 дена след раждането да не се излиза навън, но то това повече за мен, отколкото за бебето.
Стана ми интересно и ако е удобно, ще помоля да споделиш повече защо мислиш, че е грешка излизането навън преди 40тия ден след раждането.

Мисля, че почивката 40 дни вкъщи допринася за по-бързото възстановяване на тялото и по-лесното сваляне на килограмите. Килограмите от бременността и свалянето им са свързани с хормоналните промени в организма и за да си протичат нормално тези процеси е необходима тази почивка Peace

Общи условия

Активация на акаунт