За щитовидната жлеза, пролактина и паническите атаки ?!?!?!

  • 39 313
  • 231
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 156
Благодаря ви ! Оценявам го Simple Smile

# 61
  • Мнения: 1 156
Сега нови изследвания : ТСХ 2,05 , което е сууупер, но пролактина отново е 65,99 Sad УЖАС: ( много ме е страх. Ще го повторя след около седмица или 10 дена и ще мисля тогава. ако е висок - ЯМР !

# 62
  • Мнения: 1 844
Катрин, какви са референтните стойности за пролактина?
Извинявай, но нямам време да се върна да прочета темата отново, затова питам - ти пиеш ли в момента медикамент за редукция на пролактина?
Колкото до ЯМР - няма лошо да го направиш, поне информативно ще се види имаш ли пролактином или не. Но евентуалното поведение за лечение няма да се промени - имаш или нямаш, то лекарствата са едни и същи. При правилно подбран медикамент и достатъчно дълъг прием, дори и да имаш аденом, ако пролактинът се редуцира, то аденомът ще започне да намаля размерите си.
Преди изследването на пролактин спазваш ли всички изисквания - да се прави на чист ден от цикъла, без секс поне 2 дни преди това, без пипане на гърдите предната вечер и поне 30 минути покой в легнало положение в лабораторията, преди вземане на кръв?

# 63
  • Мнения: 18 020
30 мин. в легнало положение в лабораторията  Shocked

Аз винаги стоя седнала 15 мин. преди убождането, въобще не виждам къде би могло да се легне  Rolling Eyes

Но от както пия Бромокриптин вече си е в норма

# 64
  • Мнения: 1 844
Принципно във всяка лаборатория си има кушетка Simple Smile
Ако по някаква причина сте избрала неотговаряща на изискванията лаборатория, сменете я.  Peace

# 65
  • Мнения: 1 156
нормата е до 29 нг/мл при не бременни Simple Smile
Аз не съм бременна съответно !

Не знам дали този път спазих условията, защото предната вечер бях на кратък масаж на гърба и бях легнала гола по корем, нз дали това се брой за пипане на гърдите, отделно пих чаша вино .... може би не трябваше  . Имам си и стрес Simple Smile

Ще повтарям пак май месец Sad

# 66
  • Мнения: 18 020
Принципно във всяка лаборатория си има кушетка Simple Smile
Ако по някаква причина сте избрала неотговаряща на изискванията лаборатория, сменете я.  Peace

В нашия град няма голям избор, но когато ходих и в по- голям град, по- тузарска лаборатория пак не са ме карали да лежа, не, постоях си 5-10 мин. и толкова Rolling Eyes

# 67
  • Мнения: 1 156
аз лягам винаги Simple Smile но не чак 30 минути. а 15-20. Но следващия път ще спазя всичко на 100 %

# 68
  • Мнения: 1 156
Ей това е верно , че имаш или нямаш лекарството е едно и също. Но пък една лекарка ми казва, че ако не е аденом , нямало смисъл да пия хапчета, което съвсем ме обърква. Възможно ли е от стрес ???
Ще гледам да се поуспокоя малко и пак да пробвам!Отделно преди изследването пих една седмица по 3табл.на ден валериан.... може ли да е повлиял и той : (

# 69
  • Мнения: 24
Ей това е верно , че имаш или нямаш лекарството е едно и също. Но пък една лекарка ми казва, че ако не е аденом , нямало смисъл да пия хапчета, което съвсем ме обърква. Възможно ли е от стрес ???
Ще гледам да се поуспокоя малко и пак да пробвам!Отделно преди изследването пих една седмица по 3табл.на ден валериан.... може ли да е повлиял и той : (
katrinkoleva, ако това ще те успокои, преди 10 години имах пролактин двойно над нормата, лекарката ми беше сигурна, че имам аденом, но ЯМР не установи такъв. Пих Бромокриптин за кратко, послед след може би 2-3г пак ми беше повишен и пак трябваше да го пия, но получавах неприятен страничен ефект и го спрях и изобщо повече не се занимавах с този проблем. От тогава насам винаги е бил в норма. Така, че не се плаши толкова много. И аз като теб съм с повишен TSH, но и от тироксина се отказах, защото се чувствам много зле от него. Чудно ми е дали си изследвала кортизол?

# 70
  • Мнения: 1 156
Ох, кортизол не съм изследвала .... Не знам .. аз нещо много емоционална съм станала....
Но съм само на 25г. Дори не съм раждала и ми писна вече от лекари. Сега ако изследвам кортизол и пък е висок... не ми се мисли .... ще има да мисля за куп други болести . които следват от високия кортизол Sad

# 71
  • Мнения: 18 020
Катрин, на твое място бих си пила деанксита  Peace
Съвсем сериозно ти казвам, аз също съм пила, половината от познатите ми са го пили, нищо не ни е станало.
Аз съм с доказан аденом и съм по- малко шашната от теб, споко бе, момиче  Peace


Преди години бях същата като теб, вземи се в ръце, не можеш да си представиш колко по- страшни неща можеш да си причиниш САМА

# 72
  • Мнения: 1 156
Simple Smile mersi raja_nikol
а ти имаше ли някакви симптоми за този аденом ?

# 73
  • Мнения: 18 020
Simple Smile mersi raja_nikol
а ти имаше ли някакви симптоми за този аденом ?

Не, абсолютно никакви, лекарката ми назначи ЯМР защото ме знае каква съм паника, да съм се кротнела  Mr. Green Кротнах се  Laughing
Открихме го съвсем случайно.

# 74
  • Мнения: 1 844
60% от жените имат аденом на хипофизата. Peace Е, по-добре без него, но и с тази "екстра" се живее и не е повод за паника. Simple Smile Аз също имам аденом, не е пролактином, но и аз съм тунингована. Crazy
Освен това имам висок кортизол. Два пъти над нормата. Simple Smile
Всички изследвания съм си ги направила съвсем профилактично, без да съм имала оплаквания.

Общи условия

Активация на акаунт