Отговори
# 60
  • Мнения: 76
Записче в новата тема.
Днес съм на преглед и нямам търпение.  Дано чуем силно сърчице!  Praynig

# 61
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
Сега ходя като плащам прегледите, взех направление от ЛЛ, но каза рано е.
което не само че е неморално, но и противозаконно, защото ЛЛ може да ти издаде обикновено направление за АГ, което ти позволява 2 безплатни прегледа, най-общо казано по 1 на всеки 15 дни, след като това направление изтерче, ЛЛ може да ти издаде ново направление и така докато влезеш в 12та седмица, когато да ти издадат направление Т9, което е по параграфа Майчино здравеопазване и позволява диспансеризация при желания от теб АГ-специалист, работещ със здравната каса .. или иначе казано лекаря ти те цеди като дойна крава ..

# 62
  • Мнения: 280
...аз си взех просто направление за гинеколог бях в 8 г.с на преглед и утре съм със същото направление на вторичен в 11 г.с, плащам си потребителската такса. Предполагам утре ако всичко е наред ще ме запишат на ЖК. 

# 63
  • Мнения: 133
Боже момичета,аз от 5г.с.нищо никъде не плащам.Генеколожката ми прати до ЛЛ за направление,което важи до края на бременността и потребителска такса дори не съм плащала.Но явно всеки практикува различно.

# 64
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Боже момичета,аз от 5г.с.нищо никъде не плащам.Генеколожката ми прати до ЛЛ за направление,което важи до края на бременността и потребителска такса дори не съм плащала.Но явно всеки практикува различно.
Ами това всъщност е нормалното и правилното, и аз си взех от ЛЛ направление за проследяване на бременността, даже ви споделих, че сестрата си помисли, че искам за аборт  #Cussing out, какви са тези такси и плащания, бременните не плащат дори потребителска такса (освен ако не ползвате някакъв пакет, за който сте си платили).

# 65
  • Мнения: 50
И аз отидох първия път с нормално направление за АГ и сега ще си вземам тип9 за проследяване и ще ме регистрират. Но здравното осигуряване покрива само 2 видеозона доколкото си спомнят, а останалите около 6 мес.прегледи си ги плащам, както и 4Д-то, само че на цена 40 лв. А тя ми пуска и 4Д изображения да се порадвам. Самия 4Д преглед струва двойно и е вече с диск с филмчета и снимки. Но както казах всеки доктор процедира различно и най-вече зависи от това в кой МЦ работи.

# 66
  • Мнения: 4
Здравейте момичета   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Честита да ни е новата темичка, страхотна е !
Моят термин го определиха за 24.10. и съм някъде 8г.с. и 4 дни.
Гади ми се доста Sick и повръщам през 3-4 дни #Cussing out. Не съм същата, но няма как...
На 27ми съм на лекар и чакам датата с нетърпение.
Съжалявам за всички момичета, които са напуснали темичката, но им пожелавам от все сърце скоро пак да видят две чертички и всичко да е наред !!!!

Усмихнат ден от мен !!!!

# 67
  • София
  • Мнения: 945
Момичета, надявам се всички сте добре в този слънчев ден  Simple Smile
Аз съм малко притеснена...пратих ММ да ми купи някои от лекарствата от аптеката, че са на свършване. Та там му се накарали жестоко, как така бременна ще пие Геритамин - в него има витамин А. А на мен ми го предписа д-р Огнянова, после и в Шейново и на д-р Тимева в Щерев казах, че го пия и никой не възрази, даже Тимева каза нещо от рода, че и тя щяла да го предпише, ако не съм пиела. Въпреки всичко се шашнах много. Някой дали може да сподели нещо за Геритамина?

# 68
  • Мнения: 266
И аз като Trinidat, нищо не плащам. Взех направление от ЛЛ, регистрира ме гинеколожката за ЖК и не плащам потребителски такси. По принцип не е редно на бременни жени да искат каквито и да било такси...Вече 4D и останалите специализирани прегледи си се заплащат, да.
Goldilocks,четох някъде в нета,че не се препоръчва прием на вит.А по време на бременност. В моите витамини има, и спрях да ги пия. Нищо ми няма иначе. Трябва да се поразровя по темата.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=208174

Последна редакция: вт, 17 мар 2015, 15:11 от Софи М.

# 69
  • Мнения: 3 595
На мен гинеколожката ми ми каза (а и на много места съм чела) в никакъв случай да не приемам витамини, в които има витамин А. Може да увреди плода каза. Това е, което аз знам, може би се обади и питай АГ-то си, защото и на мен странно ми се вижда.

# 70
  • Мнения: 367
Здравейте ,и ние се присъединяваме към вашата групичка.Термина 24.10 - от Варна - трета бременност.На 30 г съм.Бяхме на преглед и чухме сърчице,сега чак на 20,04 за регистрация и рутинните изследвания.Нямам много време да пиша,че си имам госпожица на 2 и кака на 7,но когато успявам ще съм на линия. Hug Леко бременеене на всички.

Последна редакция: вт, 17 мар 2015, 15:43 от Vania_84

# 71
  • Мнения: 923
За витамин А знам, че една бременна има нужда от 800 микрограма на ден. В никакъв случай не трябва да приема повече от 3,000 микрограма на ден, защото това може да увреди плода.
По принцип казват да не се пият витамини, в които има вит.А и да не се яде черен дроб. За пастет не повече от една филийка с пастет.

# 72
  • Мнения: 3 203
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=4934 Това намерих за витамин А, мисля, че е полезно. В моите витамини Пренатал също има витамин А. Общо взето не трябва да се превишава препоръчаната доза.

Сега видях, че сте обсъждали кой кога са записали на ЖК. Аз преди бях писала, но пак ще кажа, че и мен още не са ме записали на ЖК. ЛЛ ми беше издал направление, с което каза, че ме диспансеризира към даден гинеколог, който аз си избера и бях учудена като гинеколожката всеки път ми взимаше потребителска такса и отделно като си поисках снимка от УЗ ми казваше, че и тя струва 3 лв., което е пълна глупост. Но аз си плащах снимката, за да покажа на бъдещия татко как се развиват нещата, защото до сега все е на работа и не може да дойде с мен на преглед. Последния път АГ ми каза да отида след месец, т.е. когато съм вече в края на 13 г.с. тогава да отида с ново направление и тогава ще ме запише  ooooh! Още нямам картон, не са ми правили изследвания, освен взимане на кръв и ЕКГ. Направо съм на косъм да си избера друг гинеколог, просто тя ми почна болничните и не ми се занимава да ходя по други доктори  ooooh!

# 73
  • Мнения: 90
Здравейте момичета, аз днес се записах за избор на лекар и направихме 3-ти ултразвук и бебокът махаше с ръчички  Heart Eyes! Не съм очаквала толкова да се променил за 3 седмици. Слава богу докторката каза, че всичко е наред, че се развива по-бързо, направи и доплер и каза, че тоновете са ОК.
На 7.04 - пак на преглед и тогава и БХС ще правя.
Досега са ми взимали потребителска такса, но днес за пръв път - не.
Не ми се гади и повръща, но много ми се спи и съм много бавна и разсеяна в работата....

# 74
  • Мнения: 266
Прозерпина, къде се записа за проследяване? Много се радвам за хубавите новини Simple Smile))

Общи условия

Активация на акаунт