Вежди - грижа, оформяне, растеж :) - 2 тема

  • 145 958
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 9 991
И моите вежди, едната е добре, другата плешива. Рисувам с молив да до изравня и боядисвам с боя. Всичкото да ми е тамам до вежсите да сколасам. За сега не се сещам всяка вечер да мажа с нещо.

# 721
  • София, България
  • Мнения: 631
Аз мажа рациново масло ма миглите с четка като от спирала. По-скоро имах един гел за вежди (прозрачен) и като свърши измих хубаво тубичката и четчицата и напълних тубичката с рациново масло и си мажа миглите така, ако реша и веждите по същият начин мога Много е удобно

# 722
  • Мнения: 2 179
Чета ви от известно време с надеждата да намеря ЧУДОТО на бързия растеж на вежди ,но уви Grinning ...близо година си пусках веждите - различни бяха ,но пък бяха плътни ( в моите очи поне )
Срещам случайно позната ,която преди години ми беше спасила веждите и бях много доволна (сега като се гледам какво съм си причиняавала на веждите ме хваща срам,че и със самочувствие ги разхождах ..) та ми казва,че работи в салон и аз моментално си записвам час с надеждата ,че ще си имам еднакви ,оформени вежди - е да ,ама не! Всички усилия да не бутам веждите близо година бяха затрити ! Станах със различни и тънки,че и старателно подстригани вежди + това се наложи с стоя с лед вкъщи,защото бях адски нащипана, следователно и ранички имах
Виждам ,че ги боядисвате - и аз го правех, но (може и да си въобразявам) според мен това пречи на растежа им.

# 723
  • Мнения: 2 691
Аз днес боядисах моите. Ако успея да снимам ще ви покажа. Simple Smile

# 724
  • Мнения: 6 417
Ягодкаа, идеални изглеждат. Simple Smile

# 725
  • Мнения: 1 752
Ех, тези вежди...И с чесън и с лук съм мазала. Трудно се възстановяват. Какво правеха аз: след като се върна от работа, си ги намазвам със смес от масла и изстискан сок от чесън или лук. Мажа с клечка за уши и измивам, след час-два-три, като ви омръзне. Има ефект, но трябва да сте постоянни и поне 3-4 месеца да не спирате.

# 726
  • Мнения: 39 370
А стимуланта на Икаров за коса няма ли да даде резултат при веждите и милите?

# 727
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 473
Микроблейдингът пречи ли на растежа на веждите? Чувала съм, че където е минала иглата, повече косъм не расте. Вярно ли е?

# 728
  • Мнения: 6 939
И аз някъде го бях прочела това и оттогава не съм и помисляла за микроблейдинг Grinning

Аз мазах своите със Стимуланта, при мен имаше ефект.

# 729
  • Мнения: 166
Микроблейдингът пречи ли на растежа на веждите? Чувала съм, че където е минала иглата, повече косъм не расте. Вярно ли е?

Не, не пречи. Три пъти до сега съм си правила микроблейдинг - където мине иглата както казваш ти, може при самата процедура да паднат няколко косъмчета, но след това си растат такива. С редки косми съм на вежди и внимателно ги обледвам, защото и един да падне косъм си личи...

Микробледингът ме спаси, защото има места, където изобщо нямам и косъмче и няма и да порасне, заради друга форма, при която като тинейджърка си изскубах веждите. Освен, че са ми и по рождение редки и преди микроблейдинга бях все едно нямам вежди....

# 730
  • Мнения: 2 276
Не смятам, че боядисването пречи на растежа.
Боядисвам се от 20-тина години вече и не съм забелязала.
Растат ми дори много дълги косми, понякога до 3 см и се налага да ги подстригвам.
Имаше определено време, когято ги мажех с черо ямайско рициново масло, но това беше поне преди 3-4 години и то спорадично.

# 731
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Нали за микроблейдинг говорим? Откъде се намеси това боядисване? newsm78

# 732
  • Мнения: 2 276
Чета ви от известно време с надеждата да намеря ЧУДОТО на бързия растеж на вежди ,но уви Grinning ...близо година си пусках веждите - различни бяха ,но пък бяха плътни ( в моите очи поне )
Срещам случайно позната ,която преди години ми беше спасила веждите и бях много доволна (сега като се гледам какво съм си причиняавала на веждите ме хваща срам,че и със самочувствие ги разхождах ..) та ми казва,че работи в салон и аз моментално си записвам час с надеждата ,че ще си имам еднакви ,оформени вежди - е да ,ама не! Всички усилия да не бутам веждите близо година бяха затрити ! Станах със различни и тънки,че и старателно подстригани вежди + това се наложи с стоя с лед вкъщи,защото бях адски нащипана, следователно и ранички имах
Виждам ,че ги боядисвате - и аз го правех, но (може и да си въобразявам) според мен това пречи на растежа им.
От тук...

# 733
  • Мнения: 279
Микроблейдингът пречи ли на растежа на веждите? Чувала съм, че където е минала иглата, повече косъм не расте. Вярно ли е?
На мен ми казаха, точно обратното, че даже  микроблейдинга стимулирал разстежа на косъма. Било свързано с оросяването.

# 734
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 473
Микроблейдингът пречи ли на растежа на веждите? Чувала съм, че където е минала иглата, повече косъм не расте. Вярно ли е?
На мен ми казаха, точно обратното, че даже  микроблейдинга стимулирал разстежа на косъма. Било свързано с оросяването.


Не виждам как процедура. която прави разрези на кожата и ги боядисва отгоре с боя, как помага за оросяването? Малко като мит звучи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт