МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 59-та ТЕМА

  • 82 681
  • 750
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: X
Аз правя хляба си винаги с кисело мляко и ми харесва повече отколкото с прясно или сухо. Правила съм и в трите варианта. С айрян ми харесва най- много.
 

# 541
  • Мнения: 1 144
Само че сега в горещините не смея да слагам мляко, още повече ако е и на отложен старт.

# 542
  • Мнения: 334
Жармен, колко айрян слагаш?

Аз сложих 150 мл мляко и 150 мл вода и сега чакам резултата Grinning
Четох, четох и сложих този път брашно 550, а не 405, както обикновено.
С 405 ми става един зърнест такъв. С 550 надявам се да стане по-фин.
Да видим, ако не стане, имам време за още една врътка  Crazy

# 543
  • Мнения: 7 779
айрян се слага колкото искаш. може цялото количество течност да ти е с него , може и половината.
брашна от тип 500 надолу се използват предимно за сладкиши.

пп. само да попитам от какво мляко си сложила 150 мл  newsm78

# 544
  • Мнения: 334
Прясно мляко с 3,5% масленост.  newsm78
Пет лъжички, по 30 мл.вода на лъжичка, брей, докарала съм го по бебешката рецепта Mr. Green
Усетих аз, че нещо не е тамън с брашното, но това 405 е най-масово ползваното и затова я подкарах с него. Не става супер хляб, но става за ядене, малкият го харесва. Да видим с 550 какво ще се получи.

Последна редакция: ср, 29 юли 2015, 21:33 от MaryJane

# 545
  • Мнения: X
Аз слагам мляко на око в мерителната чашка - до 100мл - може и повече или по-малко и доливам вода за да стане нужното количество течност - за 500г брашно - 350 мл течност + 50мл олио. Дано не бъркам пропорции - хляб не съм правила отдавна .

# 546
  • Мнения: 7 779
Прясно мляко с 3,5% масленост.  newsm78

използвай кисело мляко

# 547
  • София
  • Мнения: 7 912
Аз също ползвам директно кисело мляко и се получава много по-добре. Даже последния път правих с биволско кисело мляко.

# 548
  • Мнения: X
Без добавка на вода ли ?

# 549
  • София
  • Мнения: 7 912
Последния път имах и едно яйце и го пускам първо да се разбие с яйцето и две супени лъжици олио. Отделно и водата с която съм активирал маята. После следя тестото и ако ми се наложи добавям още вода.

# 550
  • Мнения: X
Аз така правя тутманик - даже и без сиренето. Получава се нещо като солен козунак - има си конци и стига до капака почти.
  Аз меря с чашката слагам яйцето и сипвам кисело мляко до 350мл , олио около 50-100мл и брашно 4 чаени чаши - и добавям после ако има нужда.
  Става страхотно хлебче - меко като памук .
   Маята ми е жива и я активирам с малко захар и топла водичка - маята я сипвам в течността . В брашното слагам солта само отгоре . 
  Ако добавям сирене е след сигнала .
     

# 551
  • Мнения: 334
  food002

Ще пробвам и киселото мляко, и тутманика! Много вкусно стана с брашно 550, изядохме каквото остана по лопатката Mr. Green Как не съм се сетила по-рано да пробвам. Утре ще метна още един самун  smile3508

# 552
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
айрян се слага колкото искаш. може цялото количество течност да ти е с него , може и половината.
брашна от тип 500 надолу се използват предимно за сладкиши.

Само да вметна, че в едни други държави брашната се обозначават с други цифрички.

# 553
  • София
  • Мнения: 2 922
Щом се меси хляб за детска градина, не е ли по-добре да се потърси нещо от рода на типовите или пълнозърнестите брашна?

# 554
  • Мнения: 334
И аз повече харесвам пълнозърнестия, но поискаха бял. А моят бял с 405 хич не ставаше бял, затова реших да пробвам с 550 и стана по-добре.
Номерацията е по немския стандарт DIN и у нас така е възприет, само че при нас брашното за обща употреба е тип 500, а в Германия е 405 и затова стана леко объркване:) (по DIN 405 е за обща употреба, пък то се оказа за сладки, явно е била права Мария-Антоанета, като няма хляб, яжте пасти Joy) Това беше малко оф топик

Общи условия

Активация на акаунт