А коя книга четат в момента децата ви? - 5

  • 64 369
  • 751
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 865
На Майкъл Морпуго "Каспар" много се хареса на моите деца (на 8г.), но сами не успяха да я прочетат. Много описания има Wink

# 721
  • София
  • Мнения: 15 280
Моят син тази година си купи 6 книги на Майкъл Морпуго и чак участва (неуспешно) в томбола за екскурзия в чужбина. Изчете ги на един дъх (на 12г.)

Сега препрочита поредицата за малкия Никола.

# 722
  • Мнения: 7 107
Моята мома чете в момента :



# 723
  • София
  • Мнения: 7 242
"Сърце" на Едмондо де Амичис. Харесва й (8 г), но основно аз чета.

# 724
  • Варна
  • Мнения: 907
Моите и двамата ( тя-почти на 8, той- на 9 и половина) са на тема "Артур" . Тя - "Артур и минимоите", той- "Артур и забранения град".

# 725
  • Мнения: 2
Моят син тази година си купи 6 книги на Майкъл Морпуго и чак участва (неуспешно) в томбола за екскурзия в чужбина. Изчете ги на един дъх (на 12г.)

Сега препрочита поредицата за малкия Никола.

И ние си взехме книжки на Марпурго и ги докарахме до 4. Взехме си най-после Пеперуден лъв, защото тук много го похвалиха... Засега четем книжките  с удоволствие. Май ще ги съберем и ние до 6. От книжарницата ни казват, че до средата на април има време за томболата... Време за ваканция и хубави книжки! А за награда, щом ще ни пращат на екскурзия - добре!!!  Wink

# 726
  • Мнения: 8 264
Третокласникът прочете буквално на един дъх "Разбойници в Кардамоновия град". Рядко го обхваща такова въодушевление.
Първолакът чете " Бирлибан".

# 727
  • София
  • Мнения: 7 673
Първата самостоятелно прочетена книжка от първолака:

Шестокласникът започна Куджо и То, ама не е въодушевен и смени с

# 728
  • Мнения: 24 467
Малкият приключва с "Братята с лъвски сърца" на А. Линдгрен.
Аз не я обичам тази книга. Не съм му я препоръчвала. Той си я извади от библиотеката и я почти прочете. Каза, че му била интересна. Гледах да не му влияя, т.к. моето лично възприятие си остава просто лично и нищо повече. Май се получи.

# 729
  • Мнения: 1 865
Четат и двамата "Малкия Никола", " Неприятностите на малкия Никола"

# 730
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Моята  (8г.) много хареса "Академията на господин Мастилено петно".
Ще започва:

# 731
  • Мнения: 1 153
Моят син много хареса тези:


# 732
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Моята 9 годишна дъщеря се впечатли от:

Чернишка на Емилин Станев               Белия зъб на Джек Лондон          Приключенията на Туфо рижия пират
                                         

Пада си по животинките....   Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 733
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
В рамките на 1 месец прочете "Ласи" - Ерик Найт  и  "Белият жираф" - Лорън Сейнт Джон.  Peace

   
 

# 734
  • Мнения: 24 467
Малкият взе от библиотеката "Синът на Нептун" на Риардън



и искам да ви питам- проблем ли е, че започва от нея /пише, че е книга ІІ/, без да е чел предходната. Библиотекарката каза, че не било, а аз тези книги не съм ги чела и нямам поглед. Той я започна и сподели, че била интересна и не му липсвала част, но аз да попитам все пак вече чели и видели. Има ли голямо значение или да си я доизкара, а след нея да вземе І част?

Общи условия

Активация на акаунт