А коя книга четат в момента децата ви? - 5

  • 64 331
  • 751
  •   1
Отговори
# 735
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Според сина ми е добре да се четат последователно, имало връзка между книгите.

# 736
  • Мнения: 1 925
Започна "Виплала магьосникът" на Ани М. Х. Шмит.

# 737
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
Започна "Виплала магьосникът" на Ани М. Х. Шмит.
Да подсетя и за филма, ако... Simple Smile
Моята е чела книгата, ама още задържам филма, да задобрее със субтитрите.

# 738
  • София
  • Мнения: 44 226
Малкият взе от библиотеката "Синът на Нептун" на Риардън



и искам да ви питам- проблем ли е, че започва от нея /пише, че е книга ІІ/, без да е чел предходната. Библиотекарката каза, че не било, а аз тези книги не съм ги чела и нямам поглед. Той я започна и сподели, че била интересна и не му липсвала част, но аз да попитам все пак вече чели и видели. Има ли голямо значение или да си я доизкара, а след нея да вземе І част?
За мен е абсоютен проблем, книгите са свързани, герлои, сюжети и т.н. с продължения.
Да не говорим, че дори е проблем според мен ако не е чел първата поредица за Пърси преди това.

# 739
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Интересна поредица...  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes  Благодаря  Hug Hug Hug 
Ще я предложа на дъщеря ми.  Peace

Да разбирам, че:
поредицата Пърси Джаксън и боговете на Олимп
1. Похитителят на мълнии, 2005г.
2. Морето на чудовищата, 2006г.
3. Проклятието на титана, 2007г.
4. Битката за Лабиринта, 2008г.
5. Досиетата на героя, 2009г.
       + 
поредицата Героите на Олимп
1. Изчезналият герой, 2010г.
2. Синът на Нептун, 2011г.

... така са подред, нали???  Peace Peace Peace Peace

# 740
  • София
  • Мнения: 44 226
Да, има и разни допълнителни книги, както и  други поредици от автора, ако тези се харесат. На сайта на Егмонт може да ги видиш всички.

# 741
  • Мнения: 24 467
А някой от вас чел ли ги е? Понеже искам да попитам конкретни неща.

# 742
  • София
  • Мнения: 44 226
От първата поредица съм ги чела повечето, последните 2 частично.
От втората поредица, първата до средата и после някакви откъслячни глави само тук-там и току детето разказва по нещо.

Да кажем, че втората поредица може да се почне самостоятелно първата книга... някак...  може би ще се понавърже историята и пропуските, могат да се преглътнат, обаче от втора книга ми е абсурдно, там вече болезнено ще липсва и първата поредица и първата книга от втората.
Действието е достатъчно... хъм... активно в книгите и  сега например, той като е на  предпоследната книга, не може да ме накара и една глава да му прочета, защото толкова много съм пропуснала, че ми е супер тъпо и или трябва 2/3 от времето да ми обяснява кое как и защо или да чета някакви неща в пълно неведение.. така от никъде за никъде.

Та по-добре да не я почва така.

Последна редакция: вт, 19 апр 2016, 15:04 от Angel_Dust

# 743
  • Мнения: 1 925
Започна "Виплала магьосникът" на Ани М. Х. Шмит.
Да подсетя и за филма, ако... Simple Smile
Моята е чела книгата, ама още задържам филма, да задобрее със субтитрите.
Мерси  bouquet, ще потърся и филма.

# 744
  • София
  • Мнения: 4 059
А някой от вас чел ли ги е? Понеже искам да попитам конкретни неща.

Питай. Simple Smile Заради хлапето изчетох всичко на Риърдън, издадено у нас.  Embarassed

# 745
  • Мнения: 24 467
Благодаря. Ще ви питам челите, тогава- ако може накратко да ми посочат какъв е сюжетът, героите и едни и същи ли са те във всичките книжки.
Освен това конкретно ме интересува, т.к. синът е на 9 г., скоро ще прави 10, има ли някакви проблеми в езика или нещо неподходящо за него. Аз нямам възможност да чета поредицата. Имам си мои книги купища, както и друга работа, затова пробвам "на готово" да черпя опит от знаещите.  Simple Smile

# 746
  • София
  • Мнения: 44 226
Книгите са точно за тазе възраст според мен и няма никакви проблеми с език и т.н. Аз почнах да му ги чета когато беше на 8 години.
Сюжет - може би ако прочетеш това ще ти стане горе-долу ясно https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B8_%D0 … D0%B8%D0%BC%D0%BF
Героите са едни и същи, но пък постепенно се прибавят нови и нови и ако в първата поредица главните ни герои са само деца на гръцките богове(и самите богове), то във втората поредица се появява и лагер с децата на римските такива.. ще му липсва много знание за  герои, митология и т.н.

Ако чете на ел. носител всичките ниги ги има из нета.

Абе малко е като да хване да чете направо 5-та книга на Хари Потър (ако ти е по-познато), не върви някак Wink

Последна редакция: ср, 20 апр 2016, 11:04 от Angel_Dust

# 747
  • Мнения: 24 467
Благодаря.

# 748
  • София
  • Мнения: 4 059
  И аз подкрепям, че книгите са добри.  Peace Те промениха отношението на сина ми към художествената литература. От крайно нечетящ стана запален читател.  Sunglasses Леки приключенски романи с доста магия са, няма да извлече сериозни житейски поуки  Whistling , но се четат с удоволствие.

# 749
  • София
  • Мнения: 12 248
Много благодаря и аз за информацията за тази поредица. Явно това ще е следващото, което ще сваля на големите и се надявам да се запалят по нея.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт