Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Как превъзмогнахте страха си от шофиране? Полезни съвети....

• 55 969
  • 403
  •   1
Отговори
# 345
  • София
Инструкторите не са хипнотизатори, та да премахнат с вълшебна пръчица страха. Майката му е практика, карате, страхувайки се. Опит и само опит.
Полигонът е за техника, но не замества улицата.

# 346
Много ясно как - с алкохол. Цапваш две ракии и караш без никакъв страх, направо си като Шумахер.
При страх от шофиране само това помага - две ракии и си готов да караш без никакъв страх вече.

# 347
  • Бургас
За съжаление само практиката може да ви научи.Каране из кварталите..Така ги виждам аз нещата.Ще се справите!На наша  позната,шефа и беше казал,че трябва да изкара книжка.До такава степен не искаше и се тръшкаше,че беше готова без малко да напусне.Стана тя шофьор и сега не слиза от колата.Като тръгнем да и припомняме какво е било,все отговаря,че е говорила глупости и страховете и са били неоснователни.Сега и е смешно даже.

# 348
  • София
Много ясно как - с алкохол. Цапваш две ракии и караш без
Какви, големи ли?  Joy Joy
2-3 глътки наистина успокояват нервите и е по-лесно.
Ей сега ще ни наскачат възмутени

# 349
  • густо майна Филибето
Карайте си от самото начало своята кола, с шофьор до вас, който умее да учи. В началото има много ситуации, които не могат да се предвидят от млад шофьор. А и трудно се свиква от една кола на друга. Карайте по един и същи лесен маршрут много пъти, преди да включете друго. Когато се возите при някого, следете пътя и разпитвайте.
Не знам доколко ще помогне инструктор, те обикновено не обясняват, а повтарят - първа, втора, трета, надясно, наляво. И спасяват от глупости. А ти стоиш и се чудиш какво е станало, защото друг натиска спирачката.

# 350
  • София
Много съм съгласна с последното мнение на Ljuboznatelna. По време на курсовете повечето неща бяха джас-прас, не знаеш нито какво е станало, нито защо... аз мисля за скоростите, той ми мести волана, за да пропуснем шахтата, аз се шашкам... Grinning и т.н.

Иначе за София, ако не ви е далече до Бухово да ходите, там има писта, която не е окупирана. Или поне до миналата есен не беше.

# 351
Започнах да шофирам веднага след като взех книжка с голямо удоволствие и желание.Неувереността и страха дойдоха след години практикуване като виждам как карат, започнах да очаквам да ми изкочи някой в моето платно на завоя или да ме помете джип докато съм със 140 км/ч.в бързата лента на магистралата...

# 352
  • Бургас
Май и аз съм за тук имам книжка почти от 2 години, колата си я купих преди година и половина, нямах страх тогава, веднага се качих, карах от града в който я купих до съседен около 30 км, валеше, а чистачките бяха зле, но не се притеснявах, пристигнах, спрях на едно място и си отдъхнах. Звъннах на приятел, че съм пристигнала, той веднага ме застави да ги взема с още 2ма от улица в центъра с паркирали коли от страни и движение, тогава минах близо до паркирала кола и си ударих дясното огледало, чак падна, много се стресирах, особенно като се качиха 3мата и мрънкаха, единия ми обясняваше какво да правя като на бавно развиваща и много ме дразнеше, от тогава малко ме е страх да карам из града, имам и след това 2 произшествия на паркинга, удирания на коли, но все на видно място с много публика. Като цяло има ли някой при мен ми е притеснено. Извън града си карам спокойно,както и по магистрали, нямам проблем, в града вече също се справям,но с паркирането ми е много трудно, точно заради него не ми се шофира, мисля си да отида някъде на празен паркинг да се упражнявам, но няма къде. Просто ми е много трудно да преценявам разстоянията, ако някой е зле като мен с разстоянията и нещо му е помогнало нека сподели. Честно казано ми се и стува, че клетките по паркингите са много малки, колата ми не е голяма, а не ми се мисли за хората с джипове, може и това да ми е проблема мисля, че е малка и на всякъде ще мине и ще се събере, ама не е така.

# 353
  • Наблизо
Ели и аз бях зле с паркирането.Реших си проблема с парктроник и камера за задно виждане.Доближа се - пищи.Има!дори такива,които се паркират сами.Моята не я взех такава,че сме в едно селце и така или иначе е тясно,номи това е вариант.

# 354
или да ме помете джип докато съм със 140 км/ч.в бързата лента на магистралата...
По магистралите в България няма такова място "бърза лента"
Добре всички шофери и шоферки да го научат и запомнят. Ако карате непрекъснато в лявата лента за изпреварване сте в нарушение на ЗДвП

# 355
  • sofia
Еличка, правилно си усетила, че някои клетки за паркиране са прекалено тесни. Вариант за трениране е паркинг на не много натоварен супермаркет в подходящи часове. На прима виста се сещам за Кауфланд в Дружба и в Слатина.

Вие пък, къде видяхте магистрали в България Joy По Тракия има едни НОВИ отсечки, при които дясната лента е като трасе за офроуд тест драйв на ходовата част. Чак ми става жал за тировете, които се движат по нея. Най-любим са ми табелите предупреждаващи за неравности по магистрала .....Close

# 356
Честно казано и аз имам страх от шофирането. Придобих го след 2 произшествия. Но от скоро карам, както са казали в предишните коментари - на къси разстояния, по познати пътища и страхът намалява. По-скоро вече имам едно наум и карам с още по-повишено внимание.
Може би наистина това е номерът. Да продължаваш да шофираш. И страхът изчезва. Така че, не се отказвайте, а си дайте необходимото време.

# 357
Първо си изясни дали е страх,че ще се пребиеш,или притеснение,че ще ти бибиткат..
Ако е второто,сядай смело и да не ти пука..
Имам една дружка,весело безгрижно блонди..Преди години,тъкмо взела книжка,колата и угасва на кръстовището при Университета(СФ)..Пиков час,лудница..Почна се  с клаксоните,псувните..Девойката демонстративно слезе от колата с едно шише вода,напи се едно хубаво,изплакна си очите,а ние от вътре я гледахме като телета..После си се качи в колата и заяви"много жега тука бе,тоя климатик е скапан"..Много ме впечатли с непукизма който демонстрира.

# 358
  • София
На мен като млад Mr. Green 42 г. шофьор ми свърши горивото на паметника Левски. Беше доста поучително, оттогава винаги си правех сметката (и сложих газова уредба).

# 359
Mr.Smith
Извинете, забравила съм да напиша докато изпреварвам в бързата лента със 140 км/ч.
Но който иска ме е разбрал, който си търси заяждане също го намира.Хубав ден

Последна редакция: ср, 15 май 2019, 14:43 от Came lita

Общи условия

Активация на акаунт