Въпроси към модераторите и администраторите

  • 1 721 494
  • 17 866
  •   1
Отговори
# 12 015
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Точно това, което пита Елпис, влязох да попитам и аз?! С какво постът ми по-долу нарушава правилата, че беше изтрит? Иначе въпроса на Бибит, на който отговарям, и коментара на *precious си стоят...

Цитат
Цитат на: Бибит в ср, 02 дек 2020, 19:42
Цитат
Цитат на: precious* в ср, 02 дек 2020, 19:37
Цитат
И според мен е доста преекспонирана истерията с ДО. "Заложници", " жертви", "затворени", айде няма нужда. Все пак децата си стоят в къщи, не в някакви лагери. Никой никого не е затварял, нито сега нито през пролетта.
Колко време им се събира на учениците в България присъствени училищни занятия през 2020?

2 месеца и половина. Поне във Варна, в началото на годината още от края на януари бяха в грипна ваканция, продължиха февруари и март вече дистанционно. Тази година в училището на голямата минаха на ДО в началото на ноември. Т. е. януари, октомври и половин септември са били присъствено. При сина ми - малко повече - излязоха в ДО една седмица преди официалното обявяване за всички.

precious*, ти в България ли беше през пролетта, че да казваш кой и как е бил затворен? Децата ми си стояха вкъщи точно два месеца, без да излизат. Парковете бяха затворени, детските градинки бяха забранени, градът беше барикадиран с КПП. Трябваше да се шматкаме безцелно по улиците, за да се разхождаме, дори не можехме край морето да отидем. Да не говорим за абсурдния период, в който не можехме да излезем заедно петимата, заради ненормални ограничения - явно трябваше едното дете да продължава да си стои вкъщи или да излизаме на смени... Точно неадекватното плашене, абсурдни глоби и липсата на апокалипсис през пролетта и лятото доведоха до нежеланието на голяма част от хората да спазват каквито и да е мерки сега.  През цялото време слушах и четях как говори английската кралица, Меркел, премиерите на Австралия, Австрия, Тайланд и много други - "заедно ще се справим", "силни сме" и др. подобни, а тук ни третираха като "тулупи", "маргинали" и какво ли още не. Без никакъв план и стратегия какво ще се случи след безсмисленото затваряне... Тъжна картинка сме.

Цитат на: marzeliva в ср, 02 дек 2020, 19:49
Цитат
Аз съм на 100% убедена, че много хора роптаят срещу ДО, изтъквайки "поражения" върху детето, но всъщност се крият зад тази измислена причина. По-скоро не им се занимава да са с детето си цял ден вкъщи.Не казвам, че всички са така, разбира се. Но има такива хора и те не са малко.

Нямам нищо против да се занимавам с децата си, но не и когато се налага да работя, дори и хоум офис. От пролетта насам работните ми дни са, вместо 8-часови, 10-12 часови. Цялата ми отпуска се изпари, уж съм я използвала, а реално ползвах само 5 дни през лятото. ММ си ходи на работа присъствено и в момента. Аз съм вкъщи с трите деца, работя по цял ден (снощи - до 1 ч. откарах Sad ), как точно се предполага да се занимавам с обучението им?! Особено на това в предучилищна група?! През пролетта се бях побъркала - всеки ден правехме нещо с гланцови блокчета, снимахме клипчета, рисувахме... всъщност, освен моята си работа, вършех и работата на учителките от ДГ... а се водех в отпуск... Синът ми е 5 клас, той е от децата, които добре се справят с ДО, но пък е по цял ден на компютъра - ако не учи, играе игри с приятели. Да не мислиш, че ми харесва?! Да, ама, като го отлепя от компютъра, започват да играят шумно с малката, а аз съм в срещи постоянно, някои от тях международни, няма как да обясня тези крясъци из къщата... На голямата ми дъщеря ДО хич не й се отразява добре, не го приема сериозно, намали си успеха, а е 10 клас. Ама да, роптая, защото се крия "зад тази измислена причина", че има "поражения въху детето".

Има поражения и те ще се видях след години - върху децата, върху нас, върху социума, като цяло. И ще са доста по-сериозни от ковид пораженията, за съжаление...

А и, принципно, ако всеки ставаше за учител, нямаше да има нужда от такава професия. Това е изключително трудна работая, не случайно, трябва да има призвание човек, за да върши, както трябва. Няма как да се очаква, че родителите ще щракнат с пръсти и ще заместят учителите...


Най-малкото е неуважение към потребителите на форума - писала съм доста, структурирала съм си поста, за пореден път не мога да разбера защо е изтрит?!!!

Последна редакция: чт, 03 дек 2020, 16:44 от chockolina

# 12 016
  • Мнения: 14 072
Къде си намирате изтритите отговори, че ги цитирате тук? Любопитно ми е просто.

# 12 017
  • Мнения: 46 508
С какво постът ми по-долу нарушава правилата, че беше изтрит? Иначе въпроса на Бибит, на който отговарям, и коментара на *precious си стоят...
Премахната е цялата дискусия. Няма как да стане едновременно, затова в определен момент част от постовете все още са били в темата.

Многократно напомнихме, че за ДО е създадена отделна тема, в която въпросът се разглежда подробно.
https://www.bg-mamma.com/?topic=1275651

Постове, с които се всява паника с недоказани последствия върху деца, се премахват.

Такива, в които умишлено се преувеличават официалните за страната мерки, също. В България, за разлика от много други държави, излизането винаги е било разрешено и въпрос на личен избор, без това да е обвързано с разрешение, конкретна дейност или ограничен радиус.

# 12 018
  • Варна
  • Мнения: 11 340
ОК, НСЧ, да кажем, че дискусията е била премахната. С другите две твърдения/обвинения изобщо не съм съгласна - нито всявам паника с недоказани вреди (има редица публикации на психолози по темата), нито пък съм преувеличила нещо в поста си, споделила съм личните ни преживявания покрай затварянето пролетта - и те са субективни и абсолютно реални. Няма нито едно измислено нещо в твърденията ми, дори и тези, които цитират обръщенията в този период към редовия българин от управляващите.

Както и да е. Благодаря за отговора!

# 12 019
  • При семейството си
  • Мнения: 6 585
Не се сърди, човече, кога беше премахната тази дискусия, след двата последователни наши поста, въпроса в тази тема с Чоколина. Кога премахнахте нейния пост? Колко време стоя пост на потребител, в който индиректно нарича други потребители „малоумни“?
Обясненията за всяване на паника…Преди да изтриете въпросният пост на Чоколина, който визирах в последното си питане, цял ден стояха постове как линейки в Пловдив хвърчат на всеки половин час (всъщност единият пост още е в темата).
Има, стоят постове и в тази тема с питания за симптоми, направа на тестове и подобни, въпреки наличието на другата тема – Сблъскалите се с вируса.
Пост 3453 е абсолютен спам по темата.
Моля Ви, не ни подценявайте чак толкова.

# 12 020
  • София
  • Мнения: 24 839
Отново имам реклами на китайски и разни други езици- немски и чешки  най- вече.
Не ходя по чужди сайтове, не пазарувам по света.
Моля, оправете проблема.

# 12 021
  • София
  • Мнения: 5 712
Здрасти Simple Smile
Имах глупостта да публикувам кратък пост в тема, която като видях как се разви, определено не ме интересува!
Поне 20 пъти натиснах "следи/следено", но в нито една от позициите не спират да ме известяват за всеки пост, а темата е доста активна и е страшно досадно...

Моля за помощ! Hug

# 12 022
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
след като си я отказала (с кошчето), повече не влизай в нея, дори само за да видиш, че някой е оценил мнението ти.
Wink

# 12 023
  • София
  • Мнения: 5 712
От снощи досега достатъчно време ли е? Едва днес опитах да цъкам следи/недей Wink

Щото би трябвало, този бутон да работи веднага! Какъв е смисълът от него, ако не е така!?

# 12 024
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ами не става със следи/следено, няколко пъти е описвано тук в темата. Отговорите не ти идват, защото следиш темата, а защото си писала в нея. Отиваш на Нови отговори и вдясно от заглавието има кош, натискаш го и така ще спре известяването. Описаното обаче трябва да го направиш в пълната версия, в мобилната няма такава опция.

# 12 025
  • София
  • Мнения: 5 712
ок, благодаря! Hug
Просто за пръв път ми се случва и си мислех, че съм открила топлата вода с бутончето! Wink

И все пак да попитам, тоз бутон тогава, каква функция изпълнява, ако не посочената изрично в/у него!?

# 12 026
  • Варна
  • Мнения: 25 236
С него може да следиш теми, в които не си писала Simple Smile

# 12 027
  • София
  • Мнения: 5 712
Благодаря! Simple Smile

# 12 028
  • Мнения: 2 004
Проблемът, за който писах преди дни с темата за "Фермата" , сега  забелязах, че го има и в темата за "Игри на волята".
Когато кликнеш на известие за оценен като полезен твой пост, известието за нови отговори изчезва.

Последна редакция: пт, 04 дек 2020, 14:22 от Лайка

# 12 029
  • София
  • Мнения: 14 672
Проблемът, за който писах преди дни с темата за "Фермата" , сега се забелязах, че го има и в темата за "Игри на волята".
Когато кликнеш на известие за оценен като полезен твой пост, известието за нови отговори изчезва.
Е, ти от следващите отговори не разбра ли, че проблемът е в целия форум, от две седмици се оплакваме и не е оправено.
Единственото спасение е първо да прочетеш новите мнения и след това да отвориш лайковете.

Общи условия

Активация на акаунт