Въпроси към модераторите и администраторите

  • 1 743 827
  • 18 059
  •   1
Отговори
# 1 485
  • Мнения: 36 161
Предпочитам да не го правя, защото първият пост от темата в Клюкарника вече няма да бъде първи пост в слятата тема. По-скоро ще наглеждаме темата за удължаване на учебната година и евентуално ще трием/местим следващи офтопик постове.

# 1 486
  • Мнения: X
Благодаря. Малко модераторска намеса отвреме-навреме няма да е излишна. Темата често се отплесва в неподозирани посоки.

# 1 487
  • Мнения: 324
Може ли да знам какво се случва с лентичката ми? До вчера беше 3г. 11м., а днес е 3г. 10м.

# 1 488
  • София
  • Мнения: 3 272
Пиша за едно странно поведение на сайта. Все се каня да ви пиша и забравям.
Преди известно време - не повече от месец - бях излязла от профила си в сайта от личния ми лаптоп /никой освен мен не го ползва/. Пиша горе в браузъра bg-mamma.com и когато влизам в сайта се оказвам в профила на някаква друга потребителка. Първите 2-3 минути не се ориентирах, че профила не е мой, но като влязох в личните съобщения видях, че не е моя профил. Първо не можах да разбера какво става и отворих 2-3 съобщения, в които се коментираха бебешки храни и неща свързани с бременност и вече бях сигурна, че не е моя профил. Честно казано, реших, че има някакво нахлуване в компютара ми, от който извършвам често инлайн разплащания и направих глупостта бързо да изляза от този профил и даже не обърнах внимание на точното профилно име. Не мога да си обясня как е възможно това. Няма никакъв начин някой да е използвал компютъра ми без мое знание, защото това е служебния ми компютър, кабинета ми се заключва и без мен никой няма достъп там.
Вие имате ли обяснение на това. Вече ме е яд, че не влязох да разгледам самия профил и да видя повече подробности за да мога и на вас да съм полезна, но в момента, в който се усетих просто се изплаших.




Извинявайте, че се намесвам без да съм администратор, но смятам, че това няма как да стане, ако никой не е влизал през този лаптоп.
Ако беше хакерска атака, щеше да е влизано във твоя профил, а не обратното.
Случвало ми се е абсолютно същото, влизам си уж в моя профил( не излизам от изход, защото уж само аз си ползвам лаптопа) и попадам в нечий друг профил. После разгледах публикациите от този профил и по изнесените факти в тях, разбрах, че става дума за моя колежка. Влизала без да ми каже от моя лаптоп Simple Smile

Бих била съгласна, ако това е възможно. Но не е. Нямам колежка. Кантората е моя. Никой няма достъп -физически до компютъра. Абсолютно никой. А и аз влизам почти всеки ден в сайта. Не е като да не съм влизала отдавна.
Единственото ми обяснение е да е имало някакъв временен бъг. Не съм IT и не мога да го обесня по друг начин.

# 1 489
  • Мнения: 25 884
Никой няма достъп -физически до компютъра. Абсолютно никой.

Чистачка? Охрана? Системен администратор?
Паролата на рутера сигурна ли е? Нещо много по-сложно от 1, 2, 3, 4 ,5? Изключваш ли го, докато те няма?
Има много начини да се проникне в един компютър, не е задължително да има физически достъп.

# 1 490
  • София
  • Мнения: 3 272
Никой няма достъп -физически до компютъра. Абсолютно никой.

Чистачка? Охрана? Системен администратор?
Паролата на рутера сигурна ли е? Нещо много по-сложно от 1, 2, 3, 4 ,5? Изключваш ли го, докато те няма?
Има много начини да се проникне в един компютър, не е задължително да има физически достъп.

Чистачката идва, само когато я повикам и съм там, т.е. Не остава сама, а и тя е една пенсионерка, която едва ли знае за БГ мама. Такова нещо като системен администратор няма  Mr. Green както и охрана. Наистина няма как някой да е влязъл.  Паролата на рутера е цифри и букви и не лесни за налучкване.  Но с последното ти предложение удари десетката  Simple Smile Често оставям включен компютъра, защото излизам с намерение да се върна, срещета например се проточи и направо си тръгвам и така компютъра остава включен.
 bouquet

# 1 491
  • София
  • Мнения: 5 606
Е, да бе, някой ти е седнал на компютъра, за да влезне в бг-мамма.

# 1 492
  • Мнения: 11 003
Да, бе, някой ще хакне компютъра и ще влезе в бг мама.
Странно, че не си видяла, чий е бил профилът.

# 1 493
  • Мнения: X
Никой няма достъп -физически до компютъра. Абсолютно никой.

Чистачка? Охрана? Системен администратор?
Паролата на рутера сигурна ли е? Нещо много по-сложно от 1, 2, 3, 4 ,5? Изключваш ли го, докато те няма?
Има много начини да се проникне в един компютър, не е задължително да има физически достъп.

Чистачката идва, само когато я повикам и съм там, т.е. Не остава сама, а и тя е една пенсионерка, която едва ли знае за БГ мама. Такова нещо като системен администратор няма  Mr. Green както и охрана. Наистина няма как някой да е влязъл.  Паролата на рутера е цифри и букви и не лесни за налучкване.  Но с последното ти предложение удари десетката  Simple Smile Често оставям включен компютъра, защото излизам с намерение да се върна, срещета например се проточи и направо си тръгвам и така компютъра остава включен.
 bouquet

Магнолия, пазиш ли си историята? Ако можеш през историята, да намериш чуждия профил, да изчетеш публикациите, може и да се сетиш за кого става дума.
Другият вариант, който ми идва на ума е, да е станало някаква връзка с компютри в района пред безжичната мрежа. Преди няколко години като си бях купила нов лаптоп, за пръв път ползвах новия Уиндоус. Къде пипах в настройките на мрежата и ми излязоха на монитора някакви имена, които се оказаха на потребители в моя район. Не знам какво съм натискала и на какво съм се съгласявала, но май бях си свързала с тях по някакъв начин и после ми се накара момчето, което ми качваше уиндоуса, че по този начин съм споделила цялата си информация с другите Laughing

# 1 494
  • Мнения: 3 159
Не, че е нещо кой знае какво, но до кога тази тема ще е "закована" или "заключена" , не знам точно как се води на първа страница в "Проблемно забременяване"

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=799139.0;topicrefid=19

# 1 495
  • София
  • Мнения: 7 976
Забранени ли са офтопиците в различните теми и къде е написано това, за да го прочета?

# 1 496
  • Мнения: 36 161
Забранени са - т. 6 от Правилата на форума. Изключение правят спамо-чат темите. Темата Да си поговорим за домашната шунка и шунковарите, пък и за други неща - ТЕМА 2 не е спамо-чат.

# 1 497
  • София
  • Мнения: 7 976

Известни отклонения от темата все още не са спам нито чат. А иначе и там съм ви отговорил.

# 1 498
  • Мнения: 36 161
Благодаря, видях и другия Ви отговор.

# 1 499
  • Мнения: 324
Може ли да знам какво се случва с лентичката ми? До вчера беше 3г. 11м., а днес е 3г. 10м.

От днес е 3г. и 6м. #Crazy ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт