Помощ за избор на лаптоп

  • 137 160
  • 1 528
  •   5
Отговори
# 855
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Лаптоп с 4 ГБ памет и NVMe SSD е МНОГО по-пъргав от такъв с 8 ГБ памет и с твърд диск. Освен това, когато процесорът е твърде слаб или системната памет не достига, NVMe SSD допълнително ускорява нещата, защото позволява изключително бърз пренос на данни. Ако на негово място има твърд диск, той се явява бавното звено в цялата машинка и с такъв случай спасението е да имаш 8-16 ГБ системна памет.

 Аз още преди две години останах изумен колко по-бърз може да е стар двуядрен лаптоп с 2 ГБ DDR3 памет, само защото му сложих SSD. Имайте предвид, че когато системната памет е под 4 ГБ, част от операционната система бива подготвяна за работа и разпределена из твърдия диск или SSD. И ако няма SSD, нещата стават плачевни, защото твърдият диск е прекалено бавен и преносът на данни за Windows е тромав и свързан с постоянно зареждане и изчакване на нещо.

# 856
  • Мнения: 184
Това ми е ясно... За това искам лаптопа има и SSD и HDD. На SSDто ще си сложа операционната система а на механичния ще си съхранявам данните.

# 857
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
 Това е идеалният вариант (и моят лаптоп е така), само че цените в последната година са силно надути, защото има повишено търсене покрай този смахнат вирус... Преди две години си купих модел, който през това лято видях да се продава с 300 лева по-висока цена... В момента в родните магазини има количества застояли модели от 2015 г. насам на невъобразимо високи цени. Пълно издевателство над потребителя... По-лошото е, че има неосведомени хора, които купуват стари модели на "нови" цени и не подозират как биват мамени по този начин.

# 858
  • Мнения: 184
И аз забелязвам, че цените са страшно надути. Давам за пример този лаптоп, който взех на майка ми миналата година за 700лв - https://ardes.bg/product/acer-aspire-3-a315-41-r6r0-nx-gy9ex-003 … 8gb-250ssd-118250

Не е лош и върши работа, въпреки че има малко проблеми с драйвъри на видео карта, замръзва екрана понякога... И се чува шум от вентилаторите, които почти никога не са тихи незнайно защо... не се натоварва много компютъра ама като съм го тествал за видео чат например микрофоните го хващат този шум и е много неприятно... Та за това се чудя дали да е Acer ако всички вентилатори са така...
Ама то марка ли да подбирам какво... много са високи цените. Мислех че е заради черния петък ама не знам. Ако поизчакам с още някой месец има ли надежда да спаднат. Миналата година толкова много модели намерих с този вариант SSD + HDD на доста прилични цени, а сега над 1000лв някакви геймърски ми излизат, а аз за игри няма да го ползвам.

# 859
  • Мнения: X
А аз по-принцип искам минимум 8 гб рам както съм написал по-горе.
Защо?

# 860
  • Мнения: 184
А аз по-принцип искам минимум 8 гб рам както съм написал по-горе.
Защо?
Ползвам хром за браузър, нямам вариант да ползвам друг... А хром заема много рам памет. В момента съм с 4 гб и се задъхва при 5-6 отворени прозореца... Отделно имам и антивирусна Malwarebytes premium която най-вероятно ще я изполвам и за следващия ми лаптоп защото имам лиценз, а Malwarebytes също взема не малко ресурс.

# 861
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
 Антивирусна програма не съм използвал над 10 години и на няколко машини нямам никакви проблеми с вируси и други вредители.

# 862
  • Мнения: 184
Антивирусна програма не съм използвал над 10 години и на няколко машини нямам никакви проблеми с вируси и други вредители.
Понеже често влизам в така да се каже съмнителни сайтове (с онлайн филми, сериали) съм преценил че е по-добре да имам антивирусна. Имаше период в който доста често откриваше разни вируси... Но имам и разни кракнати програми и да... Предпочитам да имам антивирусна.

# 863
  • Мнения: 1 243
Със тези драйвъри за видеокартите е някаква тегава работа. Слагайки най-новите със надежди, получих един хубав черен екран...Та спешно на другия лаптоп изтеглих няколко предишни версии, и докато не нацелих правилната година ( оказа се почти най-старата възможна ) си стоеше на черния вариант.

# 864
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Пробвал ли си дали ще имаш тези проблеми, ако използваш програмите Advanced SystemCare и Driver booster? Препоръчвам ти и двете. Иначе аз използвам и други програми от същия разработчик:
 
Скрит текст:

# 865
  • Мнения: 184
Инсталирал съм radeon software там ми дава мониторинг на процесор, видео карта...и ако се появят проблеми там проверявам дали всичко е up to date... И най-често открива разни актуализации но трябва аз да му "кажа" да ги инсталира... Не е автоматично, но така решавам този проблем.... И все пак да се върнем на темата - какъв лаптоп ще препоръчате? Случайно да има някакъв сайт с нови лаптопи където да са ок цените и да има това, което търся?

# 866
  • Мнения: 1 243
ASC го използвам за почистване, Драйвър Бустър и подобни програми ползвам при преинсталации, иначе търся драйвери от сайтове на производители (или тези които са го асемблирали конкретния модел).

# 867
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Здравейте,
изпуснах си лаптопа. Работи, но му изчезва интернета. Включвам го отново и той след малко пак изчезва. Дали може да се поправи и бихте ли ме посъветвали къде да го занеса.

# 868
  • Мнения: 5 260
Здравейте,
изпуснах си лаптопа. Работи, но му изчезва интернета. Включвам го отново и той след малко пак изчезва. Дали може да се поправи и бихте ли ме посъветвали къде да го занеса.
Може да се смени, ако е повреден WiFi модула.
Открива безжичната мрежа, но губи връзка с нея ли или въобще нищо не открива?

# 869
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Здравейте,
изпуснах си лаптопа. Работи, но му изчезва интернета. Включвам го отново и той след малко пак изчезва. Дали може да се поправи и бихте ли ме посъветвали къде да го занеса.
Може да се смени, ако е повреден WiFi модула.
Открива безжичната мрежа, но губи връзка с нея ли или въобще нищо не открива?
Благодаря, знаете ли къде могат да поправят това и колко ще струва горе-долу?

Общи условия

Активация на акаунт