На море в Турция - тема 37

  • 109 670
  • 732
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 3 042
На Гугъл мапс си разделете пътя - София - Чанаккале /или както се казва близкия бряг/ и след това - отсрещното градче /в момента не си спомням на кой бряг беше Чанаккале/ - мястото на пристигане.

# 211
  • Мнения: 152
Момичета някой има ли отзиви от Buyuk Berk Hotel в Айвалък?

Чувала съм от почиващи там само една дума- отврат.

# 212
  • Мнения: 306
да разбирам ли че пътя не е магистрала???
И страшно ли е да се пътува нощем?

# 213
  • Мнения: 41
да разбирам ли че пътя не е магистрала???
И страшно ли е да се пътува нощем?

По голямата част от пътя не е магистрала, а скоростен път, но е доста по хубав от някои бълг. магистрали PeaceНощно време не е страшно да караш в Турция...Страшно е в България #Cussing out Пътувахме миналата седмица до Мармарис ... Има малко ремонти по пътя. Пътувахме през ноща на отиване, както и много други българи с колите си. За ферибота избираме вече Гелиболу–Лапсеки/Чардак, защото на Азиатския бряг пътя е широк с четири платна и е по бърз.

# 214
  • София
  • Мнения: 547
Ние заминаваме на 5.07 за Кушадасъ -Батихан с Турс клуб.
Чудя се - дали ще ни трябват аква обувки за в морето?
Мерси.

# 215
  • Мнения: 35
Ние заминаваме на 5.07 за Кушадасъ -Батихан с Турс клуб.
Чудя се - дали ще ни трябват аква обувки за в морето?
Мерси.
Не, няма да ти трябват.

# 216
  • Варна
  • Мнения: 3 956
Мерси за инфото, и според мен това е по-логичния път, но google maps ми показа транспорт през Истанбул и се зачудих. Ако са навити моите хора ще се разходим до Шейтан Софрасъ

Гугъла ти отговаря каквото го питаш.Задала си пътуване само с кола и не си посочила , че си съгласна да ползваш фери и затова те прекарва през моста в Истанбул.Снощи пресякохме с фери  Дарданелите за 6ти път последните месеци.Много е голям потока автомобили и се движат много корабчета от 3 точки на европейския бряг до 3 точки на азиатския , става много бързо , не се чака.И тук в темите и в сайтове и в чатове има стотици коментари по въпроса Simple Smile

# 217
  • Мнения: 306
А има ли някой който ще пътува с кола на 23.05 надолу към Кушадъсъ, Бодрум ...
Ей така за кураж пък и за компания   Blush


п.с.
или пък на 22 вечерта

Последна редакция: пн, 11 май 2015, 08:49 от mileto88

# 218
  • Мнения: 2 018
Някой ходил или знаещ за ДИДИм - има ли колелета под наем в града или трябва да разчитаме на хотела? Резервирали сме си за AURUM SPA & BEACH RESORT.
Миналата година бяхме в този хотел. Той е доста отдалечен от Дидим. Не видяхме да предлагат колела, но до стаите в хотела ни караха с голф колички. може би на място, ако попитате да Ви намерят.

Благодаря! А само с автобус ли ходихте до Дидим.. да не се окаже скучно да стоим само в хотела Sad

# 219
  • Мнения: 2 018
Някой знае ли - има ли пазар в ДИДИМ и кога се организира?

# 220
  • София
  • Мнения: 1 178
Много бедно инфото за Дидим тази година.. Mr. Green  Ние тръгваме с кола на 29.05. Очаквах някой, който е там да сподели пресни впечатления за хотели,  за времето.... Praynig

И нещо друго освен Храма на Аполон има ли да се види наблизо???

# 221
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 864
Много бедно инфото за Дидим тази година.. Mr. Green  Ние тръгваме с кола на 29.05. Очаквах някой, който е там да сподели пресни впечатления за хотели,  за времето.... Praynig

И нещо друго освен Храма на Аполон има ли да се види наблизо???

Алтънкум (крайбрежната алея), пристранището ..  Wink
Дидим е много приятно място за разходки. На мен ми направи впечатление,че има доста англичани и като цяло курортът е доста про-западно ориентиран т.е. ориенталското е по-обрано  Peace

# 222
  • Пловдив
  • Мнения: 2 032
Моля,тези които са почивали в Мармарис да споделят има ли пазари там.Какво си струва да си вземе  от там?Как са цените?За първи път ще ходим и не знам колко лири да вземем.

# 223
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Моля,тези които са почивали в Мармарис да споделят има ли пазари там.Какво си струва да си вземе  от там?Как са цените?За първи път ще ходим и не знам колко лири да вземем.
Предишни години е имало пазар за дрехи, но заради джебчиите са го затворили. Останал е само пазара за плодове и зеленчуци в Ичмелер. Не знам тази година дали ще отворят отново пазара. Иначе за пазаруване може да се ориентиране към закрития пазар до пристанището. Там има много магазини и общо взето продават сходни стоки, някои повтарящи се. Има търговски център Blue Port /няма как да не го видите/, но там няма кой знае колко магазини. Препоръчвам магазин Dogo. Правят уникални чанти и обувки по специална технология и нещата им са много готини и оригинални. Всичко зависи какво искате да купувате. За домашна храна /зехтин, маслини, билки, сладко/ може да посетите пазар в Ичмелер или да отидете на вилидж тур из близките села, от където да си купите направо домашна, селска продукция.

# 224
  • Мнения: 3 042
В Мармарис няма пазари, пазарен ден. Има си магазини, магазинчета... Но, може би защото градът е твърде посещаван, има много англичани, държат малко по-високи цени. Дискаунт може да ти дадат, ако закупиш няколко неща, иначе свалят, но с малко. Миналата година за една лятна рокля - съвсем ежедневна, ми поискаха 22 евро /а аз съм купувала подобна за 15 евро в Анталия/, с голямо пренебрежение ми свалиха 2 евро.... Не че ми бяха важни тези пари, просто си казах, че роклята не струва повече от 30 - 35 лв.

Общи условия

Активация на акаунт