Отговори
# 60
  • Мнения: 2 241
В тази тема вместо да се коментират актуални неща и въпроси, които вълнуват всички, се коментира нонстоп фейсбук групата. Не мога да разбера изобщо смисълът на тази група. Каква е идеята някой да си направи профил във форума, за да се включва после във фейс група?

Форумът си има своите функции, но определено не смятам, че е място, на което да трябва да се обсъжда, кой кого допускал/ недопускал във ФБ, както и кой пише/ не пише, поства/ не поства там...

# 61
  • Мнения: X
И аз съм ЗА стриктното допускане в групата..Много лични неща се побликуват и споделят там и си е добре това с подробното оглеждане преди допускане в групата!!!
Имаше и страшно много които се включиха и изобщо не участват с нищо..Това също е малко  тъпо..След като искате да участвате и във фейс групата трябва и да сте активни в нея  Peace

+1

# 62
  • София
  • Мнения: 1 540
Hug Hug Hug Hug Hug Hug

За мамите, които писаха, че имат много големи минусови диоптри - мислили ли сте си за лазерна операция - във ВАрна мисля че беше клиниката. Четох, че хора с диптри -13 след операцията махат очилата?

МАлко страховито ми изглежда, но пък отзивите виждам, са добри
Аз съм мислила преди години. В училище носех очила и бях свикнала с тях, но после минах на лещи, защото са по-удобни и не се зацапват, няма опасност да ги счупиш при спортуване. А над 1 диоптър си е некомфортно чувството ако не се коригира зрението.
Когато проучвах нещата за операциите имаше две причини, поради които не си направих - исках да мина периода с ражданията, понеже пишат, че след раждане често се връща диоптъра. Втората причина беше цената. Тогава нямах толкова пари. Ако имате наблюдения от първа ръка за протичането на операцията, възстановяването и дали ефектът се запазва с годините, много ще се радвам ако споделите повече информация Simple Smile

# 63
  • Мнения: 9 929
Нямам такава информация, съжалявам. Не знам колко струва също. Може да ми се е проводяло, или нещо, в един от по-старите постове ми се стори че едно от момичетата е с много - диоптри. Затова отворих темата.   Аз имам астигматизъм на лявото око, диоптрите ми са по-малки от 1 и очила с диоптри не нося. Преди време носих, обаче като бяхме в чужбина и отидох на преглед защото си поприседнах на очилцата Wink от там ми казаха че при диоптри под 1 очила може и да не се носят, освен ако не те боли например главата при четене или други дейности.

Сега ползвам очила за работа с компютър, без диоптри.

 Hug

# 64
  • Мнения: X
И аз нямам информация по темата, но съм чувала от познати с доста големи диоптри, че наистина им помагат и махат очилата.
Иначе не е много евтина операцията, но нямам идея точно колко.

# 65
  • Мнения: X
И аз нямам информация по темата, но съм чувала от познати с доста големи диоптри, че наистина им помагат и махат очилата.
Иначе не е много евтина операцията, но нямам идея точно колко.
Един познат преди 4-5г. прави във Варна в някаква клиника, като му излезе 2000 лв. за двете очи. Миналата година една колежка си прави в клиника в Турция и каза, че й е излязла операцията 750 евро за двете очи  Peace

# 66
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
  Аз съм с високите минусови диоптри  Mr. Green Досега при много лекари съм ходила и всички ми казват, че не ми препоръчват такава операция, понеже имало вероятност след година-две да се възстановят диоптрите. Тези операции били напълно успешни при хора с диоптри до -7, -8 някъде. На мен никой не ми дава гаранция, че ще бъде успешна. Та затова вече съм се отказала да търся подобни алтернативи Simple Smile Нося си лещите и това е  Laughing

# 67
  • София
  • Мнения: 1 540
Има и доста книги по темата, в които описват как да се намали диоптъра без операции. Има различни видове гимнастики. Аз обаче не съм опитала, защото се изисква време и постоянство. Един познат обаче преди години твърдеше, че е свалил и методите действат.

# 68
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
 И аз съм правила такива упражнения от книга още като дете! Нашите ме караха всеки ден по 1 час. Подобрение минимално за минимално време - иначе от всичко имаше едно упражнение, наречено дланополагане, което наистина успокоява много очите при умора и действа много релаксиращо. Правила съм и иглотерапия при екстрасенс за подобряване на диоптрите - пак беше временен ефекта! Пила съм сок от моркови по цели кашони като дете, от Германия специално купуван, пак нищо  ooooh! Яла съм магданоз в промишлени количества, боровинки, много помагали за зрението - нищо. За високи диоптри и увредено зрение от бебе няма лек! Тези методи с храна или упражнения помагат за леки неразположения или много ниски диоптри. Май доста изместихме темата от бременеенето  Mr. Green

# 69
  • София
  • Мнения: 1 540
Наистина я изместихме, но пък информацията може да е доста полезна, като се има предвид, че вече по-голямата част от хората са с някакъв вид увредено зрение, а и това е доста свързано с бременността и как ще раждаме. Ти наистина май си пробвала всичко. Аз вярвам, че всички тези неща могат да имат ефект, но в средата, в която живеем, не можем да го постигнем. Simple Smile Затова и подобрението е временно. Ако имаше как да избегнем стреса от ежедневието, работата и замърсеният въздух и храна, да си хапваме боровинки и сок от био моркови постоянно, сигурно и ефектът щеше да е постоянен, но няма как. Grinning

Аз да ви споделя във връзка с бременността, че сега усетих бебето по-късно от първото. Това е доста странно, даже бях започнала да се притеснявам. Предния път го усетих доста осезаемо в 16 седмица и очаквах сега да го усетя още в 14. Но въщност истински го усетих в 18-та. И гаденето ми беше повече време сега. Както вървят нещата, сигурно и след раждането доста трудно ще се възстановявам. А уж вторият път било по-леко всичко. Simple Smile

# 70
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
   И аз се притеснявам, заради движенията на бебето. Сега влизам в 20г.с. , а усещам много рядко леки движения. Първия път си усетих в 20г.с. бая осезаемо ритване, а сега...  Rolling Eyes Даже от 2 дни има много странно усещане за движенията, някак не ги усещам в корема, а все едно бебето бута към влагалището. Странно е и незнам дали ще ме разберете  newsm78  А при мен с първата бременност гаденето беше повече като време, сега по-рано приключи, но пък сега съм с много ниско кръвно от самото начало и пак ми става доста зле понякога и ме боли глава доста често, имам и по-често киселини  ooooh! А след второ секцио съм чула, че наистина по-бавно е възстановяването, за жалост!  Sad

# 71
  • Мнения: 452
Здравейте , момичета Simple Smile  Най-накрая ви изчетох  ooooh! Много сте писали , браво само така   Hands Clap
На 5 стр. се записвам и аз , да благодаря на Хриси за хубавата тема и за веселото заглавие   bouquet
Аз да се похваля вече съм в 6 месец  Laughing бързо мина времето , но вече нямам търпение да си видя бебчето .
Относно ритниците - Уда работа е при мен когато е много активна куклата се притеснявам защо толкова много рита , когато пък не рита се притеснявам пак защо не рита , луда работа . Дано на всички бебетата да са здрави Praynig , а за ритането да си ритат когато искат .
За работодателите : аз казах на моите шефове и те много се зарадваха на новината , за сега си работя , понеже не ми е тежка работата . Преди да почна тази работа , ходих на доста интервюта и на повечето места ми казваха " Ами ти вече си на години и сигурно ще забременееш скоро" и за това въобще даже не ме разпитваха други въпроси . Ужас съответно на тази работа съм от 2 години и чак сега съм бременна , но може ли така да ти казват много гадно  Crossing Arms
Някой беше питал за бактерии в урината . И на мен ми излизат бактерии , направих си стерилна урина и се указа че на нея нищо не излиза , няма бактерия , а аз винаги давам урина в стерилно шишенце , много странно . Откриха ми гъбички , та се чудя дали е възможно от тях да ми се появяват бактериите в урината. Момичета вие колко време лекувате тези гадни гъбички ? Моите глобули са за 12 дни , много ми се струва  newsm78 
Някоя от вас мисли ли да прави зимнина за бъдещите бебета , аз много се чудя , имам градина с домашни зеленчуци и плодове , но дали има смисъл да се занимавам и какво по точно  newsm78
Другото да ви попитам вие пиете ли магнезии ? Аз си взех магнорот и го пия 3 пъти по половинка , но това е по моя преценка , казах на докторката че ми се втвърдява корема от време на време , тя каза че е нормално и нищо не ми изписа , та на сама глава си пия магнезии , може ли да е вреден с нещо ?
Честит 1 -ви май все пак Simple Smile И весел празник Simple Smile

# 72
  • Мнения: X
Честит празник!

Аз питах за бактериите, но се оказа, че нищо ми нямало, защото нямам оплаквания и другите изследвания ми били наред.
Иначе ми бяха открили Кандида и слагах 3 вечери глобули, също се чудих дали имат нещо общо, но май нямат. Докторката каза, че пак ще се прави по - нататък микробиология и ако трябва пак глобули ще се слагат.

Не ми се занимава със зимнина, мисля като му дойде времето да правя пюренца на момента от каквито зеленчуци се продават.

# 73
  • Мнения: 17
Здравейте, момичета! Приемате ли нови попълнения в редиците? Аз съм на 35, имаме момченце, което след 2 седмици става на 6 и чакаме бебче на 15-ти септември. 99% момиченце, каза докторът. Дано да е така, очаквам с нетърпение следващите прегледи. Надявам се, че скоро ще вляза в час с форума и темите и ще се опознаем.

# 74
  • Мнения: 452
Добре дошла  sinida   bouquet Много се радваме на нови попълнения . Пожелавам ти лека бременност и едно прекрасно момиченце на финала Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт