Защо някои родители се месят в живота на своите женени деца?

  • 22 840
  • 261
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10 999
Значи  е интелигентен и разбира къде е проблема. Сега ако е достатъчно силен ще се справи и с родителите си.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Смятам,че всички коментари по отделно са вярни и описват парченца от пъзела.Момчета отгледани от мама ,че и две без ролята на мъж водят до проблема децата да не могат да бъдат мъже,съпрузи и глави на семейства защото не са научени на това нещо.Смятам,че проблема е в мен ,защото не съм отстоявал мнението си ,желанията си и избора си.,но според мен и имам проблем с това как съм възпитан за което са отговорни родителите ми.Като не са ме научили те ще трябва да се науча сам ,дайте съвет ,не искам да губя семейството си.Това са думи и мнение на съпругът ми.
Мъжът да говори с родителите си и да ги помоли да спрат да говорят лошо за жена му /авторката/. Да им обясни, че държи на семейството си и думите им само го обиждат и нараняват и да престанат освен ако не искат да скъсат връзката със сина си. Да бъде по-твърд. Родителите му като го виждат, че се подава на манипулации и е мекушав си правят и говорят каквото си искат, защото знаят, че няма да има последствия. Все едно е на 12 години. Мъжът на авторката да се научи да се вслушва в думите на жена си и когато има нещо за решаване, да го решават двамата като семейство, а не да ходи при мама и тати за акъл.

# 32
  • София
  • Мнения: 17 409
Абе хем разбира проблема, хем пак си измива ръцете с мама, той не е виновен.

Ние с моят мъж сме така - той е отгледам сам от майка си, а аз бях с едно дете от предишен брак. Когато съм го питала как е станал толкова чудесен мъж, сега съпруг и баща без пример пред себе си, ми е казвал, че примери има навсякъде, човек само трябва да си постави за цел да ги види. Дали ще прочетеш нещо в книга, ще видиш във филм, интервю, дали ще са колеги и приятели, дали родителите на приятелите, с които си израстнал, от всякъде може да се попият добри практики. Стига да има желание, а не да си търси оправдание.

# 33
  • Мнения: 403
 От личен опит, стигнах до следните изводи:

1. Този тип мъже(отгледани без баща и мъжки модел на подражание), ясно осъзнават проблема. Знаят, че вината е в тях, но не знаят, къде точно грешат, което ги изнервя допълнително.
2. Никога не го обвинявай директно - става по лошо. Прави с че ти е все едно.Накарай го да ти има доверие.
3. Ако иска да се промени можеш да с опиташ да му помогнеш, да го насочиш, но това изисква много усилия, нерви и търпение от твоя страна- резултата е не ясен, сама си прецени дали си струва усилията. Другия вариант е да не иска да се променя, защото така му е по-лесно.

на мен това ми помогна - Мъжете са от Марс, жените от Венера    http://chitanka.info/text/11488/5#textstart

 Приеми, че той е такъв, при мен търпението и подкрепата останаха неоценени.
Сега съм с друг мъж, от прекрасно семейство. Никакви проблеми от тяхна и негова страна. Отношението е съвсем различно.

   bouquet
  



# 34
  • Мнения: 45
Абе хем разбира проблема, хем пак си измива ръцете с мама, той не е виновен.

Ние с моят мъж сме така - той е отгледам сам от майка си, а аз бях с едно дете от предишен брак. Когато съм го питала как е станал толкова чудесен мъж, сега съпруг и баща без пример пред себе си, ми е казвал, че примери има навсякъде, човек само трябва да си постави за цел да ги види. Дали ще прочетеш нещо в книга, ще видиш във филм, интервю, дали ще са колеги и приятели, дали родителите на приятелите, с които си израстнал, от всякъде може да се попият добри практики. Стига да има желание, а не да си търси оправдание.
                                                                                                                                                                                          Аз мисля по същия начин,мисля че съпругът ми си търси оправдания,благодаря ти,за отговора.Не знам как да постъпя объркана съм.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Аз мисля по същия начин,мисля че съпругът ми си търси оправдания,благодаря ти,за отговора.Не знам как да постъпя объркана съм.
Сигурно. Мъжете много обичат да се оправдават с другите. ММ е отраснал с майка и баща, но на моменти ми е изглеждал като някое Маугли. Отне ми време да го култивирам  Laughing При него проблема е, че никой не се е занимавал и говорил с него. Общо взето сам се е отгледал. В допълнение той е страшно добър човек /на моменти чак дразнещо добър/ и родителите му доста се възползваха от това. Искаха от него щяло и нещяло. Не, че не могат сами да си го свършат, ама за какво да се напъват като синчето може да го свърши без да мрънка. Като поотминаха малко години и сам се разочарова от тях /а и знам ли - може би порасна и му дойде акъла в главата/ вече си знае интереса и поставя някакви граници. Ей, много смотано племе са тия мъже.

# 36
  • Мнения: 2 853
Ами сега, аз като отглеждам сама момчетата си един ден аз ли ще съм виновна за проблемите им в брака. newsm78
Кажи на съпруга си, че няма нищо лошо в това да обича и уважава майка си , да и помага, когато има нужда -  това  е съвсем нормално, но вече не е непълнолетен, който няма право на глас. Той не е женен за майка си, а за теб. Не си си крила детето, ако му е пречело защо ти е предложил. Според мен майка му и тогава е била против теб и брака ви. Тогава не я е послушал, сега защо го прави?
Попитай го какво предпочита да се разделите и майка му да е доволна и щастлива, а той нещастен или да сте щастливо семейство. Да не позволява да му говорят против теб. Ти си негов избор, ти живееш с него, не тя с теб.

# 37
  • Мнения: 45
Аз мисля по същия начин,мисля че съпругът ми си търси оправдания,благодаря ти,за отговора.Не знам как да постъпя объркана съм.
Сигурно. Мъжете много обичат да се оправдават с другите. ММ е отраснал с майка и баща, но на моменти ми е изглеждал като някое Маугли. Отне ми време да го култивирам  Laughing При него проблема е, че никой не се е занимавал и говорил с него. Общо взето сам се е отгледал. В допълнение той е страшно добър човек /на моменти чак дразнещо добър/ и родителите му доста се възползваха от това. Искаха от него щяло и нещяло. Не, че не могат сами да си го свършат, ама за какво да се напъват като синчето може да го свърши без да мрънка. Като поотминаха малко години и сам се разочарова от тях /а и знам ли - може би порасна и му дойде акъла в главата/ вече си знае интереса и поставя някакви граници. Ей, много смотано племе са тия мъже.
при мен положението е подобно.И моя си е отраснал сам ,нищо че има майка и баща,те са били заети да ходя на работа и да изкарват пари,да гледат брат му и така нататък.Никои не му е дал съвет за нещо,никои не му е помогнал с нещо сам се оправя както може,ако загази нещо тогава се сещат че  имат и друг син.,и то само за да му мърморят .Ние живеем на квартира,а брат му живее с новороденото си дете и жена при тях.На нас не ни е нужна помощ все едно ,но те се обръщат и казват ,че брат му си купувал за ядене и не било нужно да плаща сметки(все едно ние не се храним),няма да попитат ей как се справяте на квартира сте с дете ,не ги вълнува,а свекърва ми пълни квартала,че ни издържат и в какво се изразява тяхното издържане ,да ни дадат някое яйце от селото на мъжът ми което баба му е пратила и така.Какво повече да кажа направо вдигам ръце вече.

# 38
  • Мнения: 10 999
E не можеш да очакваш от чужди хора да ти дават пари или храна. Големи хора сте. Когато получаваш нещо трябва да си готов да търпиш и влияние. Когато сам се справяш с всичко тогава никой нищо не може да ти каже. Така възпитавам моите синове.
Родителите на пълнолетни деца, които не учат нямат задължение да ги издържат повече.

# 39
  • Мнения: 6 122
Абе хем разбира проблема, хем пак си измива ръцете с мама, той не е виновен.

Ние с моят мъж сме така - той е отгледам сам от майка си, а аз бях с едно дете от предишен брак. Когато съм го питала как е станал толкова чудесен мъж, сега съпруг и баща без пример пред себе си, ми е казвал, че примери има навсякъде, човек само трябва да си постави за цел да ги види. Дали ще прочетеш нещо в книга, ще видиш във филм, интервю, дали ще са колеги и приятели, дали родителите на приятелите, с които си израстнал, от всякъде може да се попият добри практики. Стига да има желание, а не да си търси оправдание.

Абсолютно точно.

# 40
  • Мнения: 45
E не можеш да очакваш от чужди хора да ти дават пари или храна. Големи хора сте. Когато получаваш нещо трябва да си готов да търпиш и влияние. Когато сам се справяш с всичко тогава никой нищо не може да ти каже. Така възпитавам моите синове.
Родителите на пълнолетни деца, които не учат нямат задължение да ги издържат повече.
Споделям същото мнение ,щом можеш да носиш отговорност пред закона за действията си значи трябва да можеш и сам да се издържаш.Никъде не съм казала,че очаквам от някого да ме храни или да ми плаша сметките.,но не мога да приема че можеш да делиш така децата си(мнение на съпругът ми) .Дай боже един ден да имаме и второ дете което е много желано никога няма да постъпя като свекървите си ,ако нямам за двете значи няма и за едното.Не да го отсвиря защото не одобрявам изборът му .

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
E не можеш да очакваш от чужди хора да ти дават пари или храна. Големи хора сте. Когато получаваш нещо трябва да си готов да търпиш и влияние. Когато сам се справяш с всичко тогава никой нищо не може да ти каже. Така възпитавам моите синове.
По принцип съм съгласна с това твърдение, но в случая става въпрос за няколко яйца и то дадени от трето лице. Какво влияние е длъжна да търпи тогава от свекърите? За мен даването няколко пъти годишно на 10-20 яйца и даването на пари по поводи не е даване на храна и пари.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 178
Аз съм втори брак за съпруга ми, на мен е първи брак. Моите свекъри също се месят и проявяват лошо отношение към мен, изнесохме се, нещата се оправиха дотолкова, че не ме дразнят постоянно, но като цяло не подобри нещата.
Просто това старо поколение е предубедено към хората, които се развеждат, било и да са техни деца. Никакъв разговор няма да ги промени. За мен единственият вариант е да не обръщащ НИКАКВО внимание, все едно ги няма. Аз даже съм предупредила из квартала, че свекървата си измисля и да не и вярва, че и тя беше започнала да сплетничи.
ММ в началото не вярваше на нещата, които му казвах за неговите родители, но сега, когато контактува само той с тях, разбра колко съм била права. Сам намали посещенията си при тях.

Живей си спокойно с детето и мъжа, пък свекърите го третирай все едно ги няма.

# 43
  • Мнения: 45
Аз съм втори брак за съпруга ми, на мен е първи брак. Моите свекъри също се месят и проявяват лошо отношение към мен, изнесохме се, нещата се оправиха дотолкова, че не ме дразнят постоянно, но като цяло не подобри нещата.
Просто това старо поколение е предубедено към хората, които се развеждат, било и да са техни деца. Никакъв разговор няма да ги промени. За мен единственият вариант е да не обръщащ НИКАКВО внимание, все едно ги няма. Аз даже съм предупредила из квартала, че свекървата си измисля и да не и вярва, че и тя беше започнала да сплетничи.
ММ в началото не вярваше на нещата, които му казвах за неговите родители, но сега, когато контактува само той с тях, разбра колко съм била права. Сам намали посещенията си при тях.

Живей си спокойно с детето и мъжа, пък свекърите го третирай все едно ги няма.
Благодаря ти за съвета.До сега разговарях с моя и той пак мисли да ходел да говорел с тях.Аз мисля,че няма да има никва полза този разговор най-много пак да го навият против мен.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Благодаря ти за съвета.До сега разговарях с моя и той пак мисли да ходел да говорел с тях.Аз мисля,че няма да има никва полза този разговор най-много пак да го навият против мен.
Ама за какво ще ходи да им се обяснява и да им мяучи как трябва да се отнасят с жена му. Просто при следващата случка и казана на криво дума да им се опери и да ги постави на мястото им. Следващия път като кажат нещо кофти за теб, да им вдигне един панаир. Да видим после дали ще се чувстват толкова комфортно да говорят лошо за теб.
Ако отиде сега нищо чудно да направят напук и още по-зле да стане. Най-важното е да демонстрираш независимост и да отстояваш позицията си. На нас защо не ни се месят нито моите, нито на ММ родителите?!

Общи условия

Активация на акаунт