Защо някои родители се месят в живота на своите женени деца?

  • 22 846
  • 261
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 931
     Почти изцяло на мнението на  miss july съм. Такива разговори не се провеждат, когато сме си навили на пръста. Опъваме си нервите и резултат особен няма. Ако мъжът ти е решен да говори с тях, при следващия повод ги срязва, че няма да търпи обиди и намеци за жена му, особено в нейно отсъствие, когато не може да се защити и си тръгва. Според мен не трябва да се стига до скандал. Изпускането на нервите издава слабост. С вирнат нос и без много други обяснения ще е по-ясен и ще  схванат по-добре.

# 46
  • Мнения: 1 416
Идеята да се преместите в квартира близо до мамини негова ли беше? Почти съм сигурна, че да...

# 47
  • Мнения: 45
Идеята да се преместите в квартира близо до мамини негова ли беше? Почти съм сигурна, че да...
Преместих ме се близо защото училището на малката е близо до свекърите ми .,нямаше как иначе малката пътуваше.Знам че не ме харесват,изкарвали са ме каква ли не.,ще спомена само някой неща-искаха да работя като хигиенистка(аз във Варна работех управителка на бензиностанция),образованието ми не ме правило нещо,после забременях и свекърът дойде и каза не ти е сега времето махнете го с две думи,после на велик ден всички около масата за вечеря включително и мойчкия а за мен и детето няма място и трябваше да се качим на втория етаж без детето да е вечеряло ей такива все готини неща,сега тръгнали да говорят ,че ме мързяло да работя и синът и горкия ни издържа ,а това не е вярно.Няма как мъжът ми с 400лв. да плащаме квартира,сметки храна.Аз работя от вкъщи занимавам се с счетоводството на една фирма ,и не съм всеки ден на работа,но за тях това не било работа.....още какво да кажа?!

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Знам че не ме харесват,изкарвали са ме каква ли не.,ще спомена само някой неща-искаха да работя като хигиенистка(аз във Варна работех управителка на бензиностанция),образованието ми не ме правило нещо,после забременях и свекърът дойде и каза не ти е сега времето махнете го с две думи,после на велик ден всички около масата за вечеря включително и мойчкия а за мен и детето няма място и трябваше да се качим на втория етаж без детето да е вечеряло ей такива все готини неща,сега тръгнали да говорят ,че ме мързяло да работя и синът и горкия ни издържа ,а това не е вярно.
И на всичките тези мизерии мъжа ти как реагира. Не ми казвай - стоял е отстрани и се е правил, че дават нещо хипер интересно по телевизията или изведнъж рязко му се е припикавало и е хуквал към тоалтната. Не бих толерирала такава путьовщина и неуважение. Ако някой посмее да ми говори така и мъжа ми си затрае, ще му стъжня живота. Друг е въпроса, че аз самата бих поставила на място простака, който си е позволил да ми говори така.
Просто обясни на мъжа ти, че ако продължава да се държи като плужек си събираш багажа и го оставяш на маминка да си се радват тримата.

# 49
  • София
  • Мнения: 17 413
Извинявай, ама искаш да кажеш, че за вас на масата не е имало място и детето не е яло, а мъжът ти е останал на трапезата????

# 50
  • Мнения: 1 416
Идеята да се преместите в квартира близо до мамини негова ли беше? Почти съм сигурна, че да...
Преместих ме се близо защото училището на малката е близо до свекърите ми .,нямаше как иначе малката пътуваше.Знам че не ме харесват,изкарвали са ме каква ли не.,ще спомена само някой неща-искаха да работя като хигиенистка(аз във Варна работех управителка на бензиностанция),образованието ми не ме правило нещо,после забременях и свекърът дойде и каза не ти е сега времето махнете го с две думи,после на велик ден всички около масата за вечеря включително и мойчкия а за мен и детето няма място и трябваше да се качим на втория етаж без детето да е вечеряло ей такива все готини неща,сега тръгнали да говорят ,че ме мързяло да работя и синът и горкия ни издържа ,а това не е вярно.Няма как мъжът ми с 400лв. да плащаме квартира,сметки храна.Аз работя от вкъщи занимавам се с счетоводството на една фирма ,и не съм всеки ден на работа,но за тях това не било работа.....още какво да кажа?!
И мъжът ти остана ли с тях на масата, без вас?? Не знам що за мъж би си седял спокойно на масата, при положение, че жена му е натирена, за нея няма място и се сблъсква с такова меко казано просташко отношение.
При положение, че това е чисто унижение, както и останалите неща, които пишеш, би трябвало наистина да проведеш един сериозен разговор с мъжът ти и в прав текст да му кажеш всичко, което ти тежи, miss july е дала много правилни съвети.

# 51
  • Мнения: 45
Знам че не ме харесват,изкарвали са ме каква ли не.,ще спомена само някой неща-искаха да работя като хигиенистка(аз във Варна работех управителка на бензиностанция),образованието ми не ме правило нещо,после забременях и свекърът дойде и каза не ти е сега времето махнете го с две думи,после на велик ден всички около масата за вечеря включително и мойчкия а за мен и детето няма място и трябваше да се качим на втория етаж без детето да е вечеряло ей такива все готини неща,сега тръгнали да говорят ,че ме мързяло да работя и синът и горкия ни издържа ,а това не е вярно.
И на всичките тези мизерии мъжа ти как реагира. Не ми казвай - стоял е отстрани и се е правил, че дават нещо хипер интересно по телевизията или изведнъж рязко му се е припикавало и е хуквал към тоалтната. Не бих толерирала такава путьовщина и неуважение. Ако някой посмее да ми говори така и мъжа ми си затрае, ще му стъжня живота. Друг е въпроса, че аз самата бих поставила на място простака, който си е позволил да ми говори така.
Просто обясни на мъжа ти, че ако продължава да се държи като плужек си събираш багажа и го оставяш на маминка да си се радват тримата.

Мъжът ми никва реакция от негова страна.Като питам що не каза нещо вика,че така бил възпитан да не отговаря на родителите си,после ми вика,че нещо го стягало в гърлото и не можел нищо да каже и ,ако трябва да застане и да избере кого да подкрепи 10%били за мен другите за мама и тати.

# 52
  • Мнения: 4 292
Аз се чудя как можеш да го обичаш този мъж? Липсва ти самоуважение.

# 53
  • София
  • Мнения: 17 413
Нали разбираш, че мъжа ти е за бой? Как изобщо можеш да си лягаш до него след това, честно.

# 54
  • Мнения: 1 416
Ооо, не знам от колко време сте заедно и какво ви свързва, но такова нещо е абсолютно недопустимо, дори немислимо!
За съжаление такива като този, с лопата да ги ринеш в България... Хем 400 левови, хем залепени за полата на мама и не защитаващи жена си, и не бранещи семейството си от зловредни вмешателства.
Не знам в началото така ли е било и дали си знаела всичко това още тогава.
Абсолютно мекотело!

# 55
  • Мнения: 2 650
Леле, прочетох темата и  не се включих до сега, защото момичетата  казаха всичко, което и аз мисля...обаче не се въздържах, особено това с детето  Confused Момиче, темата ти трябва  да има друго заглавие и то свързано с "партньорът" ти, /нарочно  е в кавички, защото   в кавички му е и партньорското поведение/. Или малко бой е ял като малък или много и то все по главата  ooooh!

# 56
  • Мнения: 10 117
Нямам думи!
Едва ли е само тази случка на Великден. ooooh!
В тази къща и с въже да ме дърпат, не бих влезнала втори път.
Какви са тези опити да ги уважаваш?

# 57
  • Мнения: 1 136
Той отделя 10% само за теб и дъщеря ти , по 5% на всяка от вас и ако имаш дете от него как ще изглежда съотношението ? В най -добрия случай 50% за мама и тати , 45% за новото дете и ти с дъщеря ти делите 2.5% .... няма да ти е хубав живота при тази математика .

# 58
  • Мнения: 2 190
Извинявай, ама искаш да кажеш, че за вас на масата не е имало място и детето не е яло, а мъжът ти е останал на трапезата????

И мене това ме втрещи!
Ако няма място на масата за мене и детето - отивам да си вечерям в моето вкъщи. Ако мъжът ми не дойде с нас - значи моето вкъщи, вече не е негово вкъщи. (допуска се максумум 1 жълт картно - обяснение). Но в този случай - може да мина директно на червен.
Скрит текст:
(О, и моите свекъри веднъж поканиха само ММ и детето (общо) при чичо му - да видел внучката. Отиде, за да не обиди чичо си. Но след направения разбор на ситуацията - никога не се повтори. И преди някой от нас да приеме гостуване - винаги се обсъжда с другия. Така родителите свикнаха, че няма мое, няма твое - ние сме едно семейство.

Както са писали и останалите - месят се обиждат, защото мъжът ти им позволява. Ако ги реже при всеки опит - или ще се кротнат, или ще скъсате отношенията с тях  (има и непоправими случаи).
 
По принцип има мъже с неправилни възгледи, като вариантите са два - зле възпитани или са такива по природа. Във втория случай - бягай далече, незабавно.
В първия случай може да се положат усилия за промяната на мъжа. Това става  чрез "моркова и тоягата". Първоначално кротко обяснение от типа "МиУ, аз те обичам и държа на тебе. Знам, че си добър, благороден и силен, затова съм сигурна, че ще ме защитиш, ако някой (независимо кой) ме обиди или нападне.
Ако не разбере, в смисъл не вземе мерки, следва стъпка 2 - с конкретни факти (тук имаше много) - "МиУ - вашите казаха/направиха това и това, което ме наранява. Ти си истински мъж, на когото мога да разчитам, знам че ще успееш да ме защитиш.  Следва идея за действие и т.н.

Да не повтарям, но това е и моето мнение:
Благодаря ти за съвета.До сега разговарях с моя и той пак мисли да ходел да говорел с тях.Аз мисля,че няма да има никва полза този разговор най-много пак да го навият против мен.
Ама за какво ще ходи да им се обяснява и да им мяучи как трябва да се отнасят с жена му. Просто при следващата случка и казана на криво дума да им се опери и да ги постави на мястото им. Следващия път като кажат нещо кофти за теб, да им вдигне един панаир. Да видим после дали ще се чувстват толкова комфортно да говорят лошо за теб.
Ако отиде сега нищо чудно да направят напук и още по-зле да стане. Най-важното е да демонстрираш независимост и да отстояваш позицията си. На нас защо не ни се месят нито моите, нито на ММ родителите?!

Ако не стане - Опаковш мъжО с розова панделка и го връщаш на мама и татко.

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Авторке, като сама не се уважаваш, не чакай другите да те уважават. На това ли учиш детето си - че е нормално да те мачкат ooooh! Въобще имаш ли някакви изисквания към мъжа до себе си? По какъв критерий си го избрала тоя мухъл? Какво те е привлякло в него - този човек няма никакъв характер, няма стабилност в живота си и с тези 400 левови доходи, извинявай, ама за мен това си е типичен мъж-неудачник. Бих ти казала да го зарежеш, ама като чета теб и такива като теб /вкл. и по съседните теми/ се уверявам, че нямате оправия. Вечно ще ви тъпчат като килими, ще ви унижават, а децата ви ще са нещастни заради вас. Дано поне те си извадят някакви /правилни/ изводи от поведението ви и не ги повторят някой ден.
Чета форума и се плаша колко смачкани хора има. Българският мъж пък въобще няма да коментирам.

Общи условия

Активация на акаунт