ЛЮБИТЕЛИ НА КУЧЕТА - 59 тема

  • 43 982
  • 731
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 361
Цитат
borislava_, мога да помогна само с това - ако не получиш нищо срещу заплатената сума, търси си парите от банката, длъжни са да ти ги възстановят. А пък самата банка има отговорността да си търси тези пари от другата страна, т.е. въпросния сай
Благодаря  Hug служителката,с която говорих по телефона ми каза,че не можели да ми ги възстановят.Попитах я дали можем да върнем плащането или нещо друго да се измисли,каза не-само тези,на които съм ги изпратила можели да оперират с тях  Naughty Ще звъня на централния телефон да търся с друг да говоря.Иначе си научих урока-вече поръчвам само с наложен платеж.  #Cussing out Преди поръчвах от зоофаст,но нямат наличност на Акана затова този месец за първи път поръчах от зооплюс.Е,повече няма

# 676
  • Мнения: X
 Здравейте,
 С моят малък дакел (на 3 месеца) искаме да се присъединим към вашата глутница  Flutter Това е първото куче, което гледам в апартамент и си е лично мое ( общите от къщата на родителите ми не ги броим). Ще оценим обмяната на опит, идеи и сладки снимки.
 Ето ни и с малкия Шостакович (Шошко, Шоши):

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10403 … 0&oe=5630F157

# 677
  • Мнения: 14 153
Пинчерите са моята слабост!  Heart Eyes За съжаление, наблюдавам една тенденция всяко дребно /е, не е задължително и да е много дребно/, черно куче с прави или полуизправени уши да се обявява за пинчер. Породата е тотално оклепана в нашата страна и в повечето случаи представяните за пинчери кучета, нямат нищо общо с породата. Най-пресният ми пример е мъжа на моята приятелка /на сестра ми също не отговаря на стандарта и родителите, особено майката са далеч от него/ . Дадоха му дребно, чисто черно кученце и на всички разправя, че е пинчер. Дори обяснява, че еди кое си поведение на кученцето е, защото му е "от породата", такъв им е характера. А ако видите майката на кученцето...  ooooh! ooooh! Бащата пък е неизвестен, но това са подробности.
Да не ме помисли някой за сноб.  Stop Обичам безкрайно много всички кучета и не ги деля на породисти и безпородни. Просто се ядосвам, че българинът дори не си прави труда да се поинтересува от породата и стандарта й, а купува първото предложено в рубриката "Обяви", обявено за пинчер/чихуахуа/йорки/ или каквото там търсят. И се разваля не само породата, но и "имиджа" й. В нашия град срещам вече второ "йорки", което е с големината на табуретка.  Sick

Последна редакция: пт, 03 юли 2015, 13:58 от Dara88

# 678
  • Мнения: X
Цитат
borislava_, мога да помогна само с това - ако не получиш нищо срещу заплатената сума, търси си парите от банката, длъжни са да ти ги възстановят. А пък самата банка има отговорността да си търси тези пари от другата страна, т.е. въпросния сай
Благодаря  Hug служителката,с която говорих по телефона ми каза,че не можели да ми ги възстановят.Попитах я дали можем да върнем плащането или нещо друго да се измисли,каза не-само тези,на които съм ги изпратила можели да оперират с тях  Naughty Ще звъня на централния телефон да търся с друг да говоря.Иначе си научих урока-вече поръчвам само с наложен платеж.  #Cussing out Преди поръчвах от зоофаст,но нямат наличност на Акана затова този месец за първи път поръчах от зооплюс.Е,повече няма

 Аз съм поръчвала веднъж различни видове кучешка храна, за мен и приятели, на стойност 140 лв.  Отчете ми плащането след 3 дни и след още десетина си получих храната без никакви проблеми.

# 679
  • Мнения: X
Коте, първата снимка е много забавна.  Wink А любима ми е 3-та отдолу нагоре.  Wink

Лелее, Неро колко е пораснал!

Добре дошли на Дива Орхидея и дакелчо.  Hug

ПП По въпроса с пинчера, не мога да помогна. Моя си е непослушен и хапещ, но така си го обичам.  Wink
Не е породист, но ми е детенце сладко.  Wink

# 680
  • София
  • Мнения: 11 127
Неро е грамадан и непослушен.  Wink
Страшно е див, просто кипи от енергия.
Понякога не се търпи...
А пътуването му с кола е просто кошмар, изпитва панически страх и скача, лае тегли се, катери се в/у хората, някакви идеи за справяне с тази ситуация ?

# 681
  • Мнения: 8 163
Жгмъце, много сте хубави!

Можеш да помогнеш на Неро, като "заредиш" колата с положителни преживявания. Самият факт, че добичето бива вкарвано в автомобила чрез дърпане, теглене, бутане и пр. е причина за тревога и страх. Като начало научете кучето само да влиза в колата.

# 682
  • Мнения: 2 361
Цитат
borislava_, мога да помогна само с това - ако не получиш нищо срещу заплатената сума, търси си парите от банката, длъжни са да ти ги възстановят. А пък самата банка има отговорността да си търси тези пари от другата страна, т.е. въпросния сай
Благодаря  Hug служителката,с която говорих по телефона ми каза,че не можели да ми ги възстановят.Попитах я дали можем да върнем плащането или нещо друго да се измисли,каза не-само тези,на които съм ги изпратила можели да оперират с тях  Naughty Ще звъня на централния телефон да търся с друг да говоря.Иначе си научих урока-вече поръчвам само с наложен платеж.  #Cussing out Преди поръчвах от зоофаст,но нямат наличност на Акана затова този месец за първи път поръчах от зооплюс.Е,повече няма

 Аз съм поръчвала веднъж различни видове кучешка храна, за мен и приятели, на стойност 140 лв.  Отчете ми плащането след 3 дни и след още десетина си получих храната без никакви проблеми.
А плащането по банков път ли го извършихте или онлайн с карта?Защото аз предплатих по банков път и твърдят,че още нямат постъпили пари...

# 683
  • Мнения: 622
Здравейте,
често Ви чета,но по-рядко пиша.
Искам да Ви питам поръчвали ли сте от сайта зооплюс и имали ли сте проблеми.Поръчах от там,но твърдят,че плащането не е постъпило и не могат да ми изпратят поръчката,а от банката ме увериха,че плащането е пристигнало още на 29-ти.Изпратих им копие от вносната бележка и сега чакам да ви отговорят,но не знам какво да правя,става въпрос за немалка сума.
Благодаря Ви  Hug
аз пазаря от може би година от там, но плащам само с карта. Никога не съм имала проблеми, в понеделник направих поръчка и днес пристигна. Между другото в зооплюс имам наблюдения, че храната е на значително по ниска цена, пристига от Германия. Моите кикимори, проядоха Орижен, само добри итзиви чух и прочетох за нея.

# 684
  • Мнения: 165
Привет,

След мноооого дългото ми отсъствие, се връщам отново в глутницата с моите Белогвардейци - Ерка и Бъди.



Те вече са на по 10 години и си живеят в спокойствие и мързел Simple Smile

# 685
  • Мнения: 224
Напълнихте ми очите със снимки! Heart Eyes
Дива Охидея, специални поздрави на малкото дакелче от моя дакел! Hug
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 03 юли 2015, 22:20 от marta1

# 686
  • Мнения: X
Ех, че замечтано животно! Wink

# 687
  • Мнения: 165
Разгледах снимките от последните страници, какви сладурковци само ми се усмихваха от тях!  Heart Eyes
Една от любимите ми породи е Черния териер. Маша, Тони-мама, може ли да ви подосаждам с няколко въпроса?
Интересува ме дали вашите четириноги сладури живеят в компанията на деца, как се отнасят към тях и поведението им тренирано ли е или вродено?
Според вас - кой е най-големия плюс и кой е топ минусът на породата?

И тъй като сме в сезона на отпуските искам да попитам когато пътувате без кучетата си за няколко дни и, връщайки се у дома, как ви посрещат, по какво им проличава, че са тъгували за вас?

При мен кратките ни раздели са много драматични. Бъди е по-чувствителен и често го заварвам с някакви кожни проблеми, видимо отслабнал и много унил. Ерка се опитва да се държи сериозно, но издебва всеки удобен момент да достигне лицето ми, за да го оближе и непрекъснато ме кани да поиграем Simple Smile

# 688
  • Мнения: 14 153
Страхотни кучовци! В работата не ми отваря снимките, та едва сега видях малкия дакел. Голям чаровник. А "големият" дакел изглежда така, сякаш любимата му го е изоставила, отплувайки с кораб в морето.  Grinning Да имам голямо куче ми е детска мечта, та няма да казвам колко ми харесват и другите великани.  Heart Eyes А страхотните хъскита, не знам защо, но ми напомнят за романа "Дивото зове".
Сиси,  Hug. Надявам се, че е станало ясно какво имах предвид с предния си пост. Нямах намерение да обидя никой. Написах го във връзка с по-преден пост, някой искаше да си купува пинчер. Защото ми е слабост тази порода, а и са особено актуални последните години, затова ми прави впечатление, че се злоупотребява с незнанието на масовия купувач. Естествено, че ще го обичаш Руфъс, има си хас, нали е част от твоето семейство. А и е такъв чаровник. Моята Миша не беше чистопородна, но това не ми пречеше да я обичам с цялото си сърце.  Heart Eyes Но не съм си и помислила да я развъждам и да й продавам кученцата, като заблуждавам хората, че са "чистокръвни, родословни, елитни" и пр. А се убедих, че масово купувачите на кученца /без значение от породата/ лесно могат да бъдат излъгани, по простата причина, че повечето не си правят труда да се поинтересуват от стандарта. Повече ме изненадва фактът, че кучета, които освен черния цвят, нямат нищо общо с породата, се представят за такава. Виждала съм "пинчери" с размери на болонка. Просто ми се иска да се съхрани породата в цялата й прелест и да не се съсипва. Дано сте ме разбрали правилно какво искам да кажа. Hug

# 689
  • Мнения: X
Дара  Hug

Аз също съм много против развъждането на кучета, които не са породисти и особено продаването им.  #Cussing out
Да не говорим за развъждане с цел печалбарство.  ooooh!

И все пак, не виждам лошо в това да се нарича куче, макар и не с родословие, с името на съответната порода.
Пинчероподобно ли да му се каже, как?
Аз също виках на едно улично животно покрай нас, което спасих, че е пинчер, защото на такова най - много приличаше, макар да беше смесена порода.

Общи условия

Активация на акаунт