ЛЮБИТЕЛИ НА КУЧЕТА - 59 тема

  • 44 012
  • 731
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 3 833
Ами Сиси аз така ги наричам Wink Даже сега една дама се обижда и се цупи в съседна тема, защото казах, че кученцето е шпицоподобно newsm78 Още не разбирам защо дамата мисли, че се подигравам

# 691
  • Мнения: X
Ами, всеки си знае.  Wink Предното ми куче, като ме питаха казвах, че е смесена порода, приличаше на лисица.
Обаче, когато кучето прилича на шпиц или пинчер или друго и то доста, тоест си е такова, но не чистокръвно, не виждам защо да не се нарече така.

# 692
  • Мнения: 14 170
Сиси, моята Миша беше дребна, черна с кафяви подпали. Но имаше и бяло на гърдите, затова винаги доуточнявах, че не е чиста порода. Обяснявах, че стандарта не допуска бяло. На моята приятелка мъжа й има ето такъв "пинчер":



Това е произволно избрана снимка на кученце, което се предлага като "елитен" пинчер:



При него няма бяло, но липсват характерните кафяви петна. То си е най-обикновено, сладко, черно кученце.

А ето и оригиналът. Не е приятно, когато си истински ценител на породата да те убеждават, че и трите са пинчери.



Не искам някой да ме разбере погрешно. Просто си умирам на мъка, когато хора, които не са прочели и ред за стандарта на дадена порода, ме убеждават, че кучето им е точно тази порода. Изпитвам същият гняв, както когато ме убеждават /скоро ми се случи ooooh!/, че на добермана му се обръща кост в главата и "полудява". Whistling

# 693
  • Мнения: X
Това на средната снимка и аз бих го нарекла пинчер, защото на такова ми прилича, макар и не по стандарт.  Wink
Първата снимка обаче няма нищо общо с пинчер.

# 694
  • Мнения: 14 170
Аз не бих го нарекла, само защото е дребно и черно.  Peace И моята чаровница я наричат "хъски", защото 50% от гените й са такива и прилича. Като ни питат каква порода е, мъжа ми все отговаря "хъски", но аз го поправям и казвам, че е кръстоска. Дори е с едно синьо око, а ветеринарят искаше да я заплодя с неговото хъски, което също е жълто и е чиста порода. Отказах.

# 695
  • София
  • Мнения: 3 833
Ами, всеки си знае.  Wink Предното ми куче, като ме питаха казвах, че е смесена порода, приличаше на лисица.
Обаче, когато кучето прилича на шпиц или пинчер или друго и то доста, тоест си е такова, но не чистокръвно, не виждам защо да не се нарече така.

Всеки може да си нарича кучето както иска. Аз просто за себе си държа да бъда точна. Странно ми е просто, когато някой ми се обижда за подобно нещо.

# 696
  • Мнения: 622
Оооо божее, страхотни сладурчета показвате!  Heart Eyes
Джема, моите момичета са много различни, ще отговоря и за двете. И двете прекрасно се разбират с моя племенник, както и с други деца, които са ни гостували. И двете са си пазачи, но това си е в породата им. На нашата улица има доста дечица, които тичат, играят и вдигат страхотна врява  Laughing( много са сладки), та когато минават покрай тях момичетата ми не реагират по никакъв начин. Иначе се озъртат постоянно, за да ме пазят. Чара е по сдържания-пазач, Маша е по-изяения, не харесва мъже, особено с качулки, шапки. Не лаят много, даже Маша почти не лае, спокойни са и само аз знам кога са напрегнати, иначе не им личи.
Ние по принцип ходим навсякъде с тях. Оставяли сме ги по за една вечер с дъщеря ми, Маша ни се радва при завръщането пи обичайния кротък начин, така както когато се прибирам от работа. Чара грабва най близката играчка и започва да издава радостни звуци + закачка от сорта 'ай де де вземи ми играчката'. Миналата пролет ни нямаше за около 2 седмици, дъщеря ми си беше у нас с тях. За първи път чух Маша така да скимти жално като си дойдохме, тя умира за мен и е много привързана, дъщеря ми каза, че била ужасно тъжна и ядяла много малко. Другото диване се радва ужасно много, но тя обича цялото семейство еднакво и може би факта, че е била с щерката не променя твърде поведението и.
Много дълго стана  Embarassed..ако нещо друго те интересува питай смело! Peace

Последна редакция: сб, 04 юли 2015, 12:50 от Маша от долината

# 697
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
Здравейте!  Искам съвет как да възбудя апетита на моето куче, почти нищо не яде. Ветеринаря ми каза да пробвам с бирена мая, без ефект. Много отслабна.

https://www.facebook.com/tonq.vasileva.5/media_set?set=a.8899345 … 606819&type=3

# 698
  • Мнения: X
Сигурни ли сте, че причината за липса на апетит не е здравословна? Може да се посъветвате с друг лекар, да се направят изследвания при нужда. Има ли други тревожни симптоми или е само това?

В летните месеци кучетата хапват по - малко, поради жегите. Помислете дали му осигурявате хладно място за почивка, както и достатъчно разходки, че да се измори и да огладнее. И прясна вода!

С какво го храните? Пробвайте да смените храната, да му давате добавки пилешко, консерва, кисело мляко , месен бульон или друго, което обича. Може и да му готвите - ориз с пилешко, месо с позволени зеленчуци (моркови, тиквичка и др. без подправки), дреболии, риба..

# 699
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
благодаря за бързия отговор, много е енергичен на разходка, но няма апетит, храня го с месни бульони, с гранули, дроб, различно

# 700
  • Мнения: X
От много време ли няма апетит? Най - добре е да се храни с една и съща храна предимно. Например избираш един вид гранули и ако му се усладят, храниш само с тях. Понякога само разнообразяваш с дроб и бульон, може вътре при  гранулите. Кокали не му давай никакви.

# 701
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
В момента му давам добавки, против падане на козината и като, че ли съвсем загуби апетит откак ги почнах. Кокали обаче му давам, пилешки фенри, ще ги спра.

# 702
  • Мнения: X
Спри с добавките, може да не му действат добре. Кокалите са много вредни за кучетата, прочети в нета има доста информация, дори смъртни случаи.. Cry

Храната като му я даваш и не я изяде, вдигаш ли му я или я оставяш? Моето куче от месеци насам през деня почти не яде, храната му седи цял ден и хапва само ако му дам нещо ей така допълнително месце или друго, но вечер си опразва купата с гранули. Ако само му я предлагах и вдигах, то щеше да си стои гладен.

Обаче, ако даваш готвено, слагай по малко в купата, другото съхранявай в хладилник, защото ако стои няколко часа на жегата, може да се развали и кучето затова да не го яде.

Руфъс преди имаше една гладна стачка, бях го хранила доста време с пилешко месо, после не искаше и да помирисва гранулите си. Тогава правих грешката да му давам каквото и да е, само и само да не седи гладен  - вредни салами и кренвирши дори. В крайна сметка проблема се реши, като постоя 2 дена гладен и си изяде цялата купа с гранули после.
Мисълта ми е, че ако е привикнал да му даваш месо, дроб и т.н., може сега да се прави на интересен и да не му се ядат "постни" гранули.

# 703
  • Мнения: X
Цитат
borislava_, мога да помогна само с това - ако не получиш нищо срещу заплатената сума, търси си парите от банката, длъжни са да ти ги възстановят. А пък самата банка има отговорността да си търси тези пари от другата страна, т.е. въпросния сай
Благодаря  Hug служителката,с която говорих по телефона ми каза,че не можели да ми ги възстановят.Попитах я дали можем да върнем плащането или нещо друго да се измисли,каза не-само тези,на които съм ги изпратила можели да оперират с тях  Naughty Ще звъня на централния телефон да търся с друг да говоря.Иначе си научих урока-вече поръчвам само с наложен платеж.  #Cussing out Преди поръчвах от зоофаст,но нямат наличност на Акана затова този месец за първи път поръчах от зооплюс.Е,повече няма

 Аз съм поръчвала веднъж различни видове кучешка храна, за мен и приятели, на стойност 140 лв.  Отчете ми плащането след 3 дни и след още десетина си получих храната без никакви проблеми.
А плащането по банков път ли го извършихте или онлайн с карта?Защото аз предплатих по банков път и твърдят,че още нямат постъпили пари...

Плащането го направих по банков път.

# 704
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
 Simple Smile храната я оставям и някой път вечерта си хапва, но ако остане, на другия ден вкисва и я изхвърлям. Добавките свършват днес  и ще видим, ако продължи, пак на лекар.  Навън пасе трева като яре, може би има проблем със стомаха.

Общи условия

Активация на акаунт