ЛЮБИТЕЛИ НА КУЧЕТА - 59 тема

  • 43 980
  • 731
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X
Може да го боли стомаха от  фенерите и честата смяна на храна. Слагай му храната вечер, щом през деня не яде, ако му даваш готвено. Моя готвено яде само ако е средно топло, а като стои цял ден става едно гадно, студено и заловено и не го яде.
Или му сложи купа с гранули за цял ден и му давай само това за известно време.

# 706
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
Благодаря, ще се възползвам от съветите  bouquet

# 707
  • Мнения: X
 Здравейте, и аз имам подобен проблем с моят Шошко. Яде, но не особено много и то ако към гранулите  примерно добавя малко кучешка консерва. Дори ветеринара ме посъветва да му сменя храната, че е малко под нормата. Той досега се е хранил само с гранули за бебета на фирмата Eukanuba. Не му бяха много присърце, а и съм чела по форуми, че точно тази храна, макар и полезна, не е особено вкусна. Сега му купих три мостри на различни други висок клас храни и само от Brit се заинтересува и ядеше. Тъкмо се зарадвах и започна и от нея по-малко да се храни. Пак добавям кучешка консерва, по една малка лъжичка, колкото да му мирише по-добре. НО..искам да си го науча само на гранули. Мислите ли, че ако го оставя гладен за ден-два ще има ефект?

# 708
  • Мнения: X
Да, оставяй си му гранулите, но без консерва.

# 709
  • Мнения: 154
Здравейте! От днес в нашето семейство вече има малко бебе френско булдоче. Много му се радваме, но същевременно сме и притеснени. Имаме чувството, че кученцето не чува. Като спи, абсолютно с никакъв шум не може да бъде събудено. Пробвала съм си някога децата, пробвах и кученцето, още повече че е бяло на цвят, а прочетох че има риск при този цвят. Бих искала да попитам хората с опит, дали е нормално след като е още бебенце да се държи дебилно, а не да не чува и евентуално в София има ли клиника, в която правят тест. Кученцето е купено от частно лице, не от развъдник, човека не е обърнал внимание, тъй като се е отглеждало с други. Каквото и да е, взехме решение че ще си го гледаме и ще полагаме грижи за това бебче, но все пак да сме на ясно, за да знаем и какъв подход да имаме към него. Не зная дали въпроса е точно за тук и моля за извинение, ако не съм на точното място. Ще бъда много благодарна, ако някой от вас ми даде някакви съвети или мнение.

# 710
  • Мнения: X
Възможно е да не чува, отидете при специалист. Вие сами ще разберете след време със сигурност.
Радвам се, че няма да го върнете като дефектна вещ, аз също бих го гледала на ваше място.  Hug

Ще трябва да не го пускате без каишка, защото няма да може да се пази само от коли и други опасности. Иначе не мисля, че трябват специални грижи.

# 711
  • Мнения: 154
**Sisi**, благодаря! Колкото повече време минава, толкова повече виждаме, че изобщо не реагира на шум. Утре сутрин дъщеря ми ще го заведа на ветеринар, а после мисли да хваща превоз за Пловдив, за тест. Говорим си, че ако се установи че не чува, да видим дали може да се направи нещо по въпроса, да му помогнем, иначе ще си го гледаме. Никога не сме имали досега куче, а щом такъв ни е късмета - така да е. Дето мъж ми вика, ако ни се бяха родили нечуващи деца, нямаше да ги откажем, я!

# 712
  • Мнения: X
Точно така. Прегръщам те за решението ви.  Hug

ПП Стискам палци, но съм чела, че при бели кучета и котки има понякога наследствена глухота, сигурно няма голям шанс да е лечима..

# 713
  • Мнения: X
И аз ви поздравявам за решението да си гледкате паленцето...те даряват толкова любов ни учат на много неща.
 Аз исках да попитам някой от вас хранил ли е кученце с гранули на марките Brist, Bosh и сравнително новата в България - Gosbi? Ако да, какво ви е мнението за тях?

# 714
  • Мнения: 406
**Sisi**, благодаря! Колкото повече време минава, толкова повече виждаме, че изобщо не реагира на шум. Утре сутрин дъщеря ми ще го заведа на ветеринар, а после мисли да хваща превоз за Пловдив, за тест. Говорим си, че ако се установи че не чува, да видим дали може да се направи нещо по въпроса, да му помогнем, иначе ще си го гледаме. Никога не сме имали досега куче, а щом такъв ни е късмета - така да е. Дето мъж ми вика, ако ни се бяха родили нечуващи деца, нямаше да ги откажем, я!
Една от моите е глухичка, трябва да ви кажа, че за нея не е проблем, че не чува, за сметка на това при тях се развиват по вече другите сетива.Ще се научи да ви гледа, а командите ще го учите с жестове.Когато го водите на оживени места винаги трябва да е на повод, пред вид, че няма да може да се пази само.На колко е кученцето, слагани ли са му ваксини и какви, защото понякога от не поставена навреме ваксина може да оглушее.Някои кученца оглушават след прекарана парвовироза.

# 715
  • Мнения: 386
И аз да успокоя r.i.angelova - дори и да не чува кученцето, няма да имате особени затруднения, бързо ще свикнете, не го мислете много. Кучетата са сенситивни, няма да му тежи това, че не чува, ще си води нормален живот. Ще трябва да сте с по-повишено внимание, особено в началото - разходките ясно, че само на повод, но то и за чуващо куче така е по-добре. Вкъщи внимавайте най-вече ако си е полегнало някъде - да не го настъпите с крак на стол, примерно или да го треснете с някоя врата като не ви чува. Предишното ми куче беше глухо (вярно, не по рождение, оглуша заради осили), гледахме го години наред после - не помня нашият или неговият живот да се е променил съществено. Всички гласови команди, които изпълняваше, ги научи и с жестове. Иначе и без друго си беше темерут и даже и като чуваше не обръщаше особено внимание като го викаш. Сегашното пък е феномен - чува само ако го викаш от кухнята Wink

# 716
  • Мнения: 154
Благодаря ви за подкрепата и за това, че ме успокоявате! То ние живеем в къща с двор, така че разходките не са проблем. А в паспорта пише, че му е поставена само първата ваксина. Днес не можахме да отидем до доктор, но утре ще видим каква е следващата стъпка. Определено кученцето не осъзнава, че има проблем и си е много щастливо, наистина трябва ние да се научим да живеем с този факт.

# 717
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
r.i.angelova , добре дошла и дано всичко е наред с кутрето .Каквото и да е състоянието вие сте взели страхотно решение да си го оставите . Сигурна съм ,че ще бъде много щастливо кутре . И да качиш снимки да го видим дребосъка.

# 718
  • Мнения: 1 786
Хубаво е лекар да види паспорта, защото много често частните продавачи правят паспорти с фалшиви ваксини , за да не дават пари . Също е много важно да не оставяте кучето само на двора пуснато ,защото ако някой отвори вратата и то излезе навън, няма да може да се пази само .

# 719
  • Мнения: 165
За определянето на нечистопородни кучета с близка до вида им порода мога да разкажа какво ми сподели моя позната, която помага на един приют за бездомни животни и съдейства за изпращането на осиновени кученца при новите им стопани в чужбина. Тя каза, че не искат да приемат куче за превоз, ако не е написано каква порода е. Най-често й се налага да заяви "немска овчарка - микс", "хъски - микс" и т.н.
Хората сме свикнали да оприличаваме нещо на друго, което ни е понятно и можем да разберем.  В това няма нищо лошо.
Аз също винаги съм била против произволното чифтосване и търговия с кучета, но докато има "пазар" ще има и "миксове". От всичките безумия най- ме дразни фразата, че "кучката трябва да роди поне веднъж за здраве". Както каза Dara88, ценител съм на чистата кръв и се дразня от махленски разбирачи, които чифтосват куцо със сакато... В това е проблемът, а не породата, на която оприличаваме едно куче.

Маша, от моя приятелка, която има черни териери, съм научила едно мото за породата: Вдруг война - а я устал! (превод: Изведнъж война (започва), а аз съм уморен). Чувала ли си я? Казват, че чрез тази фраза се има предвид пестеливия темперамент на породата. До колко е така?

r.i.angelova, добре дошли с малкото булдоче.  Hug Моля те, разкажи какви тестове си прилагала върху бебето, за да стигнеш до извода, че е глухо? И защо определяш поведението му като "дебилно"?

Общи условия

Активация на акаунт