Истанбул Летен и Вдъхновяващ [тема 37]

  • 71 803
  • 730
  •   1
Отговори
# 240
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 678
Привет момичета!  Simple Smile
Изненадващо ще пътуваме за Истанбул другия петък (12.06), двамата с мъжа ми и двете деца (на 5 и 3 години). Трябва много спешно да намеря приличен хотел / апартамент на хубаво място за 3 нощувки, в понеделник рано сутринта заминаваме за Солун. Ходила съм в Истанбул преди 12-13 години и съм в паника - много е малко времето, за да се ориентирам в коя част на града да търся място за отсядане, да е сравнително близо до забележителности и местата за разходка, да е спокойно и прилично. Разчитам на вашата помощ и препоръки и междувременно се захващам да търся информация. Simple Smile  Embarassed

# 241
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 412
 Shocked Ееее,на трета чак,бива ли така,ади бакалъм,изборите минаха,
кой ходи,какво видяхтИ Mr. GreenЧай,кааве,Хю Джакман,едно друго..ади бе,давайте Crazy

# 242
  • Мнения: 1 934
Малко помощ искам - не мога да намеря как да се стигне до кафенето от "1001 нощ" - моя позната ще ходи другата седмица.

Ще е в хотел Аспен.


Предварително благодаря!   bouquet

# 243
  • Мнения: 5 138
Малко помощ искам - не мога да намеря как да се стигне до кафенето от "1001 нощ" - моя позната ще ходи другата седмица.

Ще е в хотел Аспен.


Предварително благодаря!   bouquet
ПИЕР ЛОТИ
От Еминьоню с автобус 36CE, 48E, 399B, 399C. Слиза се на спирка TELEFERİK PİERRELOTİ. Или с ферибот по линията HALİÇ HATTI до пристанище Eyup.
или от спирка Везничилер в Лалели 86N спирка TELEFERİK PİERRELOTİ му е последна.

# 244
  • Мнения: 1 934
Ох, не съм се изразила правилно - където имаха магазин за кожени неща и нещо като вътрешен двор. Близо е до Лалели- по спомени ...

# 245
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 352

Малко помощ искам - не мога да намеря как да се стигне до кафенето от "1001 нощ" - моя позната ще ходи другата седмица.

Ще е в хотел Аспен.


Предварително благодаря!   bouquet
Базар Ташхан. От Орду Сд.,улицата с трамвая по Gencturk Cd. и Mahvil sokak.Дава около 400-500 м.от хотела,ако е в Лалели.

Не се получава с картата.Съжалявам.

Последна редакция: пт, 12 юни 2015, 14:16 от KKATINNA

# 246
  • Мнения: 1 934
Благодаря!

Намерих го, няма проблем  Simple Smile

# 247
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 412
 Crazy CrazyКлив,намери ли го душе,на първа страница съм го дала,в скрития текст
Ташхана,абе много е лесно и кажи! Crazy

# 248
  • София
  • Мнения: 660
Момичета, незнайно как съм пропуснала цяла тема, връщам се да ви чета. Hug

# 249
  • Мнения: 4 660
Тази година отпуската на мъжа ми е Август месец и искаме пак да отидем в Истанбул.
Дано времето да не е много горещо Praynig
За месеца се разбрахме но датата на тръгване не е ясна.
Миналата година ходихме в Топкапъ сарайъ, тази година искам да отидем в Капалъ чаршъ но ми казаха че е било скъпо там.
Можебе ще се откажа от Капалъ чаршъ и ще отида да видя Султан Ахмед джамия или да напазарувам в някой мол Wink

# 250
  • Мнения: 77
Здравейте, за първи път бях в Истанбул преди година, в края на този месец ми предстои второ ходене. Миналия път бяхме с агенция, сега отиваме група от 6 човека с наш превоз и аз ще съм гид, защото съм инициатор. Миналата година се възползвахме от пешеходната разходка и Принцовите острови  пакета. През останалата част обикаляхме със собствена програма и беше супер. Имам карта за транспорта, нямам търпение да я заредя наново обикаляйки насам-натам.
Тогава за островите тръгнахме от Кабаташ. Сега обаче искам да ви попитам от Yenikapi можем ли да отидем до азиатския бряг. Гледах картата на ИДО, но нещо не се ориентирах добре, разчитам на съвети и за небостъргачите, доколкото разбрах от вашите теми са в кв. Левент и се тръгва от Таксим. Всяко подробност, която споделите ще ми е важна Simple Smile

# 251
  • София
  • Мнения: 13 045
Тогава за островите тръгнахме от Кабаташ. Сега обаче искам да ви попитам от Yenikapi можем ли да отидем до азиатския бряг. Гледах картата на ИДО, но нещо не се ориентирах добре, разчитам на съвети и за небостъргачите, доколкото разбрах от вашите теми са в кв. Левент и се тръгва от Таксим. Всяко подробност, която споделите ще ми е важна Simple Smile

Мисля, че има ферибот до Бостанджъ, но дори не знам на коя компания е. Редеми го е споменавала в темата. Иначе с Мармарай ще стигнете до Юскюдар за минути.  Wink С другото метро, което тръгва от Йеникапъ в посока към Таксим, се стига до Левент. Обаче има 2 спирки - Левент (има изход, който влиза в някой от търговските центрове, може би беше Каньон  newsm78) и 4Левент с изход в небостъргача Сапфир с панорамната площадка.

Тази година отпуската на мъжа ми е Август месец и искаме пак да отидем в Истанбул.
Дано времето да не е много горещо Praynig
За месеца се разбрахме но датата на тръгване не е ясна.
Миналата година ходихме в Топкапъ сарайъ, тази година искам да отидем в Капалъ чаршъ но ми казаха че е било скъпо там.
Можебе ще се откажа от Капалъ чаршъ и ще отида да видя Султан Ахмед джамия или да напазарувам в някой мол Wink
Капалъ чаршъ е интересен да се види като историческа забележителност. Там е хем скъпо, хем се продават основно сувенири, злата. Не е най-подходящо място за пазаруване. Но все пак го вижте, защото е нещо уникално. Иначе около него можеш да се загубиш в магазинчета със стока. За колко часа ще сте в Истанбул? Не можете ли да съчетаете няколко неща за гледане. Не мога да си представя, че ще видите само 1 мол или 1 джамия.  newsm78

# 252
  • Мнения: 163
Някой ще сподели ли какво е положението с комарите в Истанбул? В хотелите, в които сте били, има ли комарници? Нищо не успях да открия в темите назад по въпроса.

Пътуванията досега сме си ги организирали сами и нямам никакъв опит с ТА. Станах много мнителна след всичко, което изчетох.  Laughing 
В предишните теми имаше постове, че плащаш за определен хотел, а те настаняват в друг, който е по-нисък клас. "Дениз Травел" как са в това отношение? Обявили са хотел "HISTORY" 3+* за офертата им "LUX – Уикенд в Истанбул Цена – 165 лв." Хотелът изглежда добре, но се чудя дали настаняват в него. http://deniztravel.net/lux-uikend-v-istanbul/
Хотелът не ми е важно колко звезди е, но много искам да е чисто.

Ние сме пътували с тях и останахме много доволни като цяло! Почти винаги обявяват хотелите в които настаняват, което за мен лично е важно. Нас ни настаниха в същия хотел който фигурираше в офертата! Не се безпокой, нама да имате проблеми!

# 253
  • Мнения: 4 660

В предишните теми имаше постове, че плащаш за определен хотел, а те настаняват в друг, който е по-нисък клас. "Дениз Травел" как са в това отношение? Обявили са хотел "HISTORY" 3+* за офертата им "LUX – Уикенд в Истанбул Цена – 165 лв." Хотелът изглежда добре, но се чудя дали настаняват в него. http://deniztravel.net/lux-uikend-v-istanbul/
Хотелът не ми е важно колко звезди е, но много искам да е чисто.
+ около 400 лв на човек ако искаш наистина да разгледаш града .
Тези тур агенции ви внушават че за 165 лв може да видиш Истанбул, да ама не .
И ако решиш и  да напазаруваш малко слагаш в джоба 1000-1500 лв за двама най-малко и тогава тръгваш ...

# 254
  • Мнения: 77
Таня 67 благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт