Истанбул Летен и Вдъхновяващ [тема 37]

  • 71 994
  • 730
  •   1
Отговори
# 255
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 453
 HugМоже от Йеникапъ,но часовете не са ранни,виж за лятна дълга разходка,съчетана с Бостанджъ,Крайбрежна,Розите в Гьозтепе,Кадъкьой,Баъдат.Вижте разписанието на Идо,лятното разписание вече е в сила.

# 256
  • Мнения: 174
Здравейте! Който е ходил във Виаленд, би ли споделил, каква карта е най-изгодно да се вземе за двама възрастни и едно дете на 6 год.? Благодаря

# 257
  • Мнения: 434
Записвам се да ви следя, че кой знае може да ми се отвори 8-мо ходене, та да съм подготвена предварително Simple Smile Бях ви поизпуснала, че имах и други дестинации, но Истанбул си е моето място. Тези дни наваксах с четенето и вече съм в час с всичко пропуснато от октомври насам, когато бях за последно  Hug

# 258
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
Водих детето  във Виаленд миналото лято. Влязохме с билети от порядъка на 70-80 лири на човек, като с този билет могат да се ползват всички атракционни съоръжения. Сега виждам в сайта, че вече имат карти, които се ползват до края на 2015 г. Ако е за еднократно ходене според мен е по-изгодно да се вземе билет.

# 259
  • Мнения: 108
Здравейте! Който е ходил във Виаленд, би ли споделил, каква карта е най-изгодно да се вземе за двама възрастни и едно дете на 6 год.? Благодаря

За еднодневно влизане - семейна карта.  Важи за от 3 до 6 човека, като трябва да има минимум 1 възрастен и 1 дете.  В момента в сайта пише, че е на цена по 80тл на човек т.е. за вашия случай общо 240 тл.
Ние ходихме края на м.Май. Двама възрастни и дете на 7 и си взехме точно такава карта, но тогава беше по 75 тл на човек Simple Smile Явно през сезона си вдигат цените.

# 260
  • Мнения: 174
Благодаря, момичета!

# 261
  • Мнения: 157
И аз се интересувам от Виаленд, тъй като ни предстои пътуване.
Въпроса е, че ще сме там края на юни, а май ще сме по време на празник техен, дали ще работи нормално всико..., ако някой знае, моля да сподели...

# 262
# 263
  • Мнения: 6
Видях, че последните коментари включват увеселителния парк Виаленд, затова се регистрирах и се включвам по темата. И аз се интересувам от него, тъй като след като гледахме един рекламен видео клип, децата пощуряха и с мъжа ми решихме да ги заведем. И така и така решихме, че ще се ходи към Истанбул ще си направим един уикенд по една програма на Караджъ турс, която обхваща Виаленд, Миниатюрк, небостъргача Сапфир, хълма на влюбените, Девичата кула и преминаване през подводния тунел свързващ Азия с Европа и другите стандартни за Истанбул забележителности. Та въпросът ми към всички, които са посещавали увеселителния парк Виаленд, ако може да подскажат какво не бива да се пропуска там, защото разбрах, че е доста голям и незнам дали ще ни стигне времето да го разгледаме целия. От това което ни обясниха в офиса на ТА разбрах, че в самия парк има вътрешни обособени тематични още 4 парка + шопинг център и куп увеселителни атракции. Хубаво лято на всички.

# 264
  • София
  • Мнения: 13 150
Анастаси, говориш за децата. Това означава, че ще пътувате поне 4 човека (2 възрастни и 2 или повече деца). Ако организирате сами програмата ще ви излезе доста по-евтино. Туристическата агенция ще ви взима навсякъде пари (и то доста над реалните) за всеки един член от семейството, без значение дали са деца или възрастни. Помисли си дали не искате да организирате сами нещата. Тук ще ти помогнем. Така ще направите и посещението на Виаленд целодневно. Децата ще се наиграят на воля без да гледате часовника.  Wink

"Хълма на влюбените" - знаеш ли кой хълм са нарекли така? Пиер Лоти ли или нещо друго?  newsm78

Последна редакция: пн, 22 юни 2015, 12:13 от Тaня67

# 265
  • Мнения: 6
Анастаси, говориш за децата. Това означава, че ще пътувате поне 4 човека (2 възрастни и 2 или повече деца). Ако организирате сами програмата ще ви излезе доста по-евтино. Туристическата агенция ще ви взима навсякъде пари (и то доста над реалните) за всеки един член от семейството, без значение дали са деца или възрастни. Помисли си дали не искате да организирате сами нещата. Тук ще ти помогнем. Така ще направите и посещението на Виаленд целодневно. Децата ще се наиграят на воля без да гледате часовника.  Wink

"Хълма на влюбените" - знаеш ли кой хълм са нарекли така? Пиер Лоти ли или нещо друго?  newsm78


Тaня67, благодаря за бързия отговор. Да ние сме 2-ма възрастни с 2 деца  Simple Smile.
Така нареченият "Хълм на влюбените" се има предвид "Пиерлоти", точно този който и ти си споменала. Що се отнася до организацията сами, съгласна съм, че по-добро от това няма, но в случая няма как да стане. За съжаление в момента останахме без личен автомобил, което си е спънка от всякъде за самостоятелно организиране на каквото и да било. За част от допълнителните екскурзии сме решили да не ползваме агенцията, а сами да се оправяме. Но мислим да се възползваме от екскурзията "Истанбул 360°" с посещение на парка Миниатюрк, увеселителния мега парк Виаленд, небостъргача Сапфир за по 84 лв. на възрастен и 65 лв. на дете. Гледах днес в сайта на Виаленд цените където билета за един възрастен е 85 турски лири, а за едно дете е 75. В цената на агенцията са включени входните такси както за парка Миниатюрк, така и за Виаленд. Единствено което се доплаща са таксите за Сапфир. Така, че мисля цените не са надути прекомерно. Да единственото неудобство, е че и трите обекта се посещават в един ден и не знам колко точно ще трае посещението във Виаленд, като все пак се надявам да е достатъчно, за да се позабавляват децата. Ако някой е посещавал парка Миниатюрк, моля да сподели колко време долу-горе отнема разглеждането му. Това, което разбрах от агентката, е че се планира обяд във Виаленд, което за мен означава, че ще сме там по-рано. И чак късния следобяд ще се ходи до небостъргача Сапфир. Все още не сме капарирали (ще го помислим още малко), но минахме през агенцията да проучим офертата. Хотелите все още не са ясно, но ще се разберат преди пътуването, като всичките са в Лалели. Вече на връщане има посещение и на Тюркоазо. Споделете дали си заслужава посещението му. Това ходене ще ни е първо и затова питам за тези неща Simple Smile. Досега не сме водили децата извън България никъде и много се надявам да се забавляват. Притесняваме само, малко пътя и как ще ги накараме да седят толкова време на едно място, но се надявам, че като е нощен прехода ще спят и няма да разберат какво се случва Simple Smile.

# 266
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Привет,
Можете ли да ми обясните къде на път за България спират рейсовете, за да се купуват перилни препарати? И има ли такова място изобщо?

# 267
  • София
  • Мнения: 13 150
Цитат
Но мислим да се възползваме от екскурзията "Истанбул 360°" с посещение на парка Миниатюрк, увеселителния мега парк Виаленд, небостъргача Сапфир за по 84 лв. на възрастен и 65 лв. на дете. Гледах днес в сайта на Виаленд цените където билета за един възрастен е 85 турски лири, а за едно дете е 75. В цената на агенцията са включени входните такси както за парка Миниатюрк, така и за Виаленд. Единствено което се доплаща са таксите за Сапфир.
Тези цени са супер! Дано няма някаква уловка.

Миниатюрк са разглежда за 1- 1,5 часа.

Тюркоазу (поне от година е с друго име  Wink) ще се хареса на децата. При условие, че няма да ви заведат в големия Аквариум, и този си заслужава.

Привет,
Можете ли да ми обясните къде на път за България спират рейсовете, за да се купуват перилни препарати? И има ли такова място изобщо?
Водят в складовете на Одрин.  Wink Така отчитат, че са те завели и на екскурзия в Одрин.  Laughing Иначе след разклона за Одрин, в посока Истанбул-България, има един комплекс Хаджията, на който спират всички. В магазина продават баклава, сладки, прах. Не знам как са им цените, но напитките (кола, лимонада) са по-скъпи от другите магазини.

# 268
  • Мнения: 7 875
Привет,
Можете ли да ми обясните къде на път за България спират рейсовете, за да се купуват перилни препарати? И има ли такова място изобщо?
Одрин,
Скрит текст:
но не мога да ти помогна с инфо за цени, 'щото ме мързеше да пазарувам и наблягах на похапването Simple Smile

# 269
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Благодаря ви, зная, че е някъде в или около Одрин, но се надявах да кажете къде са тези складове.
Иначе последния път в една пряка на пешеходната в Одрин купих невероятна баклава за 10лв кг.

Общи условия

Активация на акаунт