Отговори
# 675
  • Мнения: 434
Забравих.....в НМ са пуснали дънки до коляното за бременни, Но нямаше номер ...поне в мол България

# 676
  • София
  • Мнения: 579
Аз бях в Майчин дом. Разбрах,  че има и частен мед. Център. Ти къде прави своята ФМ?
Аз бях в мед. Център Фемина, не знаех, че работи и в МД.
Чоко и аз щъках доста днес, стигнах и до H&M с идеята да си купя едни много сладки обувчици за морето, но вместо това купих нова рикля, не е от щанда за бременни но стои чудесно, вече ще знам да не гледам само щанда за бременни:)
Иначе от няколко дни открих сезона на черешите и изяждам по около половин кило на ден ... Много ми се услаждат Simple Smile

Последна редакция: сб, 30 май 2015, 20:11 от Eos

# 677
  • Варна
  • Мнения: 178
Vessi-barabesi тука съм си - добре съм Simple Smile От 10 дни гледам едни сирачета -кученца,общо взето тренирам за октомври-кърмене,къпане,масажи и не ми остава много време за тук.Даже съм назад с четенето и сега наваксвам.Изтеглих си това приложение за музиката и съм доволна.Влязох в 20 седмица и все по-често усещам нещо.Забелязах,че като слушам чалга в колата се събужда бебчето,сега се размърда и на тази музика.Аз съм на Фм чак на 19-ти,но ще си изчакам спокойно в неведение за пола Simple Smile

# 678
  • Мнения: 90
 Аз също като видя сладолед и го унищожавам, даже почти всеки ден след работа минавам до магазина именно за сладолед. А плодове обожавам, с нетърпение изчаках черешите да излезнат и ги нападнах, но забелязвам, че като хапна малко повече череши(повече от 100-200гр на веднъж)  и ми се втвърдява корема и да  ви попитам дали някой има същите наблюдения или си внушавам и е просто съвпадение

# 679
  • София
  • Мнения: 579
Наде, преди време коментирахме, че черешите предизвиквали контракции. Аз засега не забелязвам такова нещо, не ми се е втвърдявал корема..

# 680
  • Мнения: 515
И аз съм като ламя да плодове, хапвам доста ягодки, черешки, взех си и супер вкусни праскови Simple Smile Засега не съм усещала втвърдяване на коремчето от черешите, пък днес бая хапнах. Дано да няма такива "ефекти". Иначе и на мен месо почти не ми се яде.
 Еос, честита рокличка Simple Smile 
Да ви питам, вие правите ли упражнения за дишане? 

# 681
  • Мнения: 326
Ами да ти кажа аз никакви упражнения изобщо не правя! Дори не знам как! Ще се запозная по темата,решила съм от другата седмица. Намерих и една гимнастика за бременни до хотел Плиска,смятам да в посетя. А почват и нови лекции в училището за родители на Майчин дом, които също смятам да посетя. Ти правиш ли упражнения? Party

# 682
  • Мнения: 599
Добро утроооо  newsm53
Аз пак цъф още от 6:45 часа тази сутрин....не знам вие как сте, но мен ме гони адско безсъние Sad ...
За плодовете и аз ги метнах, но това с черешите и контракциите съм го пропуснала....възможно ли е  newsm78
За дишането ако е това за раждане и аз още не съм се интересувала....но от вчера насам почнах да ровя на тема естествено раждане след секцио и малко се уплаших....някакви руптури на матката, опасно за бебето и майката и т.н. ....то кое не е опасно де ама....
Иначе аз още си спортувам, джогинг и с тежести  Flutter
Не знам при Вас как е, но моята бебка шава здраво през деня, а вечер наня с мама  newsm32
Хубава неделя момичета, аз от утре на работа пак ...

# 683
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 259
Добро утро!
И аз съм качила до сега 4 кг и малко грамчета, които тази седмица ги няма....
С предишната бременност качих 23 кг, тази се надявам да кача до 15, но колкото - толкова - важното е здраво бебе на финала.
Аз закусвам всяка сутрин филийки с нещо.... Това е промяната....
Вчера  писах на лекарката, при която правих УЗ за БХС - Савова от МД - беше тя на кабинет
та тя коментира, че рискът ми за Синдром на Едуард е висок
Ето ги целите резултати от БХС
Скрит текст:
Общи данни
Възраст към термин 38.5 години
Гестационна възраст 17.5 сесмици
Метод на определяне на гестационната възраст BPD
БХС 11-14 седмица
Биохимични и УЗ показатели (11-14 г.с.)
PAPP-A (плацентарен протеин) МоМ   0.22 част от медианата
NT (нухална транслусенция) 1.87 мм
NT (нухална транслусенция) МоМ     1.55 част от медианата
БХС 14-20 седмица
Резултата за бременната жена
ВЪЗРАСТОВИЯТ РИСК ЗА БОЛЕСТ НА ДАУН Е 1 от 900 бременни
ВЪЗРАСТОВИЯТ РИСК ЗА БОЛЕСТ НА ЕДУАРДС Е 1 от 1500 бременни
ВАШИЯТ РИСК за дефект на невралната тръба е Нисък
ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ ЗА КОНСУЛТИРАЩИЯ ЛЕКАР
ВЪЗРАСТОВИЯТ РИСК ЗА БОЛЕСТ НА ДАУН Е 1 от 190 бременни
ВЪЗРАСТОВИЯТ РИСК ЗА БОЛЕСТ НА ЕДУАРДС Е 1 от 1700 бременни
Биохимични показатели (14-20 г.с.)
AFP (алфа-фетопротеин) МоМ   0.63 част от медианата
Free – bCG (бета-хорионгонадотропин) МоМ 0.4 част от медианата
uE3 (свободен естриол) МоМ 0.84 част от медианата
 
БХС – ИНТЕГРИРАН РИСК (обединен от 11-14 и 14-20 г.с.)
ВАШИЯТ ИНТЕГРИРАН РИСК за болестта на Даун е 1 от 600 бременни
ВАШИЯТ ИНТЕГРИРАН РИСК за болестта на Едуардс е 1 от 220 бременни.

Нямам на изследването някаква забележка....
Ще чакам отговора на проф Кременски.

Сега ще се притеснявам за това....

Времето се очертава хубаво - слънце....
Пожелавам ви хубав неделен ден!

# 684
  • София
  • Мнения: 579
И аз съм много изостанала с упражненията, исках да ходя или на кога или в Естествени идеи на пилатес, но и двете са ми доста късно. А и плановете ми да съм в болнични до края на бременността се провалиха та си ходя на работа и нямам възможност са посещавам дневните часове на гимнастика. Вчера мислех от идната седмица да пробвам сутрин сама да правя по 20-30 мин упражнения, в нета има много клипове на гимнастика за мами, но за дишането едва ли ще мога сама..
diamond, има ли ги някъде обяснени тези упражнения за дишане?
Веси, и аз днес се събудих рано рано, искаше ми се до 9 да си поспя, но към 7.30 ходих до тоалетната и не можах да заспя.. Само премислям как да подредя във времето всичко което предстои, ремонти, майстори и тн
Боби, стискам палци всичко да е наред, може би ще се наложи амниоцентеза, не се тревожи отсега, изчакай мнението и на теоя лекар Simple Smile

# 685
  • Мнения: 152
Добро утро и от мамчета Simple Smile

Аз си хапвам по 1 кг черешки на ден от една седмица насам, и не  съм знаела, че предизвикват контракции - на мен не са ми предизвикали досега.

Аз от около седмица се събуждам сутрин към 4 с болки отзад вляво, мисля си че е кръста, и никаква поза не ми удобна за спане,  боли си ме и това е. Ставам и седя или седнала или се разхождам из вкъщи, много е неприятно.

Упражнения не правя, но и аз нямам време да ходя през деня.

От около 10тина дена ме мъчи много ама много сенната хрема, почти не излизам навън, но тази година още по-тежко ми се отразява. Даже на моменти се притеснявам тези силни киханици които имам дали няма да предизвикат контракции или нещо друго. Питах АГ тя нищо не ми каза, но лицето ми е доста подуто, очите ми получиха конюктивит, хремата е ужасна особено сутрин след като се събудя.  А онази вечер така ми се схвана прасеца, че съм плакала от болка, и сега вече няколко дена след това все си ме боли крака. Дано да поотмине, че се чувствам като парцал от всичко това.

Пожелавам ви много слънчев и усмихнат ден момичета   bouquet


# 686
  • Мнения: 434
Добро и слънчево утро момичетаааа  Grinning

Ladyjj и аз имах такива болки но при мен беше таза, отмина ми за около седмица, явно като се празшиама ...... оправяй се бързо дано не се наложи някакви лекарства да пиеш  Praynig

*Боби* според мен не се притеснявай изчакай Кременски да ти види резултатите, сигурна съм че всичко ще е наред  Hug

Черешки доста си хапвам, ама не съм усещала втвърдяване  newsm78 явно при всеки различно.

Упражнения ох болна тема, виждам че ръцете ми и по скоро горе към рамената и стават като на борец иначе краката са ми слаби, явно вкъщи нещо трябва да правя  Thinking Веси ти какви упражнения правиш с гирички ли?

И  аз ще си работя до края ....., т.е. до 30 август , разглеждах йога студията но всичките са ми с  неудобен час...може би трябва да ида на пилатеса в манастирски ливади  Whistling

# 687
  • Мнения: 118
Вие ме праноясахте с тия череши и контракции. Пробле ми е, че си похапвам череши, не много и тука от два дена в дясно от пъпа леко нагоре, нещо като побутване и пулсиране имам и сега незнам какво е. Май до утре няма да ям череши да не направя някоя беля, пък утре на дофтора ще му кажа.
За ягодите пише ли нещо такова, да знам поне тях да ям. newsm78

Аз почти орез цялото време съм със запушен нос и като си го издухам, виждам кървави сополки  Rolling Eyes, но някъде бях чела, че това е нормално, даже можело и да ти тече кръв от носа ooooh!
Сутинта си мерих кръвното, след едно кафе и три бисквитки шоколадови, 120-130/80.
Хубав ден на всички.
Утре надявам се да развея и аз цветен флаг, иначе и утре не рабера ли пола, съм казла че ще го науча като се роди Joy

# 688
  • Italia
  • Мнения: 705
Добро утро и от мен. Проблеми със съня- никакви. Снощи заспах към 22:30 и се събудих преди малко. Embarassed
Пак за килата- явно при мен некачването се получава от килцата в повече,с които стартирах. Както и да е- аз и бебка сме добре,което е най-важно.
И аз много искам да посещавам училище за бременни,разни курсове и лекции,но в нашия малък град няма къде  Crossing Arms
И аз обичам много плодове,черешите винаги са ми били любим плод,сега още повече. Аз забелязах,че от ягодите понякога ми се втвърдява корема и нещо странно- винаги след консумация на ягоди много ми се запушва носа и започва едно кихане
.... затова гледам да ги избягвам,въпреки,че не винаги ми се получава  Embarassed
Времето е прекрасно навън, само за плаж! Хубав ден от мен  Hug

# 689
  • Мнения: 101
Здравейте прекрасни бъдещи и настоящи мами!  bouquet
Най сетне и аз да се включа. На 27 год. съм, в момента живея в Пазарджик, непланирана 1 бременност, с термин 31.10.
Поздравления за всички разбрали пол на бебчетата  Love Аз ще почакам до утре - тогава ми е консултацията и да видим, ако не се скрие бебо ... но имам усещане, че ще е момче (или просто защото ми се иска  Laughing)
Моля някоя от вас да каже освен магнерот и сродните на него таблетки, какво друго може да се направи за гадните крампи? снощи се събудих от сън от една много силна, днес крачето още ме боли  Sad Някой знае ли някакви изпитани бабини, по-природни рецепти, алтернатива на хапчетата?
 
Слънчев ден момичета!

Общи условия

Активация на акаунт